Нашите орхидеи – тема 29

  • 29 900
  • 735
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 103

Много съм Ви благодарна. Ето какво остана. Не изглеждат добре корените, но и не се белят както казвате. За всеки случай оставих без да режа косъмчетата, останали от обелените корени. Дано обясних добре. Не, нямам никакви пасти, не съм и чувала за такива. Имам само фунгицид.


тези косми го отрежете и напишете кой фингицид имате. Корените не са много но са достатъчно.
Аз съм в Испания. Ще сложа снимка на това, което имам, на съдържанието пише Фосетил.

# 541
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 987
Този фунгицит не го знам, но мисля да го потърся и купя, когато отворят магазините. Вдъхва ми доверие.

# 542
  • Мнения: 103
Този фунгицит не го знам, но мисля да го потърся и купя, когато отворят магазините. Вдъхва ми доверие.
При нас вече отвориха градинските центрове. На мен нищо не ми вдъхва, защото през живота си не съм ползвала такива неща. Бях го купувала, препоръчано, за едно умиращо алое, но то почина преди да му сложа препарата Simple Smile Въпросът е да го ползвам ли и как при орхидеята ми, която си стои гола. Започвам да мисля, ше щом алое уморих, надали ще се справя с орхидеи, но ще пробвам. Simple Smile

# 543
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 987
При нас само един магазин е отворен и то защото продават неща за животни, но частта за препарати беше блокирана вчера и имаше много малък избор. Подготвят го за отваряне, а в магазина, в който работя също е блокиран сектора с цветя и препарати. Мисля, че от понеделник ще ги отворят.
За орхидеите не се иска нещо специално като препарати, но може би дозата да е важна. Ако си добре с испанския виж този канал, като също можеш да питаш и там. Човека отговаря винаги на запитванията:

# 544
  • Мнения: 103
При нас само един магазин е отворен и то защото продават неща за животни, но частта за препарати беше блокирана вчера и имаше много малък избор. Подготвят го за отваряне, а в магазина, в който работя също е блокиран сектора с цветя и препарати. Мисля, че от понеделник ще ги отворят.
За орхидеите не се иска нещо специално като препарати, но може би дозата да е важна. Ако си добре с испанския виж този канал, като също можеш да питаш и там. Човека отговаря винаги на запитванията:


Много благодаря. Ще изчакам да видя и _ re_ge какво ще каже, засега я държа гола, дано не я доуморя.

# 545
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Деси, изсъхна цветоносът. ConfusedHug

# 546
  • София
  • Мнения: 771
Flora9, на опаковката със сигурност пише нещо за разреждането? Обикновено за прахообразните грам на литър вода, за течните 0,5 - 0,7 мл на литър вода. На етикета пише, че е системен, това е супер - прониква в тъканта. Забъркай нещо според етикета и натопи цялото растения вътре. Да покисне половин час

# 547
  • Мнения: 103
Flora9, на опаковката със сигурност пише нещо за разреждането? Обикновено за прахообразните грам на литър вода, за течните 0,5 - 0,7 мл на литър вода. На етикета пише, че е системен, това е супер - прониква в тъканта. Забъркай нещо според етикета и натопи цялото растения вътре. Да покисне половин час
Пише 30 гр на 10 литра вода, значи за 1 литър 3 грама. И след като покисне половин час? Ама и листото ли да се накисне? Извинявам ср за лаишкия въпрос. Sad

# 548
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 987
Ама пише да се пулверизира обилно върху всичките зелени части на растението. При това положение може ли да се кисне?
Ако го намеря този препарат ще ми служи и за другите растения, дето ги имам.

# 549
  • Мнения: 103
Ама пише да се пулверизира обилно върху всичките зелени части на растението. При това положение може ли да се кисне?
Ако го намеря този препарат ще ми служи и за другите растения, дето ги имам.
Мммммне знам. Cry Каза да го накисна и аз съм бърза, вече кисне Satisfied Така че ще разберем скоро можело ли е или не може. Че и с остатъка полях алоето, хихи.

# 550
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 987
Да, сподели става ли. 😅 Какви са ти впечатленията за ползата му.

# 551
  • София
  • Мнения: 771
дали пулверизира или кисне не е ли все едно, щом целта е хубаво да се просмуче в тъканите.
Сега го върни в кори, но в съд с подходящи размери, пластмасова чашка например. Не го забождай дълбоко и не поливай

# 552
  • Мнения: 103
дали пулверизира или кисне не е ли все едно, щом целта е хубаво да се просмуче в тъканите.
Сега го върни в кори, но в съд с подходящи размери, пластмасова чашка например. Не го забождай дълбоко и не поливай
Пластмасова чашка за кафе? Или в саксията, в която беше?
Ето, да се види какъв размер е.

Последна редакция: сб, 09 май 2020, 22:47 от Flora9

# 553
  • София
  • Мнения: 771
ами просто не са ти оснали корени за тази саксия, за това ти казах съд с подходящи размери, например: пластмасова чашка за кафе. Прецени си според дължината на корените

# 554
  • Мнения: 103
ами просто не са ти оснали корени за тази саксия, за това ти казах съд с подходящи размери, например: пластмасова чашка за кафе. Прецени си според дължината на корените
Добре, много ти благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт