Предстои ли нова икономическа криза и заради коронавируса? - 2

  • 258 572
  • 5 315
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: X
Ама не говорим по единично кой как...
Да не забравяме, че стадното възстановяване е в резултат от единичната мотивация и действие. Вярно съм оптимист, но смятам да надскоча плановете си за 2020, не знам как но ще го направя. И ще продължа да подкрепям клиенти, доставчици и приятели, като купувам техните услуги и продукти.

# 466
  • Пловдив
  • Мнения: 40 695
Ама не говорим по единично кой как...
Да не забравяме, че стадното възстановяване е в резултат от единичната мотивация и действие. Вярно съм оптимист, но смятам да надскоча плановете си за 2020, не знам как но ще го направя. И ще продължа да подкрепям клиенти, доставчици и приятели, като купувам техните услуги и продукти.
браво!

Титина, да..ама къде е Канада, къде България преди сложната ситуация... Simple Smile
По-големите ще се изправят по-бързо.

# 467
  • Варна
  • Мнения: 36 584
https://petel.bg/Zelenski-zatvori-granitsite-za-ukraintsite--koi … v-Ukrayna__357615

Ето това трябваше и ние да направим вместо да чакаме цялата паплач да се прибере, оная дето уж е малцинство.

# 468
  • Мнения: 4 808
Обикновено у нас всеки се спасява поединично. Кризата през 2008 може да се каже, че почти не я усетихме, въпреки че тогава бяхме с неголеми заплати, с големи кредити и с двама студенти. Имахме работа и криво–ляво се оправяхме. Сега децата са самостоятелни, с кредитите почти сме приключили, въпрос на още няколко месеца е, и двамата сме на работа, поне засега, но буквално и за пръв път ме е страх за бъдещето. А какво ли им е на хората, които са в неплатен отпуск, без доходи?! А уж има наредба, която забранява неплатените отпуски без съгласието на работника. Какво ли още ни чака?! Май неизвестността е най–страшна.

# 469
  • Мнения: 3 607
Не ми се спори, ама ние нямаме държава и да, разчитаме все на другите. Кой управник мисли за нас, кой? Ето сега имаме ситуация и пак сме прецакани...тези, които вече не работим.

Бойко чака ЕС да му кажат кое и как..едно решение не взима сам.
Държавата сме самите ние!

# 470
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
https://petel.bg/Zelenski-zatvori-granitsite-za-ukraintsite--koi … v-Ukrayna__357615

Ето това трябваше и ние да направим вместо да чакаме цялата паплач да се прибере, оная дето уж е малцинство.
Хай, много те уважавам и чета с удоволствие, и разбирам, че си афектирана от ситуацията, но моля те не наричай българите извън България (в момента и като цяло) паплач. Не всички са гастарбайтери от малцинствата на социалка...чак ми е обидно да чета такива постове. То затова и няма нормална социална политика в България, сакън да не се облажат малцинствата, а някак всичките пари все при тях отиват.

# 471
  • Мнения: 485

Това не е вярно. Заплатите се индексират всяка година с определен процент. Цените на имотите ( използвам за сравнение Калгари, АВ в момента са по-ниски от ниво 2006). За същият град цените се бяха вдигнали двойно за има няма 2 месеца и след това си вървяха плавно. Започнаха да падат отново някъде към средата  на 2015.

Не само дошлите преди 5 години мислят да се връщат. Имаме много приятели от над 15 години в Канада, които се прибраха в България
Разбира се, че е вярно. Аз живеех в Бритиш Колумбия и говоря за цените на имотите там. Това, че в Алберта спря бизнесът с нефт, не означава, че в останалата част на Канада са паднали цените на имотите.
Моята заплата от 2014 година се качваше с $0.50/час за всяка година. Работех в болница и бях общински служител.
Цените на имотите се качиха наистина с 200-300%.
Да, българи се прибират от Канада. Сега, обаче с този корона вирус ще се забави и това.

# 472
  • Мнения: 485


Титина, да..ама къде е Канада, къде България преди сложната ситуация... Simple Smile
По-големите ще се изправят по-бързо.
Не се знае. В Канада хората са с далеч по-сериозни кредити от България. Ако тук имаш собствено жилище и взимаш 60% от заплатата си ще оживееш по-добре от Канада, където с всичките кредити на месец не можеш да оживееш с 60% от дохода си. Кредитни карти, кредитна линия, ипотека, кола на изплащане и т.н.....
Ако им вдигне банката с 1% ипотеката и вече е на ръба.

# 473
  • Мнения: 10 993
не се заяждам, ама до сега все слушах от имигрантите, колко са добре, включително и от контесата, как имат всичко, а ние тука едва ли не умираме, а пък сега друга песен запяхте.

# 474
  • Мнения: 485
не се заяждам, ама до сега все слушах от имигрантите, колко са добре, включително и от контесата, как имат всичко, а ние тука едва ли не умираме, а пък сега друга песен запяхте.

Кристина, старите имигранти са добре. Отишли са на по-евтини времена. Изплати ли са си къщите. Инвестирали са  и във втори, трети имот... Имат добра работа и т.н.
Другите, които са заминали след 2000-2003 в по-голямата си част са с много дългове. На тези ще им е трудно.

# 475
  • Мнения: X
не се заяждам, ама до сега все слушах от имигрантите, колко са добре, включително и от контесата, как имат всичко, а ние тука едва ли не умираме, а пък сега друга песен запяхте.

Така е било, така и ще бъде.
Едното е демонстрация на просперитет. Другото е, че се сравнява цената на валутата, без да се вземе под внимание, че парите там се печелят, там се харчат.

# 476
  • Мнения: 2 478
Кристина, старите имигранти са добре. Отишли са на по-евтини времена. Изплати ли са си къщите. Инвестирали са  и във втори, трети имот... Имат добра работа и т.н.
Другите, които са заминали след 2000-2003 в по-голямата си част са с много дългове. На тези ще им е трудно.
Това. Hands Plus1
И да, 80-90 % от "чужбинските българи" са - няма да използвам епитети. Mask

Не са : skilled workers, лекари, инженери, и още някои тук-там. Wink

Но, да се има предвид, че манталитетчето си ни е манталитетче.
Много малко сме успели да го тушираме или изкореним от мисленето си, поведението, отношението към другите, ежедневието и т.н., посредством филтриране на контакти, и затваряне в "личен тесен социум".

Повечето са заминали, както Контесата казва, заради :

1/. The American Dream.
2/. Спечелилите Green Card.
3/. Заминали студенти, прекъснали тук, някои момиченца, омъжили се за спонсор 'хАмериканец".
4/. и др.

Последна редакция: пт, 27 мар 2020, 10:30 от FragranceFanatic

# 477
  • Мнения: 3 826
Стига с тази тема в темата, която няма общо с въпроса ....

# 478
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
И аз искам да обсъждаме бг, в чужбина да се оправят. Ние да си мислим за нас.

Това е, защото в чужбина масово се берат парите по дърветата, нали? Знаех си, че това схващане още битува.

# 479
  • Мнения: 14 486
Не за това, но наистина има ли смисъл да обсъждаме лихвите по ипотеките и цената на бензина в Канада?

Нека да не се настройваме живущи в България и емигранти точно сега.

Общи условия

Активация на акаунт