Аджибадем Сити Клиник - Болница Токуда - тема 31

  • 70 782
  • 962
  •   1
Отговори
  • Мнения: 16 840
Добре дошли , в темата се обсъждат раждането, престоят и лечението в Аджибадем Сити Клиник Болница Токуда - София



Сайт на болницата , Телефонен указател

ДКБ и лабораториите за изследвания работят и в събота, а резултатите от тях могат да бъдат проследявани и онлайн – след еднократно заявяване за парола.



Местоположение на болницата
бул. "Никола Й. Вапцаров" 51Б (с кола входът е от ул. "Ат. Дуков"), кв. "Хладилника", 1407 "Лозенец".
Болницата разполага с паркинг за колите, като първите 30 мин. са безплатни, след което се заплаща 3 лв./час и за всеки следващ + още 2 лв  Peace

Транспортни връзки:
Автобуси: 88,120
Маршрутна линия: 32
Метро: Линия 2 на Софийското метро, станция "Витоша"
Карта

Транспорт от Централна Гара:
с автобус
Автобус №305 до спирка "Румънско посолство"
От спирка "Румънско посолство" – Автобус № 120 до спирка "бл. 4 ж.к. Лозенец"
(след светофара при ул. Атанас Дуков)
с метро
от станция ''Централна ЖП Гара" до станция "Витоша"



График Лекари АГ отделение
Скрит текст:


Информация за цена на раждане в болницата и за видовете стаи в Родилно отделение

При нормално раждане нощувките са 3, при секцио са 5, но първите две (деня на приема и деня на операцията) сте на 3 етаж, където нощувки не се плащат. Така излиза, че и двата вида раждане се плащат 3 нощувки.
Цената за двойна стая е 100 лв на вечер, а за единична - 200 лв на вечер, като в единична може да имате постоянно посетители, но ако искате някой да нощува при вас, се заплаща допълнително 50 лв на вечер. За да присъства таткото на раждането не се доплаща, като може да присъства само при естествено раждане, при секцио не.
Цените важат, ако всичко с майката и бебето е наред и не се налага допълнителен престой.
Пакетът за бебето включва задължителни изследвания и поставяне на две ваксини.

Скрит текст:
1 600 лв - раждане
700 лв. - пакет за бебето
600 лв - 3 нощувки в самостоятелна стая на пети етаж
или
300 лв - 3 нощувки в двойна стая на пети етаж
85 лв. - битова такса
по 50лв за нощувка на придружител в самостоятелните стаи
50 лв - ако таткото иска да наблюдава тоалета на бебето
50 лв - такса припознаване

Актуални цени към 05.05.2020 г. тук

Подробен разказ за естествено раждане 2019

Свиждания в Родилен сектор – 5ти етаж в ляво, пред отделението.Бебето не се извежда извън сектора и само таткото може да го види веднъж след раждането. Останалите роднини след при/след изписването от съображения за стерилност не се допускат посещения на външни лица в сектора.

Свиждания в АГ отделение – от 16 до 18 ч.



Аз да внеса малко инфо за преждевременното раждане , не дай Боже да ви се случва , но да имате предвид, ако се случи и изберете Токуда.
За престоя в неонатологията - излиза горе- долу около 1300- 1500 лв на месец ( 25 лв на ден за консумативи , между пътеките има ден за който се плаща 150 лв , също и някои медикаменти - например, ако вливат белтък е 50 лв )


Приемът и раждането са на трети етаж.
След раждането се качват родилките с бебето/бебетата на 5 етаж

Списък с необходими неща при ражданетук



Предишни теми: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 10, 12, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27,28,29
Не

Последна редакция: вт, 05 май 2020, 09:02 от bubanka

# 1
  • Мнения: 16 840
За съжаление, започваме новата тема в една усложнена ситуация за всички пациенти.

В този пост ще сложа няколко мнения на специалисти от различни области от болницата за covid 19.

ℹ️ “Деца не загиват от коронавируса, но са опасни заразоносители за възрастни в семейството”, oтбеляза д-р Радка Масларска, началник на отделението по Неонатология в Аджибадем Сити Клиник Болница Токуда в предаването Шоколад на БНР, Радио София.
🔵 Kакви съвети и полезна информация дава д-р Масларска за родителите:
▪ Намираме се в условия на пандемия, но няма загинали деца и такива с тежка дихателна недостатъчност, причинена от Covid-19
▪ Засега не са установени причините защо децата са по-малко засегнати
▪ Бременната жена не може да предаде инфекцията чрез плацентата, но новороденото може да се зарази от позитивни в семейството, след раждането
▪ Описани са само 3 случая на новородени, заразени с коронавирус без изявена клинична картина
▪ Няма загинали деца до 18-годишна възраст, те могат да бъдат абсолютно безсимптомни, но не са безопасни, тъй като могат да заразят хронично болни и по-възрастни членове на семейството
▪ Все пак трябва да се засили вниманието при деца с ниско тегло, вродени сърдечни малформации и други предишни тежки заболявания, за да не развият по-тежка клиника на заболяването
🔵 Препоръки за превенция:
▪ Да се ограничат до максимум контактите в затворени помещения и големи групи
▪ Добра лична хигиена
▪ Приоритет на естествено хранене при кърмачетата и рационално хранене с достатъчен прием на витамини и антиоксиданти при по-големите деца
🔵 При симптоми:
▪ Задължително обаждане на личния лекар или спешна помощ или дежурен педиатър в големите болници за съвет по телефон, преди тръгване към болници
▪ Има план за реакция при установяване на болни от Covid-19 деца: при липса на необходимост от респираторно подпомагане или интензивно лечение, те се насочват за домашно лечение, в останалите случаи - в определените за това болници.
🔵 Цялото предаване можете да чуете тук 👉 http://---shoretner923-2wdBKoh

❓ Засяга ли COVID-19 асистираната репродукция, която провеждам в момента? Какво трябва да направя, ако съм в процес на лечение на стерилитета или планирам да го започна скоро?
ℹ️ Oтговорите на тези и още важни въпроси, научете от ръководството, което подготви екипът на Центъра за Асистирана репродукция на Аджибадем Сити Клиник Болница Токуда, следвайки препоръките на световните репродуктивни асоциации 👉 http://---shoretner923-IVF-corona

🧪 Има достатъчно данни за създаване на ваксина срещу коронавирус. На това мнение е вирусологът от Болница Токуда и председател на Българското дружество по медицинска вирусология проф. Радка Аргирова.
„Напълно е дешифриран неговият геном. Той е много добре известен, а щом той е известен, както и всички белтъци, които този геном кодира, пътят към създаването на имуноген е открит. Имуноген значи препарат, който ще участва във ваксината“, обясни проф. Аргирова пред Нова тв.
Научете повече от видеото ▶️ http://---shoretner923-coronaprofArgirova

❗COVID-19 не е грип, това е инфекциозно заболяване, което се предизвиква от вирус, който отдавна е познат на медиците, но щамът е нов и “ни изненада” с качествата си. Това каза в предаването Лице в лице вирусологът от Acibadem City Clinic Болница Токуда и национален консултант по вирусология проф. Радка Аргирова.
Ето какво още сподели специалистът 👉
ℹ️ COVID-19 е инфекциозно заболяване, причинено от вирус, познат отдавна, но не точно този щам, който в момента върлува. Коронавирусът е причинител на това, което наричаме настинки, най-често у деца, но обикновено протича леко и не изисква особено лечение, освен симптоматично. В случая обаче става дума за нов щам, който е силно патогенен. Инфекциозен е и се предава лесно - тези две необикновени качества ни изненадаха в този вирус
ℹ️ Заразата живее върху човешката кожа 10 минути. На гладки повърхности може да се задържи до 24 ч., ако не се дезинфекцира редовно
ℹ️ Когато е изложен 30 мин. на температура от 56-60°C, вече не е инфекциозен.
При ниски температури и гладки повърхности, които не се почистват с алкохол или дезинфектант, вирусът може да преживее до 24 часа
ℹ️ Металните, стъклените, гладките повърхности трябва да бъдат редовно почиствани. Това включва телефони и клавиатури, врати, парапети.
ℹ️ Всеки вирус обича студено, така се съхраняват и надеждата е, че с идването на топлото време този вирус ще намали присъствието си
ℹ️ В момента наблюдаваме увеличаване на случаите, скоро предстои върхът им, а след него предстои да “слизаме по кривата” на заразата
ℹ️ В момента са взети изключителни мерки. Хората трябва да чуят и разберат препоръките. От нас зависи колко скоро и бързо ще приключи тази ситуация. Може да свърши много бързо, ако не разнасяме вируса и ограничим контактите
ℹ️ Колкото повече изследвания се правят, толкова повече случаи ще се докажат, но от нас не се крие информация и това е изключително важно
ℹ️ Няма окончателен отговор на въпроса дали COVID-19 може да ни “повтори”. Но ако става дума за повтаряне, най-верояно първата диагноза не е била правилна. Тази наука има абсолютни закономерности и тестове и ако сме изкарали вируса, най-вероятно минимум една година ще бъде защитата на организма от повторно заболяване
ℹ️ Пиенето на гореща вода не помага
ℹ️ Витамините могат да помогнат. Те не са антивирусно средство, но укрепват организма и имунната система. Добре е да бъдем подсилени с витамини през пролетта по принцип, отдeлно с приема им помагаме на организма в борбата с грипа и COVID-19
ℹ️ Витамини E, A, C и всички антиоксиданти са препоръчителни за подсилване на имунната система
И още - защо учените опитват да лекуват COVID-19 с медикаменти срещу ХИВ, могат ли да помогнат лекарства срещу хепатит, ефективно средство за предпазване ли е да носим маски, какви са симптомите на болестта, какво трябва да направим, ако имаме такива, както и още много важна и полезна информация, научете от видеото 👉http://---shoretner923-ProfArgirova_bTV

👨‍⚕️ 👩‍⚕️ 👨‍⚕️ Уверяваме ви, че можете да разчитате на нас като лечебни заведения в сферите и възможностите, в които имаме човешки и технологичен капацитет, компетентност, знания, опит и подготовка.
Това споделяме с уважение и отговорност в обща позиция заедно с най-големите групи частни лечебни заведения в страната.
"Ще бъдем наистина удовлетворени, ако нашите ресурси и възможности, желанието и призванието на нашите медицински специалисти да изпълнят максимално своя дълг към обществото, допринесат за опазване на живота и здравето на възможно най-голяма част от нашия народ.   С готовност бихме приели планиране на разговори и следващи стъпки с държавните институции и Националния кризистен щаб за борба коронавирус за активно сътрудничество в борбата с новия вирус във всички сфери, в които можем да предложим квалифицирана и високоспециализирана помощ"
Научете повече тук 👉 http://---shoretner923-united-against-covid19

# 2
  • Мнения: 126
Аз имам час за тонове при Д-р Илиев другата седмица, но за сега никой не ми е звънял за отменяне на часа. Изчаквам все още да звъня, защото ситуацията се променя постоянно.

# 3
  • Мнения: 185
Това, което на мен ми обясниха е, че приемат за преглед бременни след 36-та гс. Тоест техните тонове и прегледи би трябвало да останат.

# 4
  • Мнения: 29
Здравейте! Спешно търся номер за контакт с д-р Мария Атанасова от болница Токуда.
Много ще съм благодарна!

# 5
# 6
  • Мнения: 15
Някоя мама родила тази седмица в Токуда да сподели опит как е положението?

# 7
  • София
  • Мнения: 7 645
Родилното отделение си работи нормално, без свиждания.
На този етап до колкото разбрах много лекари са разпуснати, единствено дават дежурства в отделението.
Цели се да не пламне зараза там, защото има лежащи, има бебнца и тнт.

Но спешното работи при много спешна нужда, начало на раждане, планово раждане и тнт - това си се осъществява. При оплаквания - контракции, кървене и тнт - паталогичното си работи.
Просто не се извършват прегледи, доста лекари са взели и отпуски, просто са ги разпуснали. Прегледите са ограничени и направо забранени.

Проблема е, че не го обявяват, все едно няма такова нещо и като звъннеш се разочароваш.

Сега след заповедта на Министерството от вчера да видим дали повечето болници ще направят организация и режим. Но и според заповедта - лекаря преценява има ли нужда

# 8
  • Мнения: 109
Някаква яснота относно болничните и документите за раждане, има ли? В други болници казаха че ще се издават онлайн или ще се изпращат по куриер..

# 9
  • Мнения: 7
Днес звънях за болничен и ме отрязаха. Попитах може ли онлайн да се пусне до НОЙ- не била такава практиката на болницата. Да звънна април, болничният щял да се издаде с задна дата.

# 10
  • София
  • Мнения: 7 645
Побликували са нещо вече, само дето може би не е истина, че се спазва. Пише, че ЖК са ограничени.
Повечето е копи-пейст от наредбата:

https://www.tokudabolnica.bg/bg/news/view/1754

# 11
  • Мнения: 9
Здравейте! Моите тонове също бяха отменени в 34та г.с. Посъветваха ме да се обадя за тонове, когато съм в 36та. Ще се провеждат консултации само на бременни в 9-ти месец, със сигурност без придружител. Относно болничния, който вече тече (45-дневния преди термин), можели да го издадат и със задна дата. Честно казано аз се чувствам, като “изоставена на произвола” и вече в главата ми навлизат мисли за друга болница. Имайки предвид, че очаквам първо бебче след 2 години трудности ми се иска някой да ми обърне повече внимание независимо от ситуацията в която се намираме, всяка бременна заслужава индивидуален подход в зависимост от показателите на нея и на плода. Мисля да се свържа с проследяващия гинеколог в понеделник и да видим каква е ситуацията. Някоя от вас дали се следи при д-р Маркова? Дали имате инфо за естествено раждане при нея и изобщо за предродилните консултации, задължително ли е да избера екип за да ме консултира някой преди раждане??? Благодаря и успех на всички :*

# 12
  • София
  • Мнения: 160
Тази вечер в централната емисия новини дадоха репортаж за Токуда под карантина и бебчетата, които са се родили в този ден, както и снимки на дежурните лекари, акушери, неонатолози, които са останали затворени под карантината. Поздравления за тях! Видях, че сред тях е била и моята любима аг д-р Вероника Кръстанова! Припомних си раждането на моето дете преди 7 месеца, всичко от онази нощ и престоя ми след това беше чудесно уредено. Вярвайте на лекарите, които сте избрали, щом до сега сте били доволни от тях и не се притеснявайте, няма да ви оставят с неуредени документи или да рискуват здравето ви.

# 13
  • Мнения: 29
Здравейте! Спешно търся номер за контакт с д-р Мария Атанасова от болница Токуда.
Много ще съм благодарна!

Благодаря на момичетата, които ми пратиха номера на лс.
Аз зададох няколко въпроса към Токуда (по мейл и във фб), но отговор не получих.
Ще ги публикувам тук и ще се радвам ако някоя от вас знае нещо по тях.
В 34гс съм и ми е много напрегнато при липса на яснота.



1.Ако от ЖК (води се в друг МЦ) не успеят да ни издадат нужното направление за хоспитализация номер 7 поради настоящите условия,а раждането започне - как се процедира?
- този отговор открих - издава се от болницата по спешност.
2. В момента, в извънредно положение,  бащата допуска ли се в предродилна зала и след това да види бебето? Или в болницата се приема само майката и др лица нямат изобщо право да влизат?
-тук доколкото разбирам отг е 'не де допуска никой освен родилката', но ще се радвам на потвърждение
3.Ако не - след приключване на извънредното положение , след 13.04- ще се допуска ли бащата в предродилна и да види после бебчето?
4. Към момента, предвид извънредното положение и световната пандемия - има ли реорганизация на следродилните стаи- в смисъл в двойните стаи все още ли се настаняват по две родилки или дори в тях се настанява по една родилка само?
5. Към момента, предвид извънредното положение и световната пандемия - бебетата все още ли може ,както и преди, да са постоянно в стаята при родилката?
6. При тази ситуация слагат ли се първите ваксини на новородените?

# 14
  • Мнения: 16 840
Защо не пита докторката, нали й имаш телефона? Аз не мисля, че от тук някой може да даде по-точен съвет отколкото служител от болницата. Пробвай телефоните и на регистратурата.

Съмнявам се да пускат таткото и се съмнявам, че извънредното положение ще приключи на 13.04, едва сега започва при нас.

Общи условия

Активация на акаунт