Предстои ли нова икономическа криза и заради коронавируса? - 2

  • 258 608
  • 5 315
  •   1
Отговори
# 2 850
  • Мнения: 14 617
длъжен е бе тъпак. плащаш му заплатите на който трябва, плащаш данъци и не си роб по отношение на заплатата. та да, длъжен е.
Може и въпросният да има работници,на които да плаща.Бълг.работодател много обича да вменява вина,че малко работят и добре,че е той да им ''дава''.Ей,така,защото е с добро сърце.

# 2 851
  • Мнения: 14 617
Нямам думи!Изтриха ми преди 1 седмица пост към ''социалната'' министър Сачева,но сега отново се убеждавам,че въпросната не живее тук.Тя не знае какво става в страната.Седи в ''Панорама'' и продължава да лъже.В случая за телковите решения,че са удължени.НЕ,не се удължават по служебен път.Спряха пенсиите с изтекъл телк.В моето семейство вече два месеца,човека не получава пари.Да взема да го посъветвам да си намери работа?само дето затова той е със социална оценка.Не може да работи какво да е.След около още един месец,ще излезе и социалната оценка.Всичко това след като се мине телк с всичките му неудобства за потърпевшите и сега чакат да минат сроковете.Това е.Сачева не е тук!Може да е до Бойко,до тоя,до оня,но не знае как живеят хората!Факт!Друг е въпросът,че и журналята не знаят какво става всъщност и как живеят обикновените хора.Ще пиша и до няколко медии да поканят г-жа ''социална'' и да отговори на някои въпросчета.Ако не се получи,значи въпросите са неудобни и медиите са правителствени подлоги.
Побеснях от поредните бръщолевения.След като написах по-горните редове,грабнах телефона и звънях на двата номера на ''Панорама''.Никой не отговори.Написах мейл.Помолих отново да поканят въпросната и да и зададат конкретни въпроси.Да видим.Утре ще пиша на други медии със същата молба.

Последна редакция: пт, 17 юли 2020, 22:05 от Silverstone

# 2 852
  • Мнения: 14 487
Сачева я гледах и аз вчера в Панорама. Пределно ясно беше, че са й дали въпросите предварително и пиарите са й написали отговорите.

През цялото време имах усещането, че чете от ауто-кю.

# 2 853
  • Мнения: 18 497
Ох, как се запъна Сачева когато Зарков я клъвна за годините й в опозиция на ГЕРБ Grinning...

# 2 854
  • Мнения: 2 478
Не мога да ги понасям Сачева, Данито Кирилов (абсолютно неадекватен шут - ама трябва да изпълнява поръчки), Ангелкова ли е, Мангелкова ли, и цялата сган. Телевизия не гледам, абсолютна загуба на време и безсмислено.

# 2 855
  • Мнения: 13 260
Госпожата е поредното откритие на министъра председателя, наредена в зададения шаблона на партийния профил, като тръгнем от искра фидосова, преминем през много други та до сегашната председателка на НС.
Ще е кратък престоят й във властта като на останалите, ще изпълнят заръките и ще ги хвърлят после на бунището за непотребни партийни кадри.

# 2 856
  • Мнения: 14 617
Ох, как се запъна Сачева когато Зарков я клъвна за годините й в опозиция на ГЕРБ Grinning...
При кого е служила,докато е била в тази ситуация?Аз не следя политиката.В съвсем  в най-наглите им изпълнения проявявам интерес.Не,че мнооого отдавна не ми е преляла чашата,но виждам,че хората си трайкат.Една седмица преди протестите,рейтинга на ББ си беше висок.Мисля си,ами щом го харесват,какво да правя.....А,Сачева не я знаех преди ИП.Покрай него се заглеждам в новини и публицистика.Тогава я открих Шишка ''социалната''.ММ по-често пуска тв и днес какво?Попадам на Сачева.Нямаше социални въпроси,но тя отбеляза колко сме по-добре в сравнение с преди не знам колко години.На въпрос,когато е била опозиция на герб и се възмущавала от тяхната диктатура,отговори,че се отнасяло:''само за определени хора в герб''.Душичка.Кои?Сега не му било времето да каже.И иска след всичките лъжи за социално подпомагане на хората и това увъртане да и вярваме?Едва ли.Просто иска да си седи още на поста и ако може да папка и в следващият парламент.

# 2 857
  • Мнения: 18 497
Беше в ДСБ.

"Деница Сачева, 2013 година: ГЕРБ управлява със страх и репресии, точно както в комунизма!" - http://epicenter.bg/article/Denitsa-Sacheva--2013-g--GERB-upravl … resii/200483/11/0

# 2 858
  • Мнения: 5 506
Беше в ДСБ.

"Деница Сачева, 2013 година: ГЕРБ управлява със страх и репресии, точно както в комунизма!" - http://epicenter.bg/article/Denitsa-Sacheva--2013-g--GERB-upravl … resii/200483/11/0
Питаха я днес за тези думи, индиректно каза, че се отнасят за Цветан Цветанов.

# 2 859
  • Мнения: 18 497
Беше в ДСБ.

"Деница Сачева, 2013 година: ГЕРБ управлява със страх и репресии, точно както в комунизма!" - http://epicenter.bg/article/Denitsa-Sacheva--2013-g--GERB-upravl … resii/200483/11/0
Питаха я днес за тези думи, индиректно каза, че се отнасят за Цветан Цветанов.

А Бойко сигурно е добрият цар, чист като сълза? JoyJoy

Хитруша, така се става министър.

# 2 860
  • sofia
  • Мнения: 8 936

А Бойко сигурно е добрият цар, чист като сълза? JoyJoy

Е, как иначе!
Те са го излъгали, щото той е толкова добронамерен и добър, ама той сега ще им покаже...така се бъзикахме докато шофирахме в участъка Ст. Загора - Пловдив и се чудихме път със знаци за бабуни и ограничение 90(заради бабуните) може ли да се нарече магистрала?!
А пътят стана такъв още на втората година експлоатация.
Ей такава им е цялата работа на управляващите.

# 2 861
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Сълза не ами, две сълзи. Всичката им работа е такава, мижи да те лажем. Великата магистрала дето се нагъна и потроши на втората година, защото кой знае колко чакълец са спестили. И пластове асфалт. Та така, ремонт на ремонта и едни наши фирми...

Иначе на думи сме задминали Швейцария...отатък Швейцария даже.

# 2 862
  • Мнения: 2 478
Сами разбирате, че оставяйки настрана платено-организираната шайка-групичка протестиращи, против статуквото, на останалите просто ни е писнало от глупостите и неуредиците в тази държава и просто се е натрупало до нетърпимост. За пътищата и магистралите да не говорим, то само те да бяха проблемът, щяхме да "цъфнем и вържем".

Сегашните 20-25 годишни нищо не знаят, и си живеят в балона.

Общо взето моето поколение 32-40 годишните, сме минали целия преход от 89-та насам, и помним всичко много добре. Да, някои сме били деца, но спомени има много за какво ли не.
Лошото е, че всичко си продължава по старому, светлина в тунела няма, ако не се изрине всичко.
Но това не виждам как ще стане, всичко е пропито в корупция и безхаберие.
Абе, не ми се говори, че ми е писнало.

Всеки случай и не смятам да се навирам. Единствено бих помагал "в сянка", с експертно мнение, съвети и контакти, на бъдещите ентусиасти да "ни оправят" за N на брой дни.

Последна редакция: нд, 19 юли 2020, 09:48 от FragranceFanatic

# 2 863
  • Мнения: 593
Ама не е случайно, че сме били под турско робство 500 години... та и сега нищо ново не ни се случва, днес целуваме западните з... много е опорочен живота. Аз лично от тая ковид криза, си затвърдих мнението, че всеки те лъже според неговите интереси, но с таз криза наистина много брутално си проличаха как лъжат - по всичките им т.нар. брифинги, съвсем ме отвратиха

# 2 864
  • Мнения: 1 876
Сами разбирате, че оставяйки настрана платено-организираната шайка-групичка протестиращи, против статуквото, на останалите просто ни е писнало от глупостите и неуредиците в тази държава и просто се е натрупало до нетърпимост. За пътищата и магистралите да не говорим, то само те да бяха проблемът, щяхме да "цъфнем и вържем".

Сегашните 20-25 годишни нищо не знаят, и си живеят в балона.

Общо взето моето поколение 32-40 годишните, сме минали целия преход от 89-та насам, и помним всичко много добре. Да, някои сме били деца, но спомени има много за какво ли не.
Лошото е, че всичко си продължава по старому, светлина в тунела няма, ако не се изрине всичко.
Но това не виждам как ще стане, всичко е пропито в корупция и безхаберие.
Абе, не ми се говори, че ми е писнало.

Всеки случай и не смятам да се навирам. Единствено бих помагал "в сянка", с експертно мнение, съвети и контакти, на бъдещите ентусиасти да "ни оправят" за N на брой дни.


Може ли някакви препоръки към нас, 27-годишните, които искаме да останем да живеем тук и евентуално да гледаме деца? Не съм най-големият историк, но съм прочела доста книги за българската история, голяма част от сайта с агенти на Държавна сигурност, някои книги от издателство "Българска история" и много публицистични предавания. Наясно съм защо сме тук, където сме днес като държава, но не знам какво се очаква от нас да направим освен да нахлуем в Народното събрание както през 97-ма след 310-те процента хиперинфлация и да принудим гроб да си даде оставката. Това обаче няма да реши проблемите, които са се натрупали и няма да отстрани хората, които са замесени. Както и мутрите, разбира се...

По темата за коронавируса-спрях да се интересувам преди 2 месеца от нея, проведох безброй спорове във фейсбук и в лични разговори с хора и накрая се изморих. Реших, че няма смисъл и живея нормално както допреди да се появи този "страшен" вирус. Нито статистиката ни се отразява адекватно, нито данните се обявяват адекватно, нито щабът имаше адекватен подход. Да не говорим,че се мълчи за всички поръчани маски, респиратори и какво ли още не, нали дойдоха фурмите....
И после някой ме пита защо бях в Росенец и защо отивам в София на протест...
Криза със сигурност ще има, като тя ще засегне най-вече транспортния сектор, хотелиерските и туристически услуги. Има съкращения и в други сфери, но не го отчитам като нещо негативно, дори напротив - един коректив на пазара и отсяване на способните от плявата винаги е добре дошъл.
Аз намерих 2 нови проекта (не работни места) за големи български агенции работещи в страната и чужбина. Но хора покрай мен, които нямат опит, квалификация или достатъчно желание, са без работа или на компромисна позиция. За съжаление икономическата конюнктура не позволява развитие на хора с артистични и свободни професии, особено в момента и особено ако нямаш поле за изява. Конкретно говоря за музиканти, но не само те.

Общи условия

Активация на акаунт