Нашите орхидеи – тема 29

  • 29 921
  • 735
  •   1
Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 441
Честит празник и от мен Simple Smile

# 271
  • Пловдив
  • Мнения: 1 030
И от мен за празника 🌸🌸🌸


# 272
  • Мнения: 6 387
Ех, че са красиви всичките Heart Eyes

# 273
  • София
  • Мнения: 117
Здравейте,
от около година гледам орхидеи. Скоро реших за първи път да им сложа тор на пръчици. Беше преди около две седмици. Сега реших да погледна корените.  Забелязах, че особено около мястото където е пръчицата те са омекнали и направо унищожени. Някои от пръчицитте са мухлясали. По-зле е положението с мини орхидеите. Притеснявам се да не съм ги унищожила. Уж спазих количествата от опаковката.
Много ще съм благодарна да споделите идеи и опит.

# 274
  • София
  • Мнения: 771
как се дозира тор на пръчици?
с течната е лесно - каквото пише на опаковката се разрежда два пъти повече.  С торене е много лесно да се убие растение

# 275
  • Мнения: 13 805
Торът за орхидеите не е като витамините за хората. При неподходящо използване от него има повече вреда, отколкото полза. Една снимка?

# 276
  • Мнения: 6 387
Смятам, че при всички положения орхидеите трябва да се извадят и да се отстранят увредените корени. Гниене и мухлясване се причиняват от вода, не от торни пръчици.

# 277
  • Бургас
  • Мнения: 2 136
Днес се сдобих с прецъфтяла Катлея за 9 лв.от Хоуммакс. Поливана явно днес защото корените и са яркозелени. Ще погледна как се гледа, капризна ли е и поливането като при фалчетата ли е.... като посивеят корените тогава да се полива?


# 278
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 045
ех, изкусителке!
колебаех се дали да изпратя половинката за винки по 1,50 в хоум макс, сега с тази катлея съвсем изгоря милия.

# 279
  • Бургас
  • Мнения: 2 136
ех, изкусителке!
колебаех се дали да изпратя половинката за винки по 1,50 в хоум макс, сега с тази катлея съвсем изгоря милия.

Щом се навива мъжа ти цветя да ти купува, значи е мъж мечта. Моя добре,че го няма зад граница е поне до началото на юни, ако види с колко се е увеличила градинката ми ще ме изпрати заедно с нея на палатка. Все пак го успокоих, че като се стопли половината ще закарам отново на вилата Wink

# 280
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 045
той е свикнал. вече купува и без подкана.
но няма да го пращам - в София пише, че няма налични в магазините.

# 281
  • Мнения: 13 805
Смятам, че при всички положения орхидеите трябва да се извадят и да се отстранят увредените корени. Гниене и мухлясване се причиняват от вода, не от торни пръчици.
.
Гниенето по корените е често следствие от преторяване заради преторяването, а гниещата тъкан често е причина за мухъл и плесен.  Затова така на думи е сложно да се постави диагноза и писках една снимка на саксията ,цветето , прочие.

# 282
  • София
  • Мнения: 771
втората порция цветоноси започнаха да се отварят. днес ви се хваля с любимите си пелоричета

# 283
  • София
  • Мнения: 117
Здравейте,
прикачам няколко снимки. На големите орхидеи сложих по 2 пръчици, а на малките по 1. На две от снимките се вижда върха на мухлясалата пръчица и корените около нея.
Вече изрязах повредените корени и не мога да покажа пълните поражения, но тук таме намерих още за отстраняване. Има ли начин да ги оздравя?






Последна редакция: вт, 14 апр 2020, 13:04 от nikinorum

# 284
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 045
не е от пръчицата Sad

Общи условия

Активация на акаунт