Италия 153

  • 64 848
  • 1 007
  •   1
Отговори
# 960
  • Мнения: 2 083
Всичко зависи дали в конкретното училище или паралелка, ще имат свободно място. Със сигурност ще му намерят място в града, но може да не е точно в желаното училище. Макар че Катания не е някакъв пренаселен град, предполагам, че няма да е проблем. Успех на цялото семейство Flowers Hibiscus

# 961
  • Мнения: 885
Всичко зависи дали в конкретното училище или паралелка, ще имат свободно място. Със сигурност ще му намерят място в града, но може да не е точно в желаното училище. Макар че Катания не е някакъв пренаселен град, предполагам, че няма да е проблем. Успех на цялото семейство Flowers Hibiscus
Благодаря ви!

# 962
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 684
Няма проблеми да приемат детето и в средата на годината. Няма да полага изпит за владеене на езика. Би трябвало да му назначат възпитател, за да привикне с езика и учебните програми( mediatore culturale). Предполагам, че в Катания имат. При нас тази година има много млади учители, които работят с деца от други страни.
Аз живея наблизо, на около 50 км от Катания Hug

# 963
  • Мнения: 885
Няма проблеми да приемат детето и в средата на годината. Няма да полага изпит за владеене на езика. Би трябвало да му назначат възпитател, за да привикне с езика и учебните програми( mediatore culturale). Предполагам, че в Катания имат. При нас тази година има много млади учители, които работят с деца от други страни.
Аз живея наблизо, на около 50 км от Катания Hug
Благодаря Ви!
Това е много успокояваща информация. Heart Значи мога спокойно да продължа по план.
Ще ми бъде приятно да се запознаем и на живо някой ден. Hug
Предполагам, че ще изникнат още много въпроси, затова се извинявам предварително, ако започна да задавам и глупави такива. Simple Smile

Последна редакция: пт, 13 май 2022, 09:11 от mar4ela

# 964
  • Мнения: 2 603
Нямат право да откажат място на детето в училището, което е по местожителство.

# 965
  • Мнения: 885
Това е още по-успокояващо, защото училището, което съм харесала е на съседната пряка на квартирата, в която ще сме.  Simple Smile
Благодаря ви за бързите отговори!
(Не само, че са бързи, ами и ми харесват! Grinning)

# 966
  • Мнения: 35 891
Моял някой да пусне нова тема.

# 967
  • Мнения: 1 161
Здравейте ,бих искала да попитам няколко неща за Италия и по конкретно Болцано.
В момента живеем в Северна Германия и обмисляме да се местим .
Какви са заплатите на професионални шофьори с категория СЕ?
Наемите видях, че са около 800-1000€ за две спални,хол, кухня
Има ли шанс да се наеме или търсенето е повече от предлаганото ?
Какви са Разходите за живеене ,ток, отопление ,интернет…?
Лесно ли е да откриеш банкова сметка?
Защото тук/Германия е малко объркано….,за да наемеш квартира ти искат банкова сметка и да ти видят доходите…,а за откриеш сметка ти трябва адресна регистрация.
Как е здравното осигуряване и здравната система като цяло?В смисъл , ако си здравно осигурен покриват ли се достатъчно услуги или се доплаща за доста неща?
Ако някой е запознат и за хората с увреждания, какви са помощите които получават?
И не на последно място как седи въпросът с ваксините за деца в детската градина/ има ли възможност за отказване?
Доста въпроси Simple Smile ,извинявам се ,но ми е трудно да прочета темите и да намеря конкретни отговори.

# 968
  • Маниакалното чистене е признак за неудовлетвореност.
  • Мнения: 927
Здравейте ,бих искала да попитам няколко неща за Италия и по конкретно Болцано.
В момента живеем в Северна Германия и обмисляме да се местим .
Какви са заплатите на професионални шофьори с категория СЕ? Не мога да дам конкретна информация.
Наемите видях, че са около 800-1000€ за две спални,хол, кухня
Има ли шанс да се наеме или търсенето е повече от предлаганото ? Търсенето многократно превишава предлагането.Има много обяви, които не са реални.
Какви са Разходите за живеене ,ток, отопление ,интернет…? Много е относително. На два месеца обикновено е отчитането.
Лесно ли е да откриеш банкова сметка? Да, лесно е!
Защото тук/Германия е малко объркано….,за да наемеш квартира ти искат банкова сметка и да ти видят доходите…,а за откриеш сметка ти трябва адресна регистрация. За да сключиш договор за наем освен късмет, се изисква и всичко описано като се почне от фиш за заплати на ПОСТОЯНЕН трудов договор и за двамата (наематели) в семейството.
Как е здравното осигуряване и здравната система като цяло?В смисъл , ако си здравно осигурен покриват ли се достатъчно услуги или се доплаща за доста неща? Недостатъчно по мое мнение. Доплащането е близко до цената при специалист с частна практика.
Ако някой е запознат и за хората с увреждания, какви са помощите които получават? Не съм запозната.
И не на последно място как седи въпросът с ваксините за деца в детската градина/ има ли възможност за отказване? Толерира се отлагане на ваксини, но децата не се класират в ясли и детски градини. Обикновено в училищата искат съгласие за достъп до електронния ваксинационен календар на децата.
Доста въпроси Simple Smile ,извинявам се ,но ми е трудно да прочета темите и да намеря конкретни отговори.

# 969
  • Мнения: 447
Здравейте ,бих искала да попитам няколко неща за Италия и по конкретно Болцано.
В момента живеем в Северна Германия и обмисляме да се местим .
Какви са заплатите на професионални шофьори с категория СЕ? не съм запозната
Наемите видях, че са около 800-1000€ за две спални,хол, кухня зависи колко близо си до голям град ,ние на 20 километра от Пиза имаме къща 100 квадратни метра гараж и градина 450 евро на месец
Има ли шанс да се наеме или търсенето е повече от предлаганото ?
Какви са Разходите за живеене ,ток, отопление ,интернет…? зависи колко харчиш,сметките за газ зимата са високи,но по принцип има облекчения всяка година може да вадиш документи isee  е единия ,с него имаш облекчения на ток,вода ,газ
Лесно ли е да откриеш банкова сметка? да
Защото тук/Германия е малко объркано….,за да наемеш квартира ти искат банкова сметка и да ти видят доходите…,а за откриеш сметка ти трябва адресна регистрация.
Как е здравното осигуряване и здравната система като цяло?В смисъл , ако си здравно осигурен покриват ли се достатъчно услуги или се доплаща за доста неща?
Ако някой е запознат и за хората с увреждания, какви са помощите които получават?
И не на последно място как седи въпросът с ваксините за деца в детската градина/ има ли възможност за отказване? незнам
Доста въпроси Simple Smile ,извинявам се ,но ми е трудно да прочета темите и да намеря конкретни отговори.
За да наемеш квартира ,преди години беше така,но последно незнам дали са изменили закона,искаха но не знам.Трябва да  имаш постоянен трудов договор,и да дадеш два наема напред,които остават при хазяйна.

# 970
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 115
За детска градина се изискват задължитени ваксини и не се толерира отказ от тях. Поне в Ломбардия. Задължителните ваксини за Ломбардия за шествалентната и mmrv.

# 971
  • Мнения: 1 161
Благодаря на всички.
За квартира определено няма да търсим в града.И в момента живеем на 20 кв от голям град и не ни пречи, просто предполагам че ще е трудно намирането на нещо подходящо.
Факта за ваксините малко ме претесни, но се надявам да измислим нещо.

# 972
  • Мнения: 2 603
Ваксините в Италия са задължителни, няма как да се посещава градина или ясла без ваксина, дори и частна.
Здравното осигуряване по мое мнение е на много добро ниво, поне в северна Италия, но ако не е спешно се чака доста време по здравна каса, има и частния студия с добри специалисти.
Сметките зависи, в момента има голямо увеличение на тока специално.
За Трентино знам, че регионът е с доста добър стандарт на живот.

# 973
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 115
Ако детето няма медицински противопоказания, не виждам защо да не го имунизирате. Сами виждате в какво време живеем, постоянно избухват огнища на страшни болести. Специално за Италия силно препоръчителни са ваксините срещу менингит, защото тук, за съжаление, изникват клъстъри.

# 974
  • Мнения: X
Напротив, в Италия има доста частни градини и ясли за деца, чиито родители не ги ваксинират. Моето посещава такава в Рим. Пишете ми на лични ако срещнете трудности.

Общи условия

Активация на акаунт