Нашите орхидеи – тема 29

  • 29 905
  • 735
  •   1
Отговори
# 420
  • София
  • Мнения: 771
Blue Moon Soul, при теб ли избиха новите 3 цветоноса или така я купи, а после при теб се развиха? Какво те смущава, дай боже всекиму такова изобилие. Защо смяташ, че за цъфтящо растение е проблем да има много цветове?
Аз не поливам по-често при по-голям брой цветоноси.
Според мен растението ти има загнили корени, защото ненужно си го пресадила в тази голяма кашпа

# 421
  • Мнения: 75
Днес я полях малко,че ми се стори леко изсъхнала. Това и е първото и единствено пресаждане преди може би 3 години вече и до сега си вървеше много добре. А след като израстнаха още 3 нови цветоносаотвен 2та други, не е ли по-добре в малко по-широка саксия?

# 422
  • Мнения: 75
Blue Moon Soul, при теб ли избиха новите 3 цветоноса или така я купи, а после при теб се развиха? Какво те смущава, дай боже всекиму такова изобилие. Защо смяташ, че за цъфтящо растение е проблем да има много цветове?
Аз не поливам по-често при по-голям брой цветоноси.
Според мен растението ти има загнили корени, защото ненужно си го пресадила в тази голяма кашпа
Да при мен са Simple Smile Подариха ми я с 2 цветоноса и миналата година се появиха новите 3 Simple Smile не съм смутена, дори напротив - много се радвам Revolving Hearts Само не знам дали така ще му трябва по-често поливане или като другите? И ми е малко тъжно , че тъкмо цъфнаха и след няколко дни почнаха да клюмват Sad

# 423
  • Мнения: 6 284
От миналата година са ти цъфнали?? Аз нещо не разбирам. Колко цъфнали стъбла има и колко прецъфтяли “пръчки” стоят?

# 424
  • Мнения: 75
От миналата година са ти цъфнали?? Аз нещо не разбирам. Колко цъфнали стъбла има и колко прецъфтяли “пръчки” стоят?
Миналата година се появиха новите 3 цветоноса, а сега са цъфнали всичките 5

# 425
  • София
  • Мнения: 771
А, то старо растение! Браво на теб - 5 цветоноса!!!
Ама не забравяй, че количеството корени определя времето на пресаждане, не количеството цветоноси...
Пожелавам ти успех, но все пак според мен има проблем с корените.

Impala, прекрасни са! Ти ме вдъхнови да ударя две снимки току що! Smiley
първо, да бодна едно прясно цъфнало в тази нежната гама:

второ: е поредното цъфнало лиодоро, начи! (да не използвам друг епитет)
Знам, че ти на твойто му баеш, ма ВЕЩИЦА миналата седмица ми каза, че като всяко фалче го третира и беше отрупано в цвят нейното Simple Smile
ВЕЩИЦА, дай ми акъл, моля те!


голямо, здраво, право, ... инатливо....

пс: пак към ВЕЩИЦА: нали ти имаше с главата надолу? имам въпрос, но не съм 100% сигурна, че при теб виси сравнително отдавна

# 426
  • Мнения: 75
А, то старо растение! Браво на теб - 5 цветоноса!!!
Ама не забравяй, че количеството корени определя времето на пресаждане, не количеството цветоноси...
Пожелавам ти успех, но все пак според мен има проблем с корените.
Благодаря, a.n.d.r.e! Ще проверя как са корените! А относно начина на поливане - същия като на другите ли или да преценявам за всяко цвете? Thinking

# 427
  • София
  • Мнения: 771
ако съм на твоето място, щях да поливам с останалите. не по-често от другите. при мен прозореца е югозападен, вече има много слънце, но си поливам на 25-30 дена, не по-често.
Дай една снимка на цялото растение, да ги видим тия 5 цветоноса, моля Simple Smile

# 428
  • Мнения: 6 387
второ: е поредното цъфнало лиодоро, начи! (да не използвам друг епитет)
Знам, че ти на твойто му баеш, ма ВЕЩИЦА миналата седмица ми каза, че като всяко фалче го третира и беше отрупано в цвят нейното Simple Smile
Joy
Мне, бая на видовите, а Лиодорото не е такова. И си го гледам и аз както обикновените фаленопсиси.
Дай да помислим защо се инати твоето.
Изглежда ми наред, хубави корени.
Имай предвид, че то е от тези, които удължават старите цветоноси и цъфтят от тях с години. Иначе пускат нов цветонос всеки сезон. Най-старото ми има общо 5.
Та да те питам зелени ли ги отряза?
Но дори да са били пожълтели, любопитно защо няма нов. От колко време го имаш?

# 429
  • Мнения: 75
ако съм на твоето място, щях да поливам с останалите. не по-често от другите. при мен прозореца е югозападен, вече има много слънце, но си поливам на 25-30 дена, не по-често.
Дай една снимка на цялото растение, да ги видим тия 5 цветоноса, моля Simple Smile
Добре, но цветовете са увиснали Confused Cry

# 430
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 987
ако съм на твоето място, щях да поливам с останалите. не по-често от другите. при мен прозореца е югозападен, вече има много слънце, но си поливам на 25-30 дена, не по-често.
Дай една снимка на цялото растение, да ги видим тия 5 цветоноса, моля Simple Smile
Добре, но цветовете са увиснали Confused Cry

Според мен причината е в корените. Вероятно някакво загниване или нещо подобно.

# 431
  • София
  • Мнения: 771
Impala, в жесток размисъл се вкарах Smile Thinking
Понеже ми беше първото "с име" и не мога да допусна, че свежи, зелени съм ги резнала...
Рових до сега из папката Орхидеи и открих, че април 2018 е изглеждало така:

Странно е, че нямам снимка с двата цветоноса, но имаше два цветоноса! Smiley
Ровичках и в саксията, оказа се, че това са единствените два цветоноса, няма други пънчета.
Твоите на хубава светлина ли живеят?
Това на перваза при другите почна да прегаря, силната светлина не му понася, седи по навътре.
Така де, ожалих се Smile

# 432
  • София
  • Мнения: 1 210
Да покажа и аз едно красиво Лиодоро, стига съм се оплаквала от проблемни и неидентифицирани орхи:grinn:
Скрит текст:

# 433
  • Мнения: 75
Impala, в жесток размисъл се вкарах Smile Thinking
Понеже ми беше първото "с име" и не мога да допусна, че свежи, зелени съм ги резнала...
Рових до сега из папката Орхидеи и открих, че април 2018 е изглеждало така:

Странно е, че нямам снимка с двата цветоноса, но имаше два цветоноса! Smiley
Ровичках и в саксията, оказа се, че това са единствените два цветоноса, няма други пънчета.
Твоите на хубава светлина ли живеят?
Това на перваза при другите почна да прегаря, силната светлина не му понася, седи по навътре.
Така де, ожалих се Smile
a.n.d.r.e как поддържаш освен цветовете, а и листата толкова красиви и лъскави?

# 434
  • Видин
  • Мнения: 288
Малко снимки и от мен
Скрит текст:





Общи условия

Активация на акаунт