Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 14 март 2020, 13:52 ч.

АГ Селена - 20

• 9 747
  • 210
  •   1
Отговори

В настоящия момент много лекари водят женска консултация по ЗК.
Платена женска консултация, пакет.
Водят я д-р Матев и д-р Ненев. Трите триместъра струват 670 лв., втори и трети триместър - 500 лв., трети триместър - 270 лв. В пакета не се включва БХС и ФМ.

Темите до сега:

Необходими са следните документи и изследвания при постъпване за раждане:

* лична карта
* направление за хоспитализация
* картонче с кръвната група /или изследване от лаборатория с подпис и мокър печат/
* копия от други кръвни изследвания, направени по време на бременността
* лична амбулаторна карта - служи за издаването на болничния лист
* изследване за Хепатит Б - валидност 6 месеца
*изследване за Васерман - валидност 6 месеца
* изследване за Спин - валидност 6 месеца
* изследване на влагалищен секрет - валидност 2 седмици
В случай, че нямате актуални изследвания за Хепатит Б, Васерман и Спин, същите ще ви бъдат направени в момента на постъпване и трябва да заплатите по ценоразпис на болницата.

Какво е необходимо да носите в болницата, когато постъпвате за раждане:
* чехли, чорапи, гащи, четка и паста за зъби, душгел, шампоан, гребен или четка, ластик за коса /ако косата Ви е дълга/, зарядно за телефон, сешоар, крем за зърна Лансилох или подобен.

Какво влиза в цената на раждането:
* за майката - превръзки /различни размери/, нощници, халат, хавлия, обезболяващи, ръчна помпа за кърма, /която обаче е само една на етажа и има моменти, когато не стига/, храна три пъти на ден, минерална вода, която може да си наливате от диспенъсър в коридора, консултация с психолог, раздвижване от рехалибитатор /при секцио/, показване как се къпе и сменя памперс на новороденото, съвети и помощ за кърмене.
* за бебето - адаптирано мляко /ако майката няма кърма или желае/, дрешки за престоя в болницата, одеалце, лигавник, беберон, шапка, памперси, мокри кърпи.

По желание и срещу заплащане, може да се направи ортопедичен преглед на новороденото от д-р Янакиев.

За актуални цени за раждане /нормално или секцио/, Ви съветвам да се обръщате към Регистратурата на АГ Селена.

Успех на всички бъдещи майки! Heart

Последна редакция: сб, 14 мар 2020, 18:45 от Анонимен

# 1
консултациите с анестезиолог започваха в 11, чака се пред приемен кабинет на 2 етаж, влиза се по реда, в който си пристигнал там

# 2
# 3
Записвам се 🌝
Решила съм там да е раждането с термин края на Юли началото на Август.Все още обмислям кога да ида до болницата за по подробна информация .Вие в кой месец отидохте в болницата ? И на рецепцията ли се записахте за раждане?

# 4
  • Пловдив
Записвам се 🌝
Решила съм там да е раждането с термин края на Юли началото на Август.Все още обмислям кога да ида до болницата за по подробна информация .Вие в кой месец отидохте в болницата ? И на рецепцията ли се записахте за раждане?
Предвид обявената епидемия, мисля че по-добре да изчакате за момента. Иначе, ако мислите само да родите там и се следите другаде, добре е най-късно в осмия месец да изберете лекар, който да посетите, като предварително си запишете час на регистратурата. Вече с него ще уговорите нещата покрай раждането.

# 5
  • Whatever our souls are made of, his and mine are the same.
Здравейте, знаете ли заради извънредното положение в страната , ще се провеждат редовните женски консултации със записан час? Благодаря предварително.

# 6
Здравейте, знаете ли заради извънредното положение в страната , ще се провеждат редовните женски консултации със записан час? Благодаря предварително.
Не се провеждат, само спешни случаи. Но все пак, може да се чуете с вашия гинеколог 🙂

# 7
На въпроса за амниоцентезата- аз правих 2016г.

# 8
Момичета,  за изписването на бебчетата трябва ли да носим амбулаторна карта или тя се издава от избрания личен лекар на детето, или се осигурява от болницата.
Предполагам, че ваксините се вписват в тях.

# 9
Момичета,  за изписването на бебчетата трябва ли да носим амбулаторна карта или тя се издава от избрания личен лекар на детето, или се осигурява от болницата.
В епикризата на детето са описани какви ваксини са поставени,с нея при лл на бебето и тя вече ще направи картон като започне с другите ваксини

# 10
Картон (ЛАК за дете) се купува от книжарница и се носи на първата консултация при ЛЛ на детето. Там се записват не само ваксините, но и мерки и тегло.

# 11
  • Пловдив
За бебето не трябва амбулаторна карта, но трябва да си носите вашия картон, за да впишат болничния, който ще ви издадат от болницата. Поне 2015-та беше така.

# 12
Момичета, тъй като консултациите са отменени, няма ваксини нито теглят бебето нито знаем дали всичко е наред. Дали се приемат някакви неща витамини и прочие или какво трябва да се направи в първите седмици от раждането, някой може ли да каже?

# 13
  • Пловдив
Момичета, тъй като консултациите са отменени, няма ваксини нито теглят бебето нито знаем дали всичко е наред. Дали се приемат някакви неща витамини и прочие или какво трябва да се направи в първите седмици от раждането, някой може ли да каже?
Ако имате съмнения как наддава бебето, по възможност се снабдете с везна. Иначе от 20-тия ден започва профилактика с вит.Д, а също така трябва да имате и назначена схема за профилактика с вит.К от болницата. Но за всички тези неща е редно да се консултирате по телефона с педиатъра на бебето. Не знам по най-новия имунизационен карендар кога е по настоящем първата, извън родилния дом, ваксина, но преди беше през втория месец за Хепатит Б.

# 14
ние трябва да ходим на консултация с педиатър на 10тия ден след изписването, дали и тези консултации са отменени?

# 15
  • Пловдив
Вие сериозно ли ще отидете с бебе в болница при тези обстоятелства. Пък било и АГ болница. Естествено, че ще са отменени прегледите. Бих се учудила, ако не са. Очевидно има хора, които биха отишли, ако не са отменени. Не мога да повярвам.

# 16
Да, всички консултациите са отменени.

# 17
Вие сериозно ли ще отидете с бебе в болница при тези обстоятелства. Пък било и АГ болница. Естествено, че ще са отменени прегледите. Бих се учудила, ако не са. Очевидно има хора, които биха отишли, ако не са отменени. Не мога да повярвам.
някои лекари предлагат и домашни посещения Wink ...

# 18
ние трябва да ходим на консултация с педиатър на 10тия ден след изписването, дали и тези консултации са отменени?

Аз родих на 28.02 и се опитах да запазя час за малката още преди шума покрай коронавируса. Казаха ми “прегледи след като отмине епидемията” (тогава с грип тип Б)... та не знам и аз кога ще можем да се възползваме от прегледите от първия месец, така като гледам той ще мине преди да отмине епидемията...

Колкото до амбулаторната карта, от тази година не я искат за пускане на болнични.

# 19
Някоя мама раждала ли е секцио при д-р Б. Иванов или д-р А.Михнев?  🌺

# 20
  • Пловдив
Моя позната е раждала при Б. Иванов - второ секцио , остана много доволна дори и е заличил белега от първото (правено при друг д-р) по собствена инициатива.

# 21
аз бях при Борислав Иванов на 09.03

# 22
аз бях при Борислав Иванов на 09.03
Доволна ли сте? Аз съм за юни,насочих се към нвго.

# 23
Благодаря момичета, аз се колебая между двамата..белега да призная честно не ме притеснява. При Иванов бях на фетална,допадна ми и ако искам при него се разбрахме скоро да започне следене, но предвид създалата се ситуация сега, съзнанието ми е блокирано и не знам какво да правя, чувам само хубави неща за него, а другият лекар ме следи...

# 24
Здравейте и от мен😊някой може ли да ми каже колко струва Амиоцинтеза в Селена?

# 25
Доволна ли сте? Аз съм за юни,насочих се към нвго.
толкова съм доволна, че чак ще ми липсва 😂 изключително съм доволна от прегледите, правих и последната морфология при него, доволна съм и от секциото, много бързо цях на крака(на третия ден бях само на 2 свещички обезболяващо и след това нищо, но това си е индивидуално според мен), седмица след операцията все едно не бях рязана

Много благодаря! Последен въпрос-с каква упойка бяхте? Извинявям се предварително за разпита😁
спинална ... май само такава слагат при секцио

Последна редакция: пн, 23 мар 2020, 22:54 от Не се сърди, човече

# 26
Аз също ще раждам при д-р Иванов, така че се радвам за положителните мнения.

# 27
Здравейте и от мен😊някой може ли да ми каже колко струва Амиоцинтеза в Селена?
Обади се на регистратурата и питай.

# 28
И аз раждах секцио при Борислав Иванов, най-добрият избор, невероятен лекар и на мен направо ми липсваше след раждането (както някой писа по-горе).
Възстанових се по-бързо от момичето до мен, което роди нормално, буквално на втория ден ставах и почти не съм имала болки.
Бих родила още 5 пъти при него. В добри ръце сте, бъдете много спокойни. Успех!!!

# 29
  • Пловдив
Айде сега да не прекаляваме с подвеждането. И да внимаваме с рекламата. Аз родих нормално рано сутринта. На същия ден вечерта бях готова да ме изпишат. Секциото е операция и колкото и измамно добре да се чувстваш, цял живот ще ти се напомня, че коремът ти е бил рязан.

# 30
Айде сега да не прекаляваме с подвеждането. И да внимаваме с рекламата. Аз родих нормално рано сутринта. На същия ден вечерта бях готова да ме изпишат. Секциото е операция и колкото и измамно добре да се чувстваш, цял живот ще ти се напомня, че коремът ти е бил рязан.
Според мен просто искаше да подсили твърдението, че лекарят е много добър Wink
Иначе и аз не мисля, че има място за сравнение между естественото раждане и секциото. Все пак второто е операция, но някои жени наистина нямат друг избор.
Иначе аз самата се изправих на 20-тата минута, след като ме бяха прехвърлили в стаята, след естествено раждане. Всяко раждане е различно и резултатът е строго индивидуален.
Успех на бъдещите мами!

# 31
Да попитам, ако някой е бил на преглед: има ли създадена организация за неструпване на хора, както и недопускане на придружител/и?

# 32
Да попитам, ако някой е бил на преглед: има ли създадена организация за неструпване на хора, както и недопускане на придружител/и?
Аз ще ходя, но чак на 30.03. Мисля, че не допускат придружители. Те трябва да изчакат извън болницата

# 33

Аз бъх преди 2 дни, не се допускат придружители и трябва стриктно да се спазнат часовете, за да няма струпване на хора. Аз като бях, бяхме 3 жени в целия коридор и всяка пред различна стая

# 34
Момичета,за теси,които са раждали по-скоро - Цената от 1440 за естествено раждане (мисля,че беше) всичко ли включва? Епидурална упойка,избор на екип,престой?

# 35
Момичета,за теси,които са раждали по-скоро - Цената от 1440 за естествено раждане (мисля,че беше) всичко ли включва? Епидурална упойка,избор на екип,престой?

1400 е цената и включва абсолютно всичко Simple Smile

# 36
Колкото и да ви се стори странен въпроса ми ,той е относно амбулаторна карта за издаване на болнични листове. В списъкът с документи е,а аз такава нямам,издавани са ми от болница. Как се издава,процедура? И всички раждали там ли сте имали такава карта?

# 37
  • Пловдив
Колкото и да ви се стори странен въпроса ми ,той е относно амбулаторна карта за издаване на болнични листове. В списъкът с документи е,а аз такава нямам,издавани са ми от болница. Как се издава,процедура? И всички раждали там ли сте имали такава карта?

Nightorchid, доколкото помня се купува от книжарница (предвид обстоятелствата, може и онлайн от Office1, примерно), носи се на личния лекар, той подписва, подпечатва или там каквото се прави и това е. Не помня задължителна ли е, раждах май 2019г. Ако ще ползваш болничен, би трябвало да ти трябва. Успешно раждане и да се похвалиш със здраво бебче! Wink

# 38

Nightorchid, доколкото помня се купува от книжарница (предвид обстоятелствата, може и онлайн от Office1, примерно), носи се на личния лекар, той подписва, подпечатва или там каквото се прави и това е. Не помня задължителна ли е, раждах май 2019г. Ако ще ползваш болничен, би трябвало да ти трябва. Успешно раждане и да се похвалиш със здраво бебче! Wink
Благодаря за бързата реакция! Поразгледах се за нужни документи и я видях,но я нямам,нищо,че съм в болничен в момента. Ще звънна на личния,за да задействам. Благодаря!

# 39
Проверете първо при ЛЛ, аз специално не съм излизала отдавна в болнични, разбрах, че вече се отразява всичко електронно и не се изисква ЛАК за това. Преди се следеше по амбулаторния картон да няма застъпване, прекъсване, при издаване на продължение, общия брой дни за годината да не надвишава 180 и ако трябва да се мине през ТЕЛК за разрешаване на следващ болничен...

# 40
Здравейте, знаете ли каква е актуалната цена на цветна снимка и инсеминация?

# 41
Проверете първо при ЛЛ, аз специално не съм излизала отдавна в болнични, разбрах, че вече се отразява всичко електронно и не се изисква ЛАК за това. Преди се следеше по амбулаторния картон да няма застъпване, прекъсване, при издаване на продължение, общия брой дни за годината да не надвишава 180 и ако трябва да се мине през ТЕЛК за разрешаване на следващ болничен...
Благодаря!

# 42
Приемат ли в болницата след преносване за предизвикване на естествено раждане или в тези случаи правят секцио?

# 43
При настоящата обстановка на новородените слагат ли им се първите две ваксини? Благодаря!

# 44
Здравейте мами, някой от вас да е раждала в АГ Селена по време на извъндредното положение, как стои въпроса с болничните стаи по колко мами са в стая, и на мен ми предстои раждане и много ми е притеснено, май не допускат и придружители?

Последна редакция: ср, 01 апр 2020, 19:29 от kateto_varna

# 45
Здравейте мами, някой от вас да е раждала в АГ Селена по време на извъндредното положение, как стои въпроса с болничните стаи по колко мами са в стая, и на мен ми предстои раждане и много ми е притеснено, май не допускат и придружители?
секциото ми беше на 9ти март (още в началото на всичко) и бяхме по 2 в стая, без посещения ...

# 46
  • Пловдив
При настоящата обстановка на новородените слагат ли им се първите две ваксини? Благодаря!
Здравейте! Моя близка приятелка роди миналата седмица и бебето има поставени и двете ваксини!

Моя приятелка роди миналата седмица секцио. Придружители и свиждания не се допускат. Бебето го показват през стъкло на таткото веднага след раждането и това е. Изписването също е само майка и бебе, без близките. Иначе родилките са по две в стая. Доколкото разбрах не провеждат и урока по първи грижи на бебето пак поради тази причина, да не се събират много родилки на едно място. Леко раждане ви желая.

Последна редакция: чт, 02 апр 2020, 01:39 от Не се сърди, човече

# 47
слагат ваксините, няма посещения, по нормален брой родилки са в стая

# 48
Аз имам малко по-разсейващ въпрос, предвид случващото се... Знаете ли с каква козметика къпят и мажат бебчетата в Селена? Много ми липсва аромата на дъщеря ми от първите дни. 🥺 На урока за първи грижи видях, че мажат със А-derma, но може и да греша... Ако някоя мама знае душгел, лосион или олио, което се ползва в Селена, ще съм много благодарна. 💐

# 49
Аз имам малко по-разсейващ въпрос, предвид случващото се... Знаете ли с каква козметика къпят и мажат бебчетата в Селена? Много ми липсва аромата на дъщеря ми от първите дни. 🥺 На урока за първи грижи видях, че мажат със А-derma, но може и да греша... Ако някоя мама знае душгел, лосион или олио, което се ползва в Селена, ще съм много благодарна. 💐

Аз родих октомври месец. Къпеха ги с Хип. За дрехите, не можаха да ми кажат с какво ги перат.

# 50
Дрехите се дават на "индустриално пране". Личното ми впечатление е, че козметиката за бебетата се сменя периодично. Даже сега да ползват една, може, когато е раждано вашето бебе да е била съвсем друга.

# 51
Преди 2год беше Хип,до ден днешен го мажа с лосиона на Хип,толкова ми харесва аромата  🥰 цял живот ще го свързвам с първите ни мигове заедно 🤱

# 52

Здравейте!
Родих на 20.02 тази година. Малко преди това е отпаднала цялата процедура с амбулаторната карта или поне така ми каза мъжът ми когато е ходил за болничният ми. За всеки случай обадете се на регистратура поне да си спестите обикалянето за карта и заверка при личния. Успех!

# 53

Здравейте!
Родих на 20.02 тази година. Малко преди това е отпаднала цялата процедура с амбулаторната карта или поне така ми каза мъжът ми когато е ходил за болничният ми. За всеки случай обадете се на регистратура поне да си спестите обикалянето за карта и заверка при личния. Успех!
Много благодаря!

# 54

Здравейте!

Болничният не го ли дават в деня на изписването?
Също и за документа бащинството кога го издават?

# 55
Здравейте, записвам се за темата тъй като ми предстои първи преглед в 34 г.с  в понеделник при една лекарка в Селена и ще следя с огромен интерес мненията и опита ви за клиниката, тъй като обмислям да родя там Simple Smile

# 56
  • Пловдив

Здравейте!

Болничният не го ли дават в деня на изписването?
Също и за документа бащинството кога го издават?

Обикновено болнични, епикризи / вашата и на бебето /, както и документа за бащинство, ги връчват в деня след изписването, това в случай, че сте секцио, защото по клинична пътека мисля, че престоя трабва да е 5 нощувки , а те изписват 1 ден по-рано / ако всичко е наред с вас и бебето след секцио престоят е 4 нощувки /, следователно датите върху документите са както трябва да е по клинична пътека. Иначе, ако сте от друг град може да говорите с тях, да дадат това, което могат в деня на изписването ви, ако не -  ще ви ги изпратят по куриер. Поне това са обяснили на моята приятелка, която роди наскоро там. Така като се замисля и на мен преди 5 години ми казаха за документите да отида на следващия ден, след изписването, но за мен не беше проблем, т.к. съм от Пловдив.

# 57
Аз родих преди  4 месеца, ако преценят могат да изпишат след 3тата нощувка, а иначе е стандартно е 4 нощувки (секцио) (мен ме изписаха тогава). Не съм от Плд и документите - епикризата на детето и болничния ми го пратиха седмица по-късно по куриер. Документа за бащинство ни го дадоха в деня на изписването. Като преди 4м (декември месец) ми искаха амбулаторна карта за болничния.

# 58
Здравейте, как стоят нещата в болницата ако не желаеш да кърмиш?

# 59
В какъв смисъл? Това е твой избор дали ще кърмиш детото си или не. Ако не желаеш, просто го храниш само с адаптирано мляко.
Здравейте, как стоят нещата в болницата ако не желаеш да кърмиш?

# 60
Момичета, при преносване от Селена ли издават болничен за разликата в дните?

# 61
За разликата в дните при преносване, на мен болничния лист ми го издаде АГ, който ми водеше женска консултация по ЗК. Може и личният лекар, ако той е издал 45 дневния преди раждането. Това стана след като родих и ми дадоха от болницата болничния за раждането. Тогава мъжът ми отиде с амбулаторния картон и копие от БЛ от болницата. Сега не искали вече картон, не би трябвало да е променен реда на издаване.

# 62
Минавам само да кажа, че цената за удължаване на болничен вече е 100 лв! Wink

# 63

Аз от 31.10.2019 съм в болничен и още от тогава си беше толкова.
С предишната ми бременност 2015-2016г. беше 80лв

# 64

А задължително ли е там да ти издадат болничен. И този болничен за евентуално преносване ли е?

# 65
  • Пловдив

А задължително ли е там да ти издадат болничен. И този болничен за евентуално преносване ли е?
Здравейте! Става въпрос за болничен в хода на бременността, в случай че жената не може да ходи на работа. Т.к.обикновено този болничен е за повече време, следва да се издава всеки месец от комисия. Та тази комисия в Селена взима 100 лв, но има и други места за издаването му. Аз, например през 2014-2015, взимах болнични от комисията на 5-то ДКЦ в Тракия и струваше около 20 лв на месец. Иначе 45-дневният се издава от проследяващия АГ по каса и е безплатен, а може да се издаде и от личния лекар. Вече след като родите, от болницата ще ви издадат болничния с дата от раждането, с продължителност 42 дни, а третият, т.нар.изравнителен болничен, се издава от педиатъра на бебето. Дано го обясних разбираемо!

# 66

Здравейте! Става въпрос за болничен в хода на бременността, в случай че жената не може да ходи на работа. Т.к.обикновено този болничен е за повече време, следва да се издава всеки месец от комисия. Та тази комисия в Селена взима 100 лв, но има и други места за издаването му. Аз, например през 2014-2015, взимах болнични от комисията на 5-то ДКЦ в Тракия и струваше около 20 лв на месец. Иначе 45-дневният се издава от проследяващия АГ по каса и е безплатен, а може да се издаде и от личния лекар. Вече след като родите, от болницата ще ви издадат болничния с дата от раждането, с продължителност 42 дни, а третият, т.нар.изравнителен болничен, се издава от педиатъра на бебето. Дано го обясних разбираемо!

Аз през цялата си бременост бях в болничен и давах само 5лв за комисия. Какви са тези 100лв егаси

# 67
Така е, 100 лв са продълженията на болнични в Селена, но изобщо не е задължително там да ги подновявате. Може ЖК да ви е в Селена, а болничния да подновявате в някое ДКЦ - било то в Тракия, Торакс, Медлайн или другаде. Просто трябва да се проверят цените, но са в порядъка на 30 лв.

# 68
Така е, 100 лв са продълженията на болнични в Селена, но изобщо не е задължително там да ги подновявате. Може ЖК да ви е в Селена, а болничния да подновявате в някое ДКЦ - било то в Тракия, Торакс, Медлайн или другаде. Просто трябва да се проверят цените, но са в порядъка на 30 лв.

Не знаех, че може и от друго място да ти издадат болничен, но в момента само там се съгласиха да ми издадат болничен, тъй като още не ми е заведено направлението за ЖК и скоро може и да не е в тази обстановка.

А към кой трябва да се обърна, за да ми се продължи другаде? Отивам направо в болничното заведение или към ЛЛ?

# 69
  • Plovdiv, Bulgaria
В торакс вече е 60лв, Пълмед вдигнаха на 50.
Аз ходя в ДКЦ 5, но трябва и в другите да има. Имат си определени дни и часове където започва комисията. Минава се през касата, плаща се (30лв плащам) и чакам не повече от 15 минути и съм готова.

# 70
https://m.dnevnik.bg/bulgaria/2020/03/19/4043403_ministerstvoto_ … o_razreshi_vajni/
Не би трябвало да откажат регистриране на бременност и първите изследвания.

# 71
Аз където и да попитам ми отказват да ми впишат направлението и тъй като вече съм в 15 г.с без изследвания, вчера реших да пиша на Министерството на здравеопазването, в отговор получих вх. № и че писмото ми е препратено към РЗИ  - Пловдив. Ако има отговор ще ви информирам Simple Smile

# 72
Здравейте! Провеждат ли се двата безплатни прегледа на новороденото на 10-ти и 20-ти ден? И съответно преглед на майката. Благодаря!

# 73
Здравейте, на 1 страница е написано,че за раждането се изисква направление за хоспитализация, въпроса ми е ако нямам такова какво се случва?При първата ми бременност нямах, не ми и искаха,ама това беше преди 8г.Сега,ако нямам, какво следва?

Последна редакция: вт, 14 апр 2020, 16:00 от Niq_23

# 74
Здравейте, на 1 страница е написано,че за раждането се изисква направление за хоспитализация, въпроса ми е ако нямам такова какво се случва?При първата ми бременност нямах, не ми и искаха,ама това беше преди 8г.Сега,ако нямам, какво следва?
Без направление вероятно ще платиш доста повече. А защо нямаш?

# 75
  • Пловдив
Нищо не следва. Още повече, че сега ЖК не работят и така или иначе направление няма кой да ти даде. Отиваш и раждаш. Защо да е по-скъпо.

# 76
Предния път не помня да са ми искали, като трябва ще си взема,рано ми е още. Зачудих се просто дали ако нямам или забравя да си взема ще има някакъв проблем.

# 77
  • Пловдив
Няма да е по-скъпо. Аз бях говорила с моя гинеколог какво става, ако не успея да си взема такова направление (че лекарят от ЖК щеше да излиза в отпуска около термина ми) и ми беше казал, че в такъв случай ще го оформят като прием/раждане по спешност.

# 78
Няма да е по-скъпо. Аз бях говорила с моя гинеколог какво става, ако не успея да си взема такова направление (че лекарят от ЖК щеше да излиза в отпуска около термина ми) и ми беше казал, че в такъв случай ще го оформят като прием/раждане по спешност.

Благодаря за отговора.

# 79
Нищо не следва. Още повече, че сега ЖК не работят и така или иначе направление няма кой да ти даде. Отиваш и раждаш. Защо да е по-скъпо.
Не е вярно това, че няма кой да ти издаде болничен. Може както АГ, така и личният лекар.
Относно това каква е логиката да е по-скъпо, някъде в предните коментари или теми, някой беше споделил линк с ценоразпис на Селена и се коментираха цените за раждане. В ценоразписа имаше за всяка процедура по 2 цени - за здравноосигурени и за такива, които не са. За пример, нормалното раждане струваше 1400 за осигурените и около 1800 (ако не се лъжа) за останалите. Затова питах каква е причината да няма направление.
Всеки може да си прави догадки и да вярва на каквото си иска, аз бих посъветвала авторката на въпроса да се обади на рецепцията и да пита, там ще й дадат най-вярна информация.

# 80
  • Пловдив
Нямам направление и нямам здравни осигуровки са различни неща.

# 81
Нямам направление и нямам здравни осигуровки са различни неща.
Ама аз написах някъде, че са еднакви ли? Simple Smile Попитах каква е причината да няма направление, защото аз друга логична причина не виждам.

# 82
Момичета имам си осигуровки,ще си взема и направление, просто не помня да съм носила такова при предишното си раждане, затова попитах, ако не нося какво. Благодаря ви за разясненията.

# 83
Момичета имам си осигуровки,ще си взема и направление, просто не помня да съм носила такова при предишното си раждане, затова попитах, ако не нося какво. Благодаря ви за разясненията.
Щом си осигурена, не би трябвало да имаш проблем с това, но по принцип го изискват и е най-добре да го носиш.

Относно дали се издават болнични или не, точка 6 от линка долу отговаря на въпроса:
http://www.mh.government.bg/bg/novini/aktualno/ministerstvoto-na … -izgotvi-prepork/

Леко раждане!

# 84
  • Пловдив
Нещо се обърках. Никъде не съм писала болничен. Говорим за направление. И да, то няма нищо общо с цената на раждането. Няма никаква логика да има. Цени не съм гледала.

# 85
Нещо се обърках. Никъде не съм писала болничен. Говорим за направление. И да, то няма нищо общо с цената на раждането. Няма никаква логика да има. Цени не съм гледала.
Болнични, направления за раждане - всичко се издава, без проблеми и без ограничения. Не виждам защо продължаваш да спориш?! 
И логика има, а това, че не я схващаш е друга тема.

Жената получи отговорите, които я вълнуваха, нали така?
Хайде лека вечер на всички.

# 86
  • Пловдив
Защото ме цитираш, а аз никъде думата болничен не съм я споменала. Никой не питаше за болничен. Що се нервиш? Чети първо. Раждането по закон е спешно състяние. В случай на спешност няма нужда от направление. Логично е. И ние ги четем законите. Не само тези за ковид 19. Дори при планово секцио, може да се случи нещо непреднидено и да родиш по-рано. Никоя болница няма да те върне ако нямаш направление. Цената няма връзка с направлението, ако си здравноосигурен.

# 87
Знаете ли дали изписват в неделя? И дали някоя от вас е ходила на консултация с анестезиолог предвид сегашното положение?

# 88
  • Пловдив
Изписват в почивни дни.

# 89
Аз също имам питане относно консултацията с анестезиолог, колко рано трябва да бъде направена преди планово секцио?

# 90
  • Пловдив
Аз също имам питане относно консултацията с анестезиолог, колко рано трябва да бъде направена преди планово секцио?
Здравейте! Хубаво е като влезете в деветия месец да минете консултацията. Някои я минават и седмица преди планираното секцио!

# 91
Здравейте, някоя от Вас ходила ли е при д-р Матев и може ли да изкаже мнение за него. 🙂

# 92
след като вече има детски консултации, дали ще ни признаят полагащите се прегледи след раждане?

# 93
Здравейте, някоя от Вас ходила ли е при д-р Матев и може ли да изкаже мнение за него. 🙂

Аз ходя при него от много време и съм изключително доволна. В момента той следи и бременността ми. Винаги отговаря на въпросите ми, не претупва прегледите, супер позитивен и човечен е. Според мен си се спряла на отличен професионалист! Успех

# 94
Следях се при доктор Минев, но понеже се оказа, че ще е отпуска по време на моето раждане ме пренасочи към Матев. 9 месец бях при него и той извърши секциото. Макар да беше натоварен и телефона му да не спираш да звъни, винаги отговаряше на въпросите ми, не приспорваше прегледите и когато съм му писала или звъня също бързо отговаряше. С добри впечатления съм, дори мисля вече при него да се следя и за профилактичните прегледи.

# 95
Здравейте! Знаете ли какво се заплаща за лежане под наблюдение в болницата?

# 96
Декември месец лежах в патологична бременност, платих по 50лв на вечер.
Здравейте! Знаете ли какво се заплаща за лежане под наблюдение в болницата?

# 97
Аз лежах миналата година точно по това време (април) пак в патология за по 60лв на ден.

# 98
  • Пловдив
2019, януари беше 60 лв на вечер.

# 99
Лежах в патология март 2020 за 50лв на ден.

# 100
Здравейте, някой правил ли е на скоро ФМ и БХС в Селена. Каква е цената? Благодаря Ви!

# 101
Здравейте, някой правил ли е на скоро ФМ и БХС в Селена. Каква е цената? Благодаря Ви!
На мен ми предстои на 12 май, за едно плодна и ФМ и БХС са по 120 Simple Smile

# 102
Здравейте! Някоя от вас да е раждала в болницата тези дни,как стоят нещата?
Също и какво ви беше необходимо за бебчетата и вас, от регистратура казаха нищо, но все пак...
И последно, дрехи за изписване за вас и бебе при постъпването ли занесохте, или в деня на изписването някой ви донесе?

# 103
  • Пловдив
Тези дни не, така че по този въпрос не мога да помогна, но по другите два:
Джапанки, помпа за кърма, тоалетни принадлежности, зярядно за телефон, бельо.
За бебето бях взела допълнително пелени, ако се наложи да го слагам по моето легло. Шишетата си ги миеш ти, така че евентуално нещо за миене.
Дрехите ми ги донесоха за изписването.

# 104
Благодаря ти!
На мен ми предстои на 12 май, за едно плодна и ФМ и БХС са по 120 Simple Smile

# 105
Аз се следя в Селена и правих тези изледвания края на май, но кръв за БХС давах във ВМИ - генетична лаборатория (безплатно е до края на 2020 г. ), а ФМ правих при д-р Троянчев - 80лв, също така ФМ може да се прави и при Амалиеви и д-р Борислав Иванов, аз поне когато разпитвах тези имена са най - хвалени и апаратурата им е най - добра.
Дано съм ти била полезна. Успех
P.S. Имай предвид, че ако си мажеш корема с мазила за стрии, е добре да спреш да го правиш 2-3 дни преди прегледа, за по-ясна картина!

# 106
За колко време е готова микробиологията?

# 107
Благодаря ти за полезната информация! Simple Smile

Аз се следя в Селена и правих тези изледвания края на май, но кръв за БХС давах във ВМИ - генетична лаборатория (безплатно е до края на 2020 г. ), а ФМ правих при д-р Троянчев - 80лв, също така ФМ може да се прави и при Амалиеви и д-р Борислав Иванов, аз поне когато разпитвах тези имена са най - хвалени и апаратурата им е най - добра.
Дано съм ти била полезна. Успех
P.S. Имай предвид, че ако си мажеш корема с мазила за стрии, е добре да спреш да го правиш 2-3 дни преди прегледа, за по-ясна картина!

# 108
Кога ви дадоха да ядете и да пиете вода след секциото?

# 109
Кога ви дадоха да ядете и да пиете вода след секциото?

Здравей, на мен ми дадоха вода 2часа след секциото. Като ми казаха да пия по малко ( по 2 глъдки през интервал). Бях толкова жадна, че не се усещах как си пийвам по-повече. Резултата беше повръщане - 2 пъти.

# 110
Вода дават след 2 часа на малки глътки, като водата е в пластмасова часа със сламка. За ядене-надвечер чаша кисело мляко с 2 бисквити "Закуска". Първата закуска на следващата сутрин е кроасан.

# 111
Момичета някоя от вас правила ли е Инвитро при Матев.Доволни ли сте насочила съм се натам.

# 112
Момичета някоя от вас правила ли е Инвитро при Матев.Доволни ли сте насочила съм се натам.

Здравейте, аз съм бременна в момента след ин витро процедура при Д-р Матев. Успяхме от втория опит. Изключително съм доволна от Матев, внимателно следи всичко и отговаря на всички въпроси. Чувствах се много спокойна при прегледите и му имам огромно доверие. Мисля, че няма да сгрешите с избора. Успех!

# 113
Здравейте! Искам да питам знаете ли по кой метод правят секциото в АГ Селена- по метода на Щарк или по метода на Пфаненщил? По Щарк знам,че е по-щадящ, а при Пфаненщил след това се махали конците?  И при двата метода ли не се режат коремните мускули?  Предстои ми секцио и докторът там ми каза,че се режела само ципата между двата мускула, но не и те, но не разбрах по кой метод е това?  Моля ви,ако са ви правили секцио там да споделите.

# 114
Мисля, че зависи от лекаря, който ти прави секциото кой метод ще използва.
Аз родих при д-р Б.Иванов за него знам, че работи по метода Щарк - доволна съм, не мога да сравня с другия вид секцио и да кажа кое е по-доброто, но при мен всичко мина благополучно, казват, че по този метод възстановяването е по-леко и бързо и мога да кажа, че наистина си на крака на следващия ден.
Обсъди го със следящия те лекар как работи той.

# 115
Здравейте! Някоя мама,която да е правила секцио в АГ Селена при доктор Кръшков,моля да сподели как е минало?

# 116
  • Пловдив
Здравейте! Някоя мама,която да е правила секцио в АГ Селена при доктор Кръшков,моля да сподели как е минало?
Здравейте! Аз не съм пациентка на д-р Кръшков, но понеже виждам, че никой все още не е отговорил на въпроса ви, реших да споделя, че моя много близка приятелка роди при него секцио миналия месец и остана много доволна и от самата операция, и от възстановяването след това. Сравнено с първото и секцио пак в Селена, но при друг лекар, сега е било в пъти по-добре. Знам, че д-р Кръшков е достатъчно опитен лекар и мисля, че може да сте спокойна, но и не забравяйте, че всичко е и до организъм, особено възстановяването. Успех и леко раждане!

# 117
О,много ви благодаря! Успокоихте ме много!

# 118
Здравейте! На моята съседка по легло в болницата ще и се наложи да остане още 2/3дена в болницата след секцио(освен тези 5) Дали знаете какво се заплаща на ден? И тези 1800лв са само за 5те дена ли? Благодаря предварително

# 119
За това трябва да пита директно лекуващия лекар, може и дежурния лекар, на визитация тази вечер още. В общи линии зависи, дали оставането се налага заради нейното състояние, или това на детето.

Последна редакция: сб, 02 май 2020, 18:28 от Camille Clo

# 120
БХС е 77лв,а ФМ120лв, прави ми ги д-р Кръшков, много съм доволна! Ако имаш флашка носи си, след прегледа ако искаш качва снимки и клип на бебчо, успех.

Последна редакция: пн, 04 май 2020, 10:15 от Agi82

# 121
60лв на ден беше престоят в родилното извън тези 5 , които се полагат и влизат в цената (това е от октомври 2019г.)

# 122
Здравейте, може ли да ми кажете как мога да си проверя резултатите от микробиологията която ми взеха там? Има ли някакъв телефон или сайт за тази цел? Благодаря ви.

# 123
  • Whatever our souls are made of, his and mine are the same.
На мен от лабораторията ми дадоха номерче, с което да си проверя резултата в сайта на Селена. Но мисля, че и по телефона могат да ти го дадат.

# 124
Здравейте! Препоръчайте ми доктор за секцио, термина ми е на 3 август и не мога да си избера. Sad

# 125
Бях при др Матев и съм доволна.
Здравейте! Препоръчайте ми доктор за секцио, термина ми е на 3 август и не мога да си избера. Sad

# 126

Д-р Карагьозов, няма равен единствена аз от цялото отделение(които бяхме с секцио) не си усещах операцията и на 3 тия ден нищо ми нямаше. Майсторски прави секциото.

# 127
  • Пловдив
Да кажем, че всеки има различен праг на болка и е субективно усещане. Зависи и на кого как му действа обезболяването. Има лекари, които държат на обезболяване с опиати......

# 128
Да кажем, че всеки има различен праг на болка и е субективно усещане. Зависи и на кого как му действа обезболяването. Има лекари, които държат на обезболяване с опиати......

Права сте! Моя праг е нисък..

# 129
Здравейте, може ли да ми кажете как мога да си проверя резултатите от микробиологията която ми взеха там? Има ли някакъв телефон или сайт за тази цел? Благодаря ви.
На регистратура може да поискате да ви дадат парола за онлайн резултати. Пп телефона едва ли ще ви кажат резултат.

Относно микробиологията,скоро правих, но в графа Микробиологично изследване не е описано нищо. Директно са ми написали заключение, че посявките са стерилни. И при вас ли е така?

# 130
  • Пловдив
След като са стерилни, какво друго да бъде описано?

# 131
Въпрос до мамите, раждали секцио в Селена. На кой ден след операцията се изкъпахте заедно с косата?

# 132
Обадих се по телефона и ми казаха
резултата в крайна сметка. Казаха ми че пише че не се изолира нищо. Друго не са ми казали.
На регистратура може да поискате да ви дадат парола за онлайн резултати. Пп телефона едва ли ще ви кажат резултат.

Относно микробиологията,скоро правих, но в графа Микробиологично изследване не е описано нищо. Директно са ми написали заключение, че посявките са стерилни. И при вас ли е така?

# 133
Въпрос до мамите, раждали секцио в Селена. На кой ден след операцията се изкъпахте заедно с косата?

На 5тия,но можеше още на 2рия. Просто пред и секциото я изкъпах и беше чиста.

# 134
препоръчайте ми ортопед в Селена ... някой работи ли със здравна каса?

# 135
Относно секциото, моето беше в петък, в неделя ми беше последното обезболяващо (свещичка). В момента не си усещам операцията, утре трябва да отида да ми махнат конците. Прага на чувствителност не мога да определя какъв е, абокатите адски ме болят, вземането на кръв средна болка.
Второ секцио ми е, и двете при Даниел Ставрев

# 136
  • Пловдив
Мисля, че само д-р Янакиев прави прегледи в Селена, но как става записването на час понастоящем, не знам. На моята дъщеря направи вторичен преглед в Селена, като беше на един месец, но тогава ни бяха казали да се свържем с регистратурата и да запазим час, т.к.преглеждал само в определени дни. Знам, че работи с каса, иначе платено е 50 лв. Това е информацията от сайта на Медицински център 1, където работи.

Предполагам се интересувате за детенце. Има и други много добри ортопеди в града, които преглеждат деца.

# 137
Здравейте ,
Бременна съм в 36г.с и ми предстои секцио. Искам при Матев. Той ми води бременността, но на последния преглед ме взе Апостолова и не можах да си задам въпросите. Та да питам вас, може някой да знае... ММ каза, че плановото секцио в селена било 10 дена преди термин, дали наистина е така, защото ако е така ми остават 2 седмици..

# 138
  • Пловдив
Навсякъде плановото секцио е обикновено 10 дни до 2 седмици преди термин.

# 139

На 5тия,но можеше още на 2рия. Просто пред и секциото я изкъпах и беше чиста.

Тоест операцията позволява да се изкъпем и с косата още докато сме в болницата?

# 140
Да. И това е една от причините да препоръчваме взимането в багажа на малък сешоар.

# 141
  • Пловдив
Здравейте ,
Бременна съм в 36г.с и ми предстои секцио. Искам при Матев. Той ми води бременността, но на последния преглед ме взе Апостолова и не можах да си задам въпросите. Та да питам вас, може някой да знае... ММ каза, че плановото секцио в селена било 10 дена преди термин, дали наистина е така, защото ако е така ми остават 2 седмици..
Обикновено се насрочва около 10 дни преди термин, но всичко е относително. Зависи от състоянието на бебето и майката. Понякога са налага и по-рано да се направи секциото, а има и случаи, в които се изчаква. Идеята е все пак да се случи в планов порядък, а не по спешност. Моето секцио беше точно 7 дни преди термин.

Последна редакция: ср, 06 май 2020, 20:43 от Tsveti 1310

# 142
Благодаря  ви момичета! Ще се радвам и на мнения за секцио при д-р Матев.

# 143
Като стана въпрос за къпането, хавлиите им бяха доста амортизирани, ако знаех бих си носила от вкъщи.
Всичко друго е наистина като на хотел, но го казвам за по-гнусливите да знаят Simple Smile

# 144
Мисля, че само д-р Янакиев прави прегледи в Селена, но как става записването на час понастоящем, не знам. На моята дъщеря направи вторичен преглед в Селена, като беше на един месец, но тогава ни бяха казали да се свържем с регистратурата и да запазим час, т.к.преглеждал само в определени дни. Знам, че работи с каса, иначе платено е 50 лв. Това е информацията от сайта на Медицински център 1, където работи.

Предполагам се интересувате за детенце. Има и други много добри ортопеди в града, които преглеждат деца.
да, за бебенце
преди изписването му правиха преглед и казаха, че след третия месец трябва отново да се прави.
този Янакиев и в Селена и в Медицински център ли преглежда?
кои други ортопеди са добри?

# 145
Моето секцио беше в първия ден на 37ма седмица, но бях с близнаци. Така прецени доктора. Родиха се доносени.

# 146
Моето секцио беше три дни преди термин (планово,по желание,при д-р Минев)

# 147
В последните 2, 3 страници сиг 5пъти има изказано мнение за др Матев.
Благодаря  ви момичета! Ще се радвам и на мнения за секцио при д-р Матев.

# 148
  • Пловдив
<