СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 14

  • 22 450
  • 753
  •   1
Отговори
# 165
  • софия
  • Мнения: 25 435
Искам да чуя как ще отчете дистанционното обучение. Моето дете все още не е имало и 1 час, няма информация къде и какво трябва да прави.
Ще го дават ли някъде този брифинг?
Започвам да усещам как се напрягам.

# 166
  • Мнения: 24 467
Аз писах чрез профила на мъжа ми на ФБ страницата на МОН, че това е нередно - едни работят от миналата седмица, други - още се тутат и не могат платформа да изберат... Наистина на нищо не прилича. Като ще въвеждат онлайн обучение, което лично аз винаги съм адмирирала като идея, то поне да е за всички. Остава и НВО да ми въведат за едни, за други - не, за трети - на друга дата, за четвърти - по друг материал. Оляха се, наистина.
Допълнително нерви с поредната калинка няма нужда да хабя.

# 167
  • софия
  • Мнения: 25 435
Отивам да пиша и аз в профила. ПиснА ми от глупотевини. Дори в Школо не може да влезе детето.

# 168
  • Мнения: 6 925
Мария, с Microsoft Teams как се случват нещата?
Децата имат създадени профили. Като си влезнат в профила задължително си сменят паролата и после се логват отново. Вътре са поставени по класове. Всеки учител си има негов предмет и си е добавил децата на групи (по класове). Може да пише на всеки клас едновременно. Вижда се кое дете е в час и кое не е. От 14:20 ще имаме за първи път час в тиймс и тогава ще мога да разбера повече и ще се допълня.

Аз съм супер възхитена от нашата класна. Тя ги организира със зуум. Събра ги всички в 11 и имаха час до 13:15 някъде. Първо им направи проверка като помоли всеки след като си каже тук да си изключи микрофона. Не е писала отсъствия. Помоли да се предаде на отсъстващите предаденото (вече всички деца чуха кои са те и на кого трябва да се предаде). Нямаше шумове. Класната включи на видео. Имаше бяла дъска и маркери. Първо тя обясни няколко задачи (нито едно дете нямаше въпроси по домашното, затова минаха директно на урока). От време на време изстрелваше някое име и му задаваше въпрос, т.е. ако не внимаваш веднага си проличава. Работеха си със сборниците, т.е. не са чели от екран, не са си товарили очите. Даваше им задачи, после посочваше някой да каже как да я реши и той си чете от тетрадката какво е направил, а тя правеше чертеж по това, което детето диктува. Уникално пълноценен час. Ния беше много доволна. Децата дискутират, предлагат алтернативни решения. Изобщо много съм впечатлена. Даде им домашно. Иска го на снимки и да ѝ го пратят на мейла.

# 169
  • Мнения: 24 467
...Мечта...

# 170
  • София
  • Мнения: 12 228
Бубчето е добре, чуваме се с нея, но е много заета.
Аз съм доволна от онлайн обучението дотук и за трите, въпреки лудницата почивните дни с инсталиране на платформи  и издирване на 3-4 лаптопа поне вкъщи работещи. Двамата с мъжът ми сме хоум офис , трите деца са на дистанционно обучение. Simple Smile
За малката 145 ОУ "Симеон Радев" избраха платформата ZOOM. Още уикенда имахме изпратени кодове за включване към всеки предмет по програмата им. Почнаха си в осем сутринта, имаше малко напасване, кога да пускат микрофон, кога камера и тн, но дори правиха упражнения по физическо и рисуваха по ТП. По математика, БЕЛ и природа си имаха прилични часове.
Каките пък имаха математика също през зуум дори по-рано от нормалните часове и цели два астрономически. Май ще е така и напред, сигурно за да наваксат. Класната има голяма бяла дъска на която пише, а децата наблюдават и се включват само, когато имат въпрос. Имат си и домашно, но те и ваканцията имаха сериозно домашно, което до последно го писаха и го пращаха предните два дни по мейла.
Малко по-късно очаквам вече през тиймс да почнат и останалите им часове на големите. Малката само тества пък на скайп варианта за провеждане на уроците по немски към Шилер, от утре вече ще имат и там уроци.

# 171
  • София
  • Мнения: 3 456
LaughingLaughingОХ, аз получих Тема на урока по ФВС...Не мога.......Laughing.ПОне се забавлявам  на работа

# 172
  • Мнения: 24 467
Ем сподели за нас, бедните, дето нямаме едно заглавие от уроче даже спуснато... Много ми е полезно ФВС. Нямаме го в "уча се". Laughing

# 173
  • София
  • Мнения: 8 932
И при моята още са доникъде с онлайн обучението. Истината е, че училището, а предполагам, че не е само нашето е тотално неподготвено. Сега гледа урока на Просвета, обаче ме ядосва вече, защото си коментират нещо с приятелката ѝ. Иначе по английски в Британика днес проведоха едно занятие през Vedamo. Според мен доста добре се получи. А от Междучасие имам имейл за урок през zoom. Toва за 12 клас. Сигурно и за нашите ще го има.
Вчера Shkolo и при мен не работеше.

# 174
  • Мнения: 6 586
Министърет: “Много човекочасове работа”...Спирам го!!!

# 175
  • софия
  • Мнения: 25 435
Над 90 % от училищата били създали организация за дистанционно обучение.
Защо нашето училище винаги е в останалите?!
Забележително, впечатляващо е това, което се е случило в последните дни.
Родителите трябвало да помагат за дистанционното обучение.
Кой ще върши работата на родителите?
89% от учениците провеждат дистанционна форма на обучение. Още утре очаквали другите да се включат.
МОН предлага ползване на Майкрософт тиймс за тези, които още не знаят какво и къде да правят. Създали са профили на всички ученици и учители, за да ги подпомогнат.

Пфууу, права беше Джуди. Защо ли слушам да се газирам?

# 176
  • Мнения: 47 973
Гугъл клас ползват с малкия. Има няколко задачи, до определен час.
Но голямата с школо...цял ден нервиииии.....че и едната даскалица задала задача и срок 1 час...

# 177
  • софия
  • Мнения: 25 435
Имат над 5 варианта/сценария за компенсиране на многото (22 дни) извънредно пропуснати дни. Няма да има нулева година със сигурност.
Да не правим планове за юни, защото не се знае до кога ще продължи ситуацията.

Добре било да се предаде нов материал или поне децата да бъдели подготвени за него. Да се възложели проекти на децата.

Не било задължително да има предварителни изпити за дванадесетокласниците. Не било драматично.

АААААААА, ядосах се на водещия по БНТ как грешно препредаде брифинга. "20% от децата не са се включили днес, защото половината нямали устройства, а другата половина нямали достъп до интернет." Нищо такова нямаше!

Последна редакция: пн, 16 мар 2020, 15:38 от zvаnchе

# 178
  • Мнения: 24 467
От останалите 10% онлайн необчаващи се или както ни води този човечец, дето не се похабих да слушам:
...
Скрит текст:
тече подготовка  - направо сме ток и жица... и онлайн.
Тез проценти сигур съответстват на официално отразените у нас заразени с ковид-19.
...
Аз преустанових изобщо летните планове. Тази година за първи път не си направихме ранна резервация. Слава Богу - имало защо. Обикновено до февруари сме си и платили. Не знам какво ни задържа сега да го направи, но стопирахме. И сега нищо не планирам. Въобще.
Даже не знам големият син кога ще се връща през лятото, дали ще се връща. Нищо не знам.

Последна редакция: пн, 16 мар 2020, 14:53 от Judy

# 179
  • София
  • Мнения: 9 110
Днес излязоха местата за детски градини. Не мога грам да обърна внимание на младежа с дистанционното обучение. Твърде заета съм да се ядосвам и да пускам жалби по темата с приема на градина Wink
Успя да намери решение на микрофона. Логна се едновременно от лаптопа и от телефона. На едното гледа и слуша, на другото говори Relaxed .
Само идва в паузите да ми обяснява какво му се яде Sweat Smile .

Общи условия

Активация на акаунт