Пети клас 2019/2020

  • 26 744
  • 752
  •   2
Отговори
# 75
  • Мнения: 8 522
Нищо не са писали към момента.

# 76
  • София
  • Мнения: 39 758
И при нас пишат оценки, забележки и т.н.

# 77
  • Мнения: 2 418
При нас оценки няма,карат на самотек,от едни учители няма обратна връзка т.е.дали всичко е коректно изпълнено,дали липсва домашно,на какво ниво е и т.н.просто не става ясно как вървят нещата.Спуска се урок за учене,само по заглавие и до тук всичко приключва.По др.предмети дават срок и изискват да се пише на word. Излишно е да казвам,че пише бавно,не запаметява и се ядосва,че трябва отново,нооооо гледам и от + част на нещата.Усвоява  word,power point,даже проявява и старание,което у дома в последно време беше кът.По англ.език минаха в  зум,там всичко е ток и жица и се кефи яко.

# 78
  • София
  • Мнения: 9 517
При нас нещата потръгнаха - по някои предмети преподават - дали на листчета са подготвени нещата, дали презентации, по ЧП даже дъска е намерила и им се включва на камера. По други е пълна скръб... особено по английски - дават се страници от учебника и се търсят обратно попълнени, а те дори не им дадоха дисковете... добре, че има уча се. Но иначе свикват. В офис 365 учат.

# 79
  • Мнения: 2 111
Днес за първи път да кажат оценка и то защото вчера им дадоха два теста по един и същи предмет като само единия мисля че се оцени, др. може би беше за проверка и сравнение на знанията, иначе всичко си е както досега, без промяна, от време-на време им пращат тестчета и повечето бързат да им се прати планът + домашната, време за обмисляне и четене почти няма. Дано по-скоро свърши това положение че се изнервихме в къщи всички, вчера при нас полицаите са направили глоби на тези които са били непослушни.

# 80
  • Мнения: 8 522
При нас учителката по История и География "влиза" за по 10минути в часа / а не по 30мин./. Предполагам, че дели един компютър с децата си, защото само с тях се оправдавала. Rolling Eyes

# 81
  • Майничка
  • Мнения: 12 581
Днес класната вкара родителите като настойници в класните стаи, та най-сетне ще мога да видя в какви срокове и доколко успешно се движи девойката. Иначе учебното ни време съвпада, като моето е доста по-дълго заради онлайн консултациите и не ми остава много време да следя процеса. Даваме й отделни задачи и "домашни".

# 82
  • Мнения: 2 111
При нас учителката по История и География "влиза" за по 10минути в часа / а не по 30мин./. Предполагам, че дели един компютър с децата си, защото само с тях се оправдавала. Rolling Eyes
Е нали има телефони, то поне при вас 30 минути пак е по-добре, при нас 20 и са от час в час без паузи за почивка, дори понякога се застъпват, единия час не е свършил и другия на 15-20 минута влиза и казва-почвайте, става голямо мазало на моменти.

# 83
  • Мнения: 1 622
При нас стрикно се спазва програмата. Часовете са по 40 мин. с 10 мин. междучасия и 20 мин. голямо междучасие. Учителите се сърдят и правят забележки, ако някое дете закъснее за час. Отсъстващи деца няма.

# 84
  • Мнения: 2 418
И при нас стартираха часове по 20мин.в системата на МОН.За сега е добре,най-накрая потръгват нещата.Аз съм доволна,младежкото съсловие на този етап е приятно изненадан и впечатлен(искам да видя до кога обаче)

# 85
  • Мнения: 8 522
При нас нещата в началото бяха добре, но вече ескалираха. Дават се домашни и проекти по абсолютно всичко, вкл. по Трудово, Музика, ИТ и т.н. Като се има впредвид, че ходя и на работа, положението е много, много тежко.

# 86
  • Майничка
  • Мнения: 12 581
Девойката снощи пуфтя сто часа над една таблица по ИТ, обаче не иска помощ и аз си трая.
Баща й деликатно й предложи да ме пита, обаче тя го отсвири и така до Мастър Шеф, когато се чучнахме пред телевизора и аз се заех да приключвам семейните разходи за месеца.
По едно време идва до масата да зареди с пуканки, поглежда какво правя и изквичава :"Ама ти можеш! Защо не каза!!!". Ми да си питала! Така де, и ние, такова, цигари Кент и бонбонки Тик-Так!:satisfied:

# 87
  • Мнения: 8 522
В нашето училище все още не пишат оценки и това ме притеснява. После как ще ги изпитват и оценяват?!
Учителката по БЕЛ е казала повече да не ѝ пращат домашни. 🙄

# 88
  • София
  • Мнения: 12 399
Ние сме така по география. Учителят им изпраща вече два теста и не иска да му пращат отговори. Не ги изпитва, нямаме там нито една оценка.

# 89
  • Мнения: 318
В нашето училище все още не пишат оценки и това ме притеснява. После как ще ги изпитват и оценяват?!
Учителката по БЕЛ е казала повече да не ѝ пращат домашни. 🙄
И аз това се чудя. И при нас учителите казаха на децата да не изпращат домашните пращат им отговорите сами да си ги проверявали.А и сега чух ,че удължават до 13 май Thinking

Общи условия

Активация на акаунт