будно бебе

  • 2 507
  • 16
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 271
И аз се присъединявам към мненията за слинга. И гушкането е от значение. Трябва да се гушка, но в разумни граници. И  вечер може да пробвате чувалче за повиване за сън, на мен ми помогна, но не стягайте детето само леко го повиите.

# 16
  • Мнения: 29
Не мога да си обясня как една майка може да остави бебето си да плаче, само защото не нея не и Ок да го носи. След като сте решили да ставате майки не сте ли ги премисляли тези неща. Аз съм на 25 години и съм майка на едно прекрасно 6 месечно бебче, което и не мога да си представя да оставя да се мъчи. Лично аз много обичам да бъда гушкана от таткото и си го търся всяка вечер. Представям си какво му е на бебчо, когато иска да е гушнато, а в същото време е оставено да плаче. Винаги когато е спокойно я оставям в креватчето, но като има нужда от мен или баща си е гушната. Спала е много при нас, в нас, гушната м/у нас. Преди да стана майка лесно си бях изяснила нещата, че от тук на там е най - важна тя. Да си родител иска жертви. Ако се чувствам измурена намирам начин да си почина, но лично на мен ми е много по - добре да я гушна и двете да спим спокойно, отколкото да я слушам как плаче с часове! И изобщо не се притеснявам, че ще я разглезя.. напротив радвам се, че тя има нужда от мен и така добре се чувства в мен.. не ми дреме, че няма сготвена храна.. че ме чакат съдове и пране.. сигурна ли сте, че детето няма други нужни. Дали не е гладно за да е така неспокойно? Ако е гушнат във вас пак ли не спинка? Дали не го мъчи нещо? Следете детето и вижте дали не се дължи на нещо това неспокойствие на детето? Лично при нас се е случвало често, но винаги е имало дадена причина. Трябва да намерите налин да успокойте бебчо, но най - важното за това е и вие да сте спокойна. Бебчо веднага усеща, ако вие сте изнервена и то става нервно.

Последна редакция: пт, 24 апр 2020, 21:17 от Simona12

Общи условия

Активация на акаунт