Пети клас 2019/2020

  • 26 731
  • 752
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 4 560
И аз ще очаквам отзиви. Имаме час за ваксина в четвъртък.
И моите две кифли са на ваксина в четвъртък.
Голямата от миналата седмица драматизира. Вече ми иде да се гръмна... Едно че ми е притеснено за реакцията (и тримата имаха лека т навремето), едно че тя само мрънка.
Малката има реимунизация с тетраксим. Тук вече съм по-спокойна. Поне при кака ѝ и батко ѝ нямаше никакви проблеми. Дано и при нея да е така.

Моята засега не знае нищо за класни. Въпреки че, като се замисля, им е време. Имат месец до края.

# 211
  • Мнения: 318
Ваксината ни я сложиха по-рано .Нямахме никакви проблеми.Класни са им казали,че нямало да правят .Тъй като повечето деца нямат камери и учителите няма как да знаят дали сами са си ги правили.

# 212
  • Мнения: 9 776
Класното по математика беше вчера. Кака му му помагаше, така че се надявам на добра оценка. Без камери е било, предаване до еди-колко-си часа. По БЕ нямаме информация кога и за какво ще бъде. Всеки час правят преразкази и госпожата избира кой да си снима тетрадката и да и прати. Като цяло не се занимавам, ММ е на пангара.
Според мен е важно да се оцени присъствието, общото участие в часовете, редовното изпълнение и представяне на поставените задачи, сериозното отношение към цялата ситуация. В тая връзка се изнервихме вчера на една четворка по рисуване. Точно гореспоменатите от мен неща не бяха оценени. Детето се почувства разочаровано. Ей тъй като те "стимулират"......
Ваксината, която споменавате, на 12 години ли се поставя? Синът ми ще ги навърши след 4 месеца. Обикновено му слагат ваксините заедно с бележките, които вземат за училище в началото на учебната година.

# 213
  • Мнения: 2 418
За класни,нищо не се споменава.Камери не им изискват,снимат тестовете и ги изпращат,има време за което трябва да се напише всичко.Отпуснал се е баш в края,дано не му изиграе лоша шега!
За ваксината,ще изчакам още малко!

# 214
  • Мнения: 8 228
Нашите са правили класно по математика вчера. Онлайн тест е, като има въпроси с избираем отговор и такива с отворен, където в поле трябва да разпишат решението.
Снощи моят син ми вика:
- Мамо, аз снощи казах ли ти, че днес ще имам класно по математика?"
- Не си.
- Е, днес правих класно. 😂
Изкарал е шест, но тестът още не е достъпен за преглед и не знам каква е била трудността.

# 215
  • София
  • Мнения: 727
Здравейте,
бихте ли препоръчали хубав сборник по математика за 5 клас - такъв, който да не е насочен към състезателната математика, а по-скоро към упражняване и затвърждаване на материала от училище? Нещо наистина полезно, от което сте били доволни през изминалата година. Благодаря предварително на всичси отзовали се.

# 216
  • Сф
  • Мнения: 10 657
Здравейте,
бихте ли препоръчали хубав сборник по математика за 5 клас - такъв, който да не е насочен към състезателната математика, а по-скоро към упражняване и затвърждаване на материала от училище? Нещо наистина полезно, от което сте били доволни през изминалата година. Благодаря предварително на всичси отзовали се.
В интернет си помагаме с Кан академи.

# 217
  • Мнения: 8 228
Ползваме най-вече Книга на ученика на издателство Архимед. Не само за пети клас, с големия ползвах и за шести и за седми. Също сборника на Коала.

# 218
  • София
  • Мнения: 135
на Архимед препоръчвам и аз ! този за 5ти клас почти го изрешихме - каквото е останало ще е за лятото.  Догодина със сигурност ще купувам пак Simple Smile

# 219
  • София
  • Мнения: 6 178
Още не е правил класно по нищо. Мислех, че само моето дете не може да направи читава снимка. Толкова па да не успява да фокусира с този телефон ... и за по лесно: "Мамо, я ми го снимай и ми го прати на вайбър".
Днес мрънкаше, че му било трудно по испански и влязох в стаята да послушам урока. Ми той учителят си преподава, разни деца задават въпроси, отговарят, моят си изключил микрофона, дудне недоволно и само копва и пейства изречения в гугъл преводач. Казах му, че така няма да стане и трябва малко да си напъне мозъка. Та уикенда ще уча испански Wink

За задачи по материала и без повишена трудност, мога да препоръчам сборника на "Веди". На "Архимед" е супер, но в него нямаше ли А, Б и В ниво на трудност? "Веди" са си базовите познания.

# 220
  • Мнения: 8 228
Архимед е с три групи задачи А, Б и В. В група А са много лесни, базови задачи. Тези в група Б също не са особено трудни, просто са навързани две-три неща в задача или са малко по-сложни изрази/уравнения. Тези от група В се водят състезателни, но реално няма нищо състезателно в тях. По-сложни училищни задачи са си. Хубаво е, че в сборниците за шести и седми клас, има доста решени задачи от група В главно, което се оказва доста полезно.
За сравнение, сборникът на Коала е само с две групи А и Б, но техните Б отговарят по-скоро на В на Архимед.
В Архимед има и огромно количество тестове в края. Една част са по текущия материал, а другите (доста на брой) са като изходно ниво. В сборника на Коала също има текущи тестове и задачи за контролна работа, но са по-малко.
И в двата сборника съм откривала по някоя и друга грешка.
Недостатък на Архимед за мен е, че има само задачи, без теоретична част. В сборника на Коала за всяка тема има кратка теоретична част - определения, чертежи, формули и т.н., което е доста полезно за подчертване на важните неща и при последващо връщане назад по материала. По подобен начин са изградени и сборниците на Просвета и на Регалия. За мен е добре Книга за ученика на Архимед да се ползва в комплект с някой от горните.

# 221
  • София
  • Мнения: 12 390
Ние работим по сборника на Коала прес и на Архимед.

# 222
  • Мнения: 1 622
Днес, г-жата по БЕЛ каза, че няма да правят класна работа, но ще правят две контролни, едното другата седмица в четвъртък на синтаксис, другото на целия материал. Което са си направо две класни работи😂😜

# 223
  • Мнения: 8 519
Нищо не се е чуло за класни, но не се учудвам. До сега щерката е правила два теста по математика и един по музика, пращаме запис на "Хайдути" , и това е всичко. Има предмети без оценка от обявяването на ИП. Май така ще си свърши тази учебна година в нашето училище. 😕

# 224
  • Майничка
  • Мнения: 12 581
По последните промени в наредбата за оценяване, оформянето за втори срок може да стане и на база 2 текущи оценки.

Общи условия

Активация на акаунт