Нашите орхидеи – тема 29

  • 29 721
  • 735
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 7 917
Аз пък бих я сложила полегнала на една страна да ползвам част от въздушните корени... след като окастря всичко черно Hands V

# 241
  • София
  • Мнения: 771
напълно споделям мнението на peneva_а - то като махнеш всичко, което трябва да се махне няма да ти остане корен (може би един по средата). Така че шанса ти е да ползваш въздушните.
И недей нито да ториш, нито да поливаш на този етап

# 242
  • Мнения: 3 985
Здравейте, орхидеини феи!

Имам 1 орхидея която от 3год няма цветонос, стоеше си с 2 листа,от 2 месеца насам й тръгнаха 2 нови листенца. Сложих й от пръчиците тор,смених й почвата. Четох 1 рецепта с чесън,аспирин и вода, дали има ефект и какво мога да направя за нея за да тръгне по - добре и да изкара цветонос  .

# 243
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 932
искаш ли да покажеш снимка?
от прочетеното ми настръхна косата.

# 244
# 245
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 932
ка изглеждаха корените, когато я пресажда?
как изглежда субстрата, в който си я пресадила?
на мен ми прилича на субстрат за земни орхидеи, не на кори за орхидеи, и саксията ми изглежда голяма...
Sad има усещането, че е била в неподходящи условия (светлина, топлина...) и тъкмо е събрала душа да почне да расте, ти си я пресадила и пак ще трябва да се съвзема.

# 246
  • Мнения: 3 985
Имаше 1 зелен корен около 5-6см ,и 2 бледи,другите бяха изсъхнали и сами падаха. За субстрата не знам как се е водил такъв имаше единствено, не знам че има някаква разлика.
Мислех че ако я присъда ще й е по-добре.

# 247
  • Мнения: 14 718
И аз пресадих бялата красавица. Добре бяха корените,махнах гъбата,дано не се стресира много. Ето да видите сравнена с другите две:

# 248
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 932
Имаше 1 зелен корен около 5-6см ,и 2 бледи,другите бяха изсъхнали и сами падаха. За субстрата не знам как се е водил такъв имаше единствено, не знам че има някаква разлика.
Мислех че ако я присъда ще й е по-добре.

значи има три неголеми коренчета.
ако пазиш старите кори изчакай да изсъхнат и я върни в тях, ако не ги пазиш... не знам, може би да подбереш по-едри части от това, което имаш. мисля, че ще е по-добре да е в по-малка саксия.
и не се престаравай в поливане и торене. дай ѝ време първо да събере душа.
успех.

# 249
  • Мнения: 3 985
Тези кори които се виждат най-отгоре на снимката са от старите, когато изсипах новите се оказа малко пликчето което съм взела и не стигаше,затова добавих малко стари,но другите ги хвърлих бяха изгнили. Ще я оставя така да се адаптира и дано тръгне.
Само не разбрах тази рецепта с чесън и аспирин подходяща ли е,да пробвам след 2-3 седмици.

# 250
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 932
за мен е нова. не знам как ще подейства.

# 251
  • Мнения: 13 668

В тази саксия цъфтежа ще е мит още 4_5 години. Чесънът за сега го ползвай в готвенето. Има проблем в начина по който гледаш орхидеята и тези грешки никой чесън не може да ги оправи.

# 252
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 912
Coco Milk, прехвърли я в малка саксийка. Тази ѝ е много широка и голяма. Оргитата обичат да са на тясно. Другото за чесъна ... не го прави. Останалото - както те съветват момичетата.

# 253
  • Мнения: 3 985
Добре, ще потърся по-малка саксия.
Благодаря Ви 🌸

# 254
  • тук и там
  • Мнения: 11 398
Аз моята се чудя къде да я сложа.Миналата беше на  перваза на прозорец, но северен,никаква пряка слънчева светлина-в смисъл да я напича .Струваше ми се най-подходящо там..Ама не знам защо и се спаружиха листата и я уморих.Тази съм я сложила в средата на стаята,където слънце няма,но и много светлина няма,в смисъл-на сянка си е...Да я преместя ли пак на прозореца?Какъв е шанса, листата  на предишната да са са спаружели заради мястото на което е била?

Общи условия

Активация на акаунт