Предстои ли нова икономическа криза и заради коронавируса? - 2

  • 258 609
  • 5 315
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 485
Момичета в Канада..с риск да ме сметнете за любопитна Simple Smile да питам...с какво ви привлече тая далечна страна?
В нашия случай мечтаеме да живеем в Америка от деца и вамата с мм. И с бизнес възможностите си.
е, да ама нали заминаването за там не става ей така Simple Smile Апликейшъни, високо образование...?
Да, има точкова система за Канада. За USA не знам как е.
Сега е много трудно да се взема резидентска виза за Канада. Трябва ти май и оферта за работа от местен работодател. Навремето, когато ние заминавахме беше по-лесно.

# 436
  • Мнения: 47 973
Мен пък ме вълнува България и мястото й в предстоящото...каквото и да идва.

# 437
  • Мнения: 1 327
Как ви завиждам... ММ не би мръднал от БГ, дори при критични обстоятелства. 😭

# 438
  • Мнения: 485
Мен пък ме вълнува България и мястото й в предстоящото...каквото и да идва.

Така е и така трябва да бъде.

# 439
  • Мнения: X
Дано свърши карантината скоро и всички да се връщат на работа.

Последна редакция: чт, 26 мар 2020, 21:46 от Анонимен

# 440
# 441
  • Пловдив
  • Мнения: 40 741
Мерси, няма скоро да емигрирам...мина ни времето Simple Smile
Да не разводнявам темата, извинете!
Яд ме е, че съсипаха хубавата ни държавица!

# 442
  • Мнения: 10 993
И аз искам да обсъждаме бг, в чужбина да се оправят. Ние да си мислим за нас.

# 443
  • Пловдив
  • Мнения: 40 741
Ама вярвате ли, че ще се оправим сами...? Как ще стане, как?

# 444
  • Мнения: 47 973
Сами, как? Да не чакаш Тръмп да ни преведе по 3000 долара.
Сами ще се оправяме. Даже ЕС няма да ни отрази много много, да не лапаме пари.
Дано продължим да сме евтина дестинация за работна ръка и алкохолен туризъм Sad

# 445
  • Мнения: X
До сега да не би някой да ни е оправил?

# 446
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 763
На тези днешни скъпи времена не се спестява, колкото и да имаш дисциплина.
Ако приходите са ти колкото разходите- не се спестява. Ако приходите са повече от разходите се спестява. И няма значение от скъпи или не времена, зависи единственно от приходи и разходи
Да, така е. Просто цените са изпреварили няколко пъти доходите през последните 10-15 години.
Някъде през 2015 година, когато живеех в Канада (2008-2016), моя приятелка ми сподели, че заплатите не са мръднали почти през последните 10 години. Тя ми каза, че през 2001 години е взимала около $ 25/час като социален работник в Child and Family Service и сега заплатите не бяха по-различни и че цените на имотите от тогава са скочили около 300%.
А сега е още по-зле, защото имотите от 2016 до сега се удвоиха и утроиха. Заплатите са същите. Така че затова казвам, че В тези скъпи времена е ужасно трудно да се спести за първоначална вноска. Не е като преди.
Това не е вярно. Заплатите се индексират всяка година с определен процент. Цените на имотите ( използвам за сравнение Калгари, АВ в момента са по-ниски от ниво 2006). За същият град цените се бяха вдигнали двойно за има няма 2 месеца и след това си вървяха плавно. Започнаха да падат отново някъде към средата  на 2015.

Не само дошлите преди 5 години мислят да се връщат. Имаме много приятели от над 15 години в Канада, които се прибраха в България

# 447
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Ние дойдохме по процедурата с апликейшъните и образованието. Мамито е по друга процедура.

А мен пък ме интересува какво става по целия свят. Така че кой за квото искаш да си пише.

Мами, и при нас имаше намаляне на заплати и работни места при мед. Работници.  Намаля и раб. Места в държавния сектор като цяло, субсидиите за образование и т.н. Тоя консерватор дето го избраха сега им разказва играта.

# 448
  • Пловдив
  • Мнения: 40 741
Не ми се спори, ама ние нямаме държава и да, разчитаме все на другите. Кой управник мисли за нас, кой? Ето сега имаме ситуация и пак сме прецакани...тези, които вече не работим.

Бойко чака ЕС да му кажат кое и как..едно решение не взима сам.

# 449
  • Мнения: X
Да, Титина, знам. Масово мислят да се връщат, но не към България точно, а към Европа.

Успех и на вас с прибирането. Знам колко го чакахте!

Полар,  същият погром..

Мен ме интересува всичко и затова пиша и чета и тук.

Последна редакция: чт, 26 мар 2020, 22:22 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт