Аджибадем Сити Клиник - Болница Токуда - тема 31

  • 70 894
  • 962
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 6 573
Да, и аз мисля, че идеята им е ако има положителна родилка - да я настанят там.

# 526
  • Мнения: 77
Възможно е. Аз предположих, че става дума за тези стаи



И ми изглеждаха по-скоро като за визита Simple Smile

# 527
  • Мнения: 2 808
Едва ли ремонтите са планирани с оглед короната в момента. Но знае ли човек...
Изглежда още по-луксозно и от преди, сега ще направят раждането 5 бона 😅

# 528
  • Мнения: 879
В интервю от тази седмица Масларска обяви, че имат специализирани стаи, в които изолират майката и бебето в случай на инфекциозно заболяване. Дори и да не е бил правен ремонтът с тази цел, съм убедена, че в движение са взели това адекватно решение да осигурят поне едно такова помещение.

# 529
  • Мнения: 77
Едва ли ремонтите са планирани с оглед короната в момента. Но знае ли човек...
Изглежда още по-луксозно и от преди, сега ще направят раждането 5 бона 😅

Да се надяваме,че няма да го вдигнат:)

# 530
  • Мнения: 16
Наскоро родих в Токуда и мога да споделя впечатленията си. Бях настанена за предизвикано раждане на 3-ти етаж. Там стаите не са обновени. В стая има 4 легла. В последствие, когато родих, ме преместиха на 5-ти етаж, където се намират обновените стаи. Може да избирате между двойна и самостоятелна стая. Според мен лично двойните са по-добър вариант в настоящите условия, тъй като така или иначе никой не може да ви посещава по време на престоя, т.е. възможността таткото да стои при вас в индивидуалната стая отпада. И двата вида стаи са еднакво оборудвани и много приятни (все пак плащата като за 5 звезден хотел). При настаняването заявате дали искате стандартно меню или например веганско/ вегатарианско. Като изключим обновените стаи и наличието на неонатология, мисля че всичко друго е не по-различно от останалите болници. Аз лично избрах Токуда заради наличието на добра неонатология. Доколкото знам при нужда от неонатологични грижи бебетата се изпращат в Майчин дом или Токуда. Отново бих избрала Токуда, НО имайки предвид цените, обслужването далеч не е на нужното ниво. Първо, липсва достатъчно информация. Ако някой е запознат с болничното обслужване в Германия например, знае, че там за всяка една манипулация се дава подробна информация и многократно се обяснява какви са рисковете, какво може да очакваш и прочие. Тук, когато дойде моментът да кажа каква упойка искам и дали искам, попитах дали няма анестезиолог, който да ми разясни нещата. Отгововорът беше "нали си подписала там едни неща значи е ясно". Естествено всеки може да прочете за видовете упойки в Гугъл, но когато си в болница, би следвало да получиш съответната информация от компетентния медицински персонал  за всяко едно действие, което те засяга. Освен това неща като отложено рязане на пъпната връв, директен досег на бебето с кожата на майката веднага при раждане и засукване в рамките на първия един час не съществуват. След като родих прегледаха бебето, сложиха го с гръб към мен за 30 секунди и ми го дадоха два часа по-късно, когато вече ме бяха преместили в стаята на 5-ти етаж. Това е от мен. Успех на всички бъдещи мами!

# 531
  • Мнения: 1 717
Krizia, благодаря за подробния разказ. Като казваш, че не съществува ранното поставяне на гърда, какво имаш предвид - че не се насърчава от медицинския персонал или че си поискала, но изрично ти е отказано? При кой доктор ражда? Разбирам, че си била в двойна стая - бебенцето нон стоп ли беше до теб?

# 532
  • Мнения: 16 868
Консултация с анестезиолог не си ли правила? При положение,  че си постъпила на предния ден за предизвикване...
Аз имах преди секциото. Информация на мен не ми отказвана. Дори в 24ч др. Калайджиева специално дойде да обсъждаме резултатите на бебето, а като видя че в 02 през нощта още съм притеснена и снова из коридора отново дойде да говорим .

# 533
  • Мнения: 16
Krizia, благодаря за подробния разказ. Като казваш, че не съществува ранното поставяне на гърда, какво имаш предвид - че не се насърчава от медицинския персонал или че си поискала, но изрично ти е отказано? При кой доктор ражда? Разбирам, че си била в двойна стая - бебенцето нон стоп ли беше до теб?

Аз не бях поискала изрично предварително. А веднага след раждането всичко стана доста бързо и не съм имала таза възможност. Също не мисля, че кърменето като цяло се насърчава по някакъв начин. След като ме качиха в стаята и ми дадоха бебето, аз попитах дали съм го поставила добре. Акушерката каза да и това беше. По време на престоя ми имаше лекция за масажите - как се правят и прочие, но не и за кърменето. Аз лично гледах много клипчета онлайн относно правилната поза и т.н. Бебетата могат да са нон стоп при майките и в двойна стая стига да се разберете с другата майка. Аз лично имах много добра "съквартирантка". Разбрахме се да държим бебетата при нас през деня. Оставяхме ги в 1ч. (по наше желание) и след това ни ги водеха към 6 сутринта.

# 534
  • Мнения: 16
Консултация с анестезиолог не си ли правила? При положение,  че си постъпила на предния ден за предизвикване...
Аз имах преди секциото. Информация на мен не ми отказвана. Дори в 24ч др. Калайджиева специално дойде да обсъждаме резултатите на бебето, а като видя че в 02 през нощта още съм притеснена и снова из коридора отново дойде да говорим .

Не, не съм имала предварителна консултация с анестезиолог. Може би това е практика за раждащите със секцио, но аз постъпих предния ден заради преносване. Може би зависи от анестезиолога на смяна, нямам представа.

Последна редакция: пт, 14 авг 2020, 18:07 от Krizia17

# 535
  • София
  • Мнения: 7 645
Между другото и аз очаквах да няма съпорт за кърменето,  но точно обратното.
Искаха да го закърмя 8 часа след раждането ама аз имах сложен несъвместим антибиотик.
На другия ден вече ми казаха, че няма проблем и да почвсм. Помогнаха ми да го сложа. Всеки път като ми носеха ам ми напомняха да кърмя или ме питаха дали съм кърмила.... мен толкова ме боляха гърдите, че исках да не кърмя поне 1 път хаха Simple Smile
Правихме пробно кърмене, може колкото искам такива, нямаше проблем.

# 536
  • Мнения: 1 032
Аз раждах там юни месец, секцио. Нямах консултация с анестезиолог. Преди операцията дойде сестрата на анестезиолога и тя беше така любезна да ми каже каквото исках. Също смятам, че персонала не е на нужното ниво, при тези пари които взимат. Към лекаря ми др. Атанасова само благодарности имам, към всички други..... Сърдити, разбрах за всичките им търкания на третия етаж, смяната без да се дърпа пердето е нещо нормално, обсъждането какво и колко е изтекло на висок тон, при още 3 жени в стаята също.... Също и клизмата. На 5 етаж за 3 те дни, които седях не ми донесоха нито веднъж профенид, добре че помолих мъжа ми предварително да вземе. За кърменето освен стискане на зърната и постоянното казване -слагай на гърда , друго не получих като указания. "Лекцията" за къпане беше 3 мин, за масажите 10. Няма помпа за кърма, няма биберони, никой не ти казва и да си вземеш, ако искаш нали. Нощниците са като парцали скъсани. За да получа чиста трябваше да отида до рецепцията им да си поискам, същото важи и за непромокаемата постелка. Не си носех, защото бебето подрани с месец и нямах готовност. Иначе 5 етаж е много лъскав и все пак ако искам да плащам за хотел ще отида на курорт. Когато плащаш в болница 3050лв се очаква някакво отношение, а не все едно ми правят услуга. Избрах я и аз заради неонатологията. Живи и здрави сме, което разбира се е най-важното и все пак има какво да се подобрява

# 537
  • Мнения: 105
Въпреки че лекарката ми работи в Токуда и заради нея и неонатологията мисля да раждам точно там, малко се стресирам като чета тези отрицателни отзиви. Ще следя все пак Blush и се надявам на повече доволни майки Heart

# 538
  • Мнения: 1 032
Въпреки че лекарката ми работи в Токуда и заради нея и неонатологията мисля да раждам точно там, малко се стресирам като чета тези отрицателни отзиви. Ще следя все пак Blush и се надявам на повече доволни майки Heart
Повечето неща са битовизми и дразнят най-вече заради високата такса.
Ако вярваш на лекаря си , това е най-важното. На финала трябва здраво бебе със здрава мама. А това сме го получили Simple Smile

# 539
  • Мнения: 16 868
Няма от какво да се притесняваш. Неонатологията е топ. Лекарите са топ. Гледат бебетата като писани яйца.
За мен това е най-важното. Дреме ми, че някоя санитарка е била крива, въобще не съм и отразила.
За кърменето обаче си трябва специалист - има консултанти по кърмене, сертифицирани, много по - наясно от болничния персонал в която и да е бг болниница.

Общи условия

Активация на акаунт