Как се съхранява храната от детските кухни преди раздаването и

  • 5 679
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 105
На никого не съм казала да не взима храна от кухнята.

P.S. сега да не вземете да се откажете от кухните -  просто знайте какво да изисквате и как да следите за качеството на това, което давате на детето си
Просто исках да споделя това, което научих и което за мен беше ново, а както виждам и за вас. Жалко, че никой не се вслушва в това, но всеки знае себе си най- добре.
Смятам темата за приключена, поне за мен!

# 31
  • Мнения: 535
marny, благодаря ти сърдечно Hug Благодарение на тази тема реших, и аз като Никол, че Влади няма да ходи на кухня. И искам да потвърдя казаното от теб. Вие сте малко или много сте в по-големи градове, където изискванията са много по- високи, а в Разград храната се раздава приятно топла, което за мен означава, че са я приготвили сигурно към 8 и половина или 9 и оттогава стои и чака своите клиенти. За мен подобно нещо е недопустимо, да оставим и другото, че тук кухнята започва от 4ти месец!. Е, не смятам, че условията са до толкова на ниво, че да си запиша детето. И още веднъж- Благодаря за информацията   bouquet

# 32
  • Мнения: 6 472
marny, благодаря за споделената информаци  bouquet
Не виждам сега защо нападате момичето. Тя просто каза какви са изискванията.
 Аз лично съм записала детето си нач астна кухня, защото вече ми става много трудно да и готвя (от скоро работя на две места). Имам бегла представа за това как трябва да се съхранява храната и това как в действителност се съхранява. Не съм обърнала съществено внимание, защото аз и в къщи не спазвам изискванията - готвя вечер, а яденето го прибирам чак на сутринта, защото топло в хладилника не мога да го сложа. Детската манджа я изсипвам вряла в бурканчета, затварям и обръщам. От тази гледна точка (подчертавам - само от тази) ми е все тая дали ще го съхраняват неправилно в кухнята или аз в къщи.
Според мен при заразяването на децата от млечните кухни има и други фактори.

# 33
  • Мнения: 7 640
..............а в Разград храната се раздава приятно топла, което за мен означава, че са я приготвили сигурно към 8 и половина или 9 и оттогава стои и чака своите клиенти. За мен подобно нещо е недопустимо, да оставим и другото, че тук кухнята започва от 4ти месец!.

това практически е неосъществимо, замисляла ли си се.
Освен, ако лелките не отиват на работа в 5 часа.

# 34
  • Мнения: 535
PolarFox, не знам какво да ти кажа, може и в 10 да е сготвена, но като отидох в 11 ми я сипаха хладка Thinking Не ми се струва нормално, но не е студена за да си помисля, че я държат в хладилник  #Cussing out Не знам, но се отказах от кухнята. Outta Joint

# 35
  • Мнения: 7 640
Разбира се, всеки преценява.
Наистина има и случаи с масови стомашно-чревни разстойста, но те са мнооого редки, много повече са дечицата, които се заразяват извън кухните.
Макар да съм супер стриктна по отношение на хигиена и норми, аз лично не се притеснявам.
Всяко нещо, което ме улеснява и е изгодно, мисля, че е хубаво да се опита. Peace

# 36
  • София
  • Мнения: 3 787
Така като чета,напълно съм съгласна с мението на AQ Peace.
Вече 4 месеца сме на кухня.Моето дете има доста хлабав корем по принцип,от кухнята никога не е имал проблеми.Това,за съжаление,не мога да го кажа сега,когато няма кухня,хапва моите манжди и готови пюрета,и е все с разстроен корем Sick.В чудо се виждам направо Tired.
Откакто сме на кухня всеки ден храната е вряла,капачките винаги пукват,когато ги отварям и спокойно давам крем или супа на следващия ден,например.

Но пък една мама от майската ни тема много си изпати от кухнята във Враца.Там масово заразиха децата от кварталната кухня с някакви ентерококи или нещо подобно и бяха напълнили инфекциозното отделение.

Затова всеки си преценява.Затова и всяко дете си има майка-да решава как да го гледа.
Аз в момента не бих се отказала от кухнята в никакъв случай Naughty.

# 37
  • Мнения: 2 672
   А някой знае ли как е по света - не е ли детската млечна кухня само българска измишльотина, вследствие  стремеж да се подпомогнат майките и незнание за опасностите / вместо са изпишем вежди, да извадим очи/ и не е ли вече време да се спре тази порочна практика?
   А някой знае ли на българския пазар да се предлага прясно охладена храна за деца и вие купувате ли си / бихте ли си купили такава?

- не знам как е по света, но " порочната практика" у нас ,ме устройва.
 - не съм търсила такава храна, а дали бих купила - зависи от качество / цена..

Общи условия

Активация на акаунт