Нашите орхидеи – тема 29

  • 29 716
  • 735
  •   1
Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 771
това мини в сфагнтум ли е? много мокро, то гние от влагата

# 286
  • София
  • Мнения: 117
Не ми се вярва да не е от торта, защото корените около пръчката бяга унищожени. От другата страна не. Освен това всяка от малките тъкмо беше пуснала ново листенце. Няма как всички едновременно да тръгнат да умират. Със сестра ми по едно и също време торихме и пораженията по нейните са същите... 😢😢

# 287
  • София
  • Мнения: 117
Понеже съм лаик не знам точно в какво е посадена орхидеята, но е нещо подобно на мъх и само изглежда мокро на снимката. Иначе е сухо. Не е поливана от миналата седмица. Поливам само когато корените побелеят и 1 година не съм имала проблеми.

Последна редакция: вт, 14 апр 2020, 12:06 от nikinorum

# 288
  • Мнения: 11 440
По-добре махнете това нещо (сфагнум???) , отстранете всички мъртви/меки корени и ги посадете в кори (Лидълските май са добри).

# 289
  • Велико Търново
  • Мнения: 467
Засега имам само това за показване Simple Smile

# 290
  • Бургас
  • Мнения: 2 123
Понеже съм лаик не знам точно в какво е посадена орхидеята, но е нещо подобно на мъх и само изглежда мокро на снимката. Иначе е сухо. Не е поливана от миналата седмица. Поливам само когато корените побелеят и 1 година не съм имала проблеми.

Имам две мидита, които бяха в този сфагмум, аз лично поливах на 3-4 седмици. Отгоре изсъхваше, но вътре и отдолу беше доста мокро. Сега са в кори и мисля, че им е доста по добре имат проветрение.

От едната бубла на Милтонията се подава цветонос, много съм хепи Hug,също така и две малки издънки(бубли) са тръгнали,а милата колко падания има от перваза.

# 291
  • тук и там
  • Мнения: 11 384
Аз не знам какво става с моите орхидеи.Вече си мисля че температурата в къщи не е окей или нещо друго.Термометъра ни показва 22,2 градуса пре деня.Горе-долу са такива градусите,през ноща и сутрин към 19 някъде..Не е на пряка слънчева светлина..
На цветница беше в отлична форма.Днес вече има полу-изсъхнали цветове.Два за сега,но си личи че и другите ще започват да съхнат.Не съм я пипала,не съм  я поливала..Вече не знам какво да правя.Ноемално ли е да съхнат цветовете толкова бързо,и да очаквам ли  неотворените пъпки(цветоноси) да цъфнат?
Ето я днес
Скрит текст:
   това е изсъхналия цвят
 -  Това другото ..
Корените



  

# 292
  • София
  • Мнения: 117
Благодаря за съветите! Ще ги сложа в кори и ще се моля да оцелеят...

# 293
  • Мнения: 6 386
Няколко дребноцветни от мен:
Скрит текст:







сладък аромат


по-остър, цитрусов аромат


на път съм да се влюбя в това Joy

# 294
  • Мнения: 5 095
HugHug
Скрит текст:
Няколко дребноцветни от мен:
Скрит текст:







сладък аромат


по-остър, цитрусов аромат


на път съм да се влюбя в това Joy

на път съм да се влюбя в това Joy

Изпреварих те, вече съм влюбена Heart /ако нямаш нищо против Heart EyesHug/

# 295
  • Мнения: 6 386
Нямам, разбира се Hug
Ще го делим Stuck Out Tongue Winking Eye

# 296
  • Русе
  • Мнения: 1 826
Голяма красота при теб, Impala! Страхотни!

# 297
  • Мнения: 819
Здравейте,
Днес си взех това съкровище ♥️

# 298
  • Пловдив
  • Мнения: 1 013
Честито Penny,
много красива и с колко много цвят 🌸🌸🌸🌸🌸
От кой магазин е?

# 299
  • Мнения: 7 917
Аз не знам какво става с моите орхидеи.Вече си мисля че температурата в къщи не е окей или нещо друго.Термометъра ни показва 22,2 градуса пре деня.Горе-долу са такива градусите,през ноща и сутрин към 19 някъде..Не е на пряка слънчева светлина..
На цветница беше в отлична форма.Днес вече има полу-изсъхнали цветове.Два за сега,но си личи че и другите ще започват да съхнат.Не съм я пипала,не съм  я поливала..Вече не знам какво да правя.Ноемално ли е да съхнат цветовете толкова бързо,и да очаквам ли  неотворените пъпки(цветоноси) да цъфнат?
Ето я днес
Скрит текст:
   това е изсъхналия цвят
 -  Това другото ..
Корените



  
Просто прецъфтява... пъпките изглеждат свежи, най-вероятно скоро ще ги отвори. Коррните изглеждат добре, още не са за поливане Blush
Аз бих я сложила на по-светло Thinking При теб няма чак пък толкова силно слънце, няма да изгори на северния прозорец.

Impala, страхотни са!

Penny, мноооого цъфтеж!

Общи условия

Активация на акаунт