Нашите орхидеи – тема 29

  • 29 859
  • 735
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 6 386
И аз искам да не пресаждам, ама не става Joy Joy

# 376
  • Мнения: 21
Здравейте,
Моля за съвет, имам нова орхидея на която листата й станаха много меки, корените са здрави, дори виждам новички. Имаше акари, с които успях да се справя към момента.
Полагам същите грижи като към останалите ми орхидеи.
П.С. Винаги пресаждам след покупка, тъй като в почти всички има дунапрен или кошница в основата на корените и имах горчив опит от загниване на корени поради тази причина.

# 377
  • Варна
  • Мнения: 1 951
Без снимки едва ли ще може да се изкажат предположения.

# 378
  • София
  • Мнения: 1 210
Моля за съвет какви препарати да си взема, за да имам налични за нови орхи или първа помощ при проблеми. Имам Топсин и Моспилан. Изборът за допълнителни е: Би-58, Корсейт, РИДОМИЛ ГОЛД, ТОПАЗ, Дека.
Съзнавам, че ми е малко тъп въпроса, но ще съм благодарна за всеки съвет какво и дали изобщо ми трябва нещо.

# 379
  • София
  • Мнения: 52
Можете ли да ми помогнете? Цветовете на една от орхидеите ми опадаха и не знам какво да правя. Наливам ѝ вода редовно.

# 380
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 975
Можете ли да ми помогнете? Цветовете на една от орхидеите ми опадаха и не знам какво да правя. Наливам ѝ вода редовно.
На колко време я поливаш? След като опадат цветовете се отрязва цветоноса почти до край и се продължава с обичайното отглеждане.

# 381
  • София
  • Мнения: 1 210

ferisa, покажи снимка, така по-лесно ще ти дадат съвети.
Не винаги се реже цветоноса. Аз го правя като почне да съхне сам или ако орхидеята е много изтощена и не искам да хаби сили с него.

# 382
  • Бургас
  • Мнения: 2 134
Можете ли да ми помогнете? Цветовете на една от орхидеите ми опадаха и не знам какво да правя. Наливам ѝ вода редовно.

Какво значи ---> Наливам ѝ вода редовно.
Орхите не се наливат с вода отгоре да се оцеди в чинийката и така да киснат във вода. Или поне аз така НЕ поливам. Кисна ги във вода като всяка моя орха си има кашпа и така поливам до средата на саксията прозрачната и кисна 30-40мин. през 14-20дни взависимост от тежината и това дали са посивели корените.

Скоро едно момиче показа един напъпил цветонос и питаше кога ще цъфне, повечето залагахте. Моята манхатънка пусна цветонос от спяща пъпка и наля 7-8 цвята. Първия цвят почти се отвори.... много ме радва много и се цъфти и иска да ме радва както и съседката и тя удължи цветоноса с още 6 пъпки.


И лиодорото което си купих за 8-ми март наля една пипка и днес разтворена .... тия дни ги душа не миришеше днес има лека нотка на мирис Stuck Out Tongue Winking Eye

Последна редакция: чт, 23 апр 2020, 08:59 от maya_76

# 383
  • София
  • Мнения: 217
Здравейте, никога не съм се грижила за орхидеи. Майка ми има няколко и днес детето счупи два цветоноса, ако така се казва. Изпращам няколко снимки с молба, да ми кажете нужно ли е нещо да правя. Благодаря предварително на отзовалите се! [/img]

Последна редакция: чт, 23 апр 2020, 14:40 от mariia_

# 384
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 005
Здравейте, никога не съм се грижила за орхидеи. Майка ми има няколко и днес детето счупи два цветоноса, ако така се казва. Изпращам няколко снимки с молба, да ми кажете нужно ли е нещо да правя. Благодаря предварително на отзовалите се!



няма какво да направиш. сложи си ги във вода и им се радвай.

# 385
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 975
Здравейте, никога не съм се грижила за орхидеи. Майка ми има няколко и днес детето счупи два цветоноса, ако така се казва. Изпращам няколко снимки с молба, да ми кажете нужно ли е нещо да правя. Благодаря предварително на отзовалите се!



няма какво да направиш. сложи си ги във вода и им се радвай.
На същото мнение съм.

# 386
  • Мнения: 63
#ОРХИДЕЯ Фаленопсис!
Здравейте,мнго моля за съвети.
Каква трябва да бъде първата ми стъпка след като я купих?
Ето я и нея.

# 387
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 005
да махнеш найлона, да сложиш в стабилна саксия/кашпа и да не поливаш докато и последния видим корен вътре в саксията не стане сребрист.
и пак може да изчакаш ден два преди да полееш. Simple Smile

# 388
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 975
Честито! Потърси в Интернет информация. Като най-първо ѝ намери точното място - светло, но не пряко слънце, да не е на течение/ отопление/климатик.

# 389
  • Мнения: 63
Добър вечер!
Ето и резултата от преседяването с вова специална саксия,но защо се получи така и как да го оправя..
В Саксията има изпарение ,изпотена е😀🙄 и някой цветове взимат за овехнат??[/img]

Общи условия

Активация на акаунт