Нашите орхидеи – тема 29

  • 29 714
  • 735
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 771
Прощавайте, ама каква точно е мощността на тази UV лампа, че "Бактерии , вируси и всякакъв вид бубулечки убива."? За да се разруши вируса с UV, трябва да се облъчи за 30 сек от разстояние 3 см с мощност 4 mW/cm^2.
Много вероятно е буболечките да са трипси (щом скачат). За да ги убие евентуално UVто, трябва да е поне 40W/m^2, да облъчва с дни и да е на разстояние няколко см...

# 166
  • Карлово
  • Мнения: 405
Прощавайте, ама каква точно е мощността на тази UV лампа, че "Бактерии , вируси и всякакъв вид бубулечки убива."? За да се разруши вируса с UV, трябва да се облъчи за 30 сек от разстояние 3 см с мощност 4 mW/cm^2.
Много вероятно е буболечките да са трипси (щом скачат). За да ги убие евентуално UVто, трябва да е поне 40W/m^2, да облъчва с дни и да е на разстояние няколко см...
Аха, рабрах. Благодаря! Слабичка е моята . Значи да търся химия...

# 167
  • Мнения: 13 664
Прощавайте, ама каква точно е мощността на тази UV лампа, че "Бактерии , вируси и всякакъв вид бубулечки убива."? За да се разруши вируса с UV, трябва да се облъчи за 30 сек от разстояние 3 см с мощност 4 mW/cm^2.
Много вероятно е буболечките да са трипси (щом скачат). За да ги убие евентуално UVто, трябва да е поне 40W/m^2, да облъчва с дни и да е на разстояние няколко см...
Аха, рабрах. Благодаря! Слабичка е моята . Значи да търся химия...

В библиотеката има много мат'риали относно химията. Приеми че имаш инсект.

# 168
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 912
На дендробиумите е добре да се оставят старите стъбла, защото са резерв на хр. вещества.

# 169
  • Мнения: 984
Може ли някоя от вас да ми покаже субстрата, в който е дендробиумът им? Отблизо? Hug
Скрит текст:
Този дендробиум фаленопсис не съм го пресаждала,така изглежда субстрата.


а това нобиле съм го сложила в серамис

# 170
  • Мнения: 2 232
Здравейте! Имам въпрос, тъй като вие смятам сте по-компетентни. Аз съм любител и с моя мъж си гледаме 3 орхидеи. Тази я спасихме от моя офис, вече за трети път цъфти. Но като я донесохме листата и бяха много тъмно зелени и дебели. Много хубави, а сега са едни спаружени и меки. Четох, че има два варианта - или да сме я дехидратирали или да сме я преполяли. Моля за мнение Blush

# 171
  • Мнения: 6 213
Без да се видят корените, не се знае кое от двете.

# 172
  • Мнения: 2 232
Без да се видят корените, не се знае кое от двете.
Пускам и снимки на корените
Скрит текст:


# 173
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Съншайн, Добри, благодаря Hug

# 174
  • Мнения: 13 664
Здравейте! Имам въпрос, тъй като вие смятам сте по-компетентни. Аз съм любител и с моя мъж си гледаме 3 орхидеи. Тази я спасихме от моя офис, вече за трети път цъфти. Но като я донесохме листата и бяха много тъмно зелени и дебели. Много хубави, а сега са едни спаружени и меки. Четох, че има два варианта - или да сме я дехидратирали или да сме я преполяли. Моля за мнение Blush



Има фузариум за съжаление. Извадете я и я измийте под течаща вода . Така ни я покажете.

# 175
  • Мнения: 2 232
Подходящо ли е да я изваждам докато цъфти? Да не и навредя на цъфтежа или няма проблем?

# 176
  • София
  • Мнения: 771
ако растението е болно, и цъфнало ще умре.
така че, действайте смело, ако оцелее, догодина пак ще цъфне.

# 177
  • Мнения: 6 213
На мен ми се струва, че поне половината корени ще се окажат изгнили. Предвид мокротата в долната част на саксията..

# 178
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 929
оптимистка си. Sad
но пък има много въздушни, та има шанс.

# 179
  • Мнения: 2 232
Здравейте отново. Пускам снимки на корените


Мисля, че и другата орхидея се е заразила или тя е заразила тази, защото листата са и така. Прикачам и снимка на корените и това, което открих в средата Angry
Скрит текст:



Последна редакция: нд, 05 апр 2020, 11:43 от bl00dflowerz

Общи условия

Активация на акаунт