Кърмене и дискомфорт в интимната област

  • 691
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15
Доста ми е неудобно, но предвид обстоятелствата няма как да отида на АГ. Имам дисконфорт в интимната зона и кърмя. Как да се справя с проблема. Смрадлика и сода не ми помогна. Бяха изписал на детето Тридерм крем за подсичане, но в листовкатс не е опоменато дали е подходящо. Моята АГ, не ми вдига не ми й отг. Sad доста неприятна ситуация.

# 1
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Какъв дискомфорт? Аз веднага след нормално раждане лепнах гъбички още в болницата, че бях на антибиотик заради перинеотомията. В родилното ми казаха да се мажа с Канестен външно и да си взема пробиотик. Кремчето Витасин също много ме облекчаваше. Ако е такъв тип дискомфорт спри всичко сладко, тестено, вземи пробиотик и хапвай повечко кисело мляко.

# 2
  • Мнения: 15
Да дисконфорта е все едно от гъбички, много неприятно. Бебко е на 4 месеца и е изцяло на кърма и затова нз какво мога да предприема.

# 3
  • София
  • Мнения: 38 476
Има едни прахчета за промивки Розалгин.

# 4
  • Мнения: 2 462
Аз имах бактериална инфекция и липсващи лактобацили като бебето ми беше на 2 месеца. Че и херпес за разкош.
Гинеколожката ми изписа Полижинакс (което е комбинация от АБ и Нистатин за гъбички), както и Гинофилус за оправяне на флората след това. Глобули, кремчета и изобщо локално лечение не се отразяват на кърменето. Не се притеснявай затова.
Но Тридерм не мисля, че е най-подходящ в случая, има в него кортикостероид, който не е добре поне според мен да се слага в тази зона.
Ако смяташ, че може да са гъбички - кремче Клотримазол би трябвало да те поуспокои. Не че е препоръчително да се дават такива съвети по интернет, но предвид ситуацията, може би трябва да сложиш и някаква глобула - Гиназол, Ломексин, Залаин, но това само на базата на предположението, че са гъби.
И се опитай отново да се свържеш с гинеколога си.

# 5
  • Мнения: 671
На мен преди раждането ми се появиха за пръв път в живота ми, изписаха ми Клотримазол вагинални таблетки.
Ти можеш да отидеш в лаборатория сама да си дадеш секрет за изследване и тогава вече звънни като имаш черно на бяло. Аз така направих после след раждането да видя има ли нещо

# 6
  • Мнения: 15
Аз имах бактериална инфекция и липсващи лактобацили като бебето ми беше на 2 месеца. Че и херпес за разкош.
Гинеколожката ми изписа Полижинакс (което е комбинация от АБ и Нистатин за гъбички), както и Гинофилус за оправяне на флората след това. Глобули, кремчета и изобщо локално лечение не се отразяват на кърменето. Не се притеснявай затова.
Но Тридерм не мисля, че е най-подходящ в случая, има в него кортикостероид, който не е добре поне според мен да се слага в тази зона.
Ако смяташ, че може да са гъбички - кремче Клотримазол би трябвало да те поуспокои. Не че е препоръчително да се дават такива съвети по интернет, но предвид ситуацията, може би трябва да сложиш и някаква глобула - Гиназол, Ломексин, Залаин, но това само на базата на предположението, че са гъби.
И се опитай отново да се свържеш с гинеколога си.

Свързах се с една приятелка, която е АГ, защото моята отново не вдига. Тя каза да си взема Гиназол. Звъннах и на консултанти по кърменето, казаха, че няма проблем за Гиназол.

# 7
  • Мнения: 2 462
Да, Гиназол е много добър вариант за гъбички, защото веднъж приложен, действа няколко дни. Не се притеснявай, ако изтича няколко дни подред.
А за кърменето няма никакъв проблем. Вземи си и някакъв добър пробиотик, има много варианти, коментирани са и с темата за гъбичките.
Успех и дано се оправиш бързо.

# 8
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Аа да, и на мен ми препоръчаха Гиназол в родилното, но нямаше в аптеката.

Общи условия

Активация на акаунт