Обилна менструация дете

  • 5 373
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • EU
  • Мнения: 164
Най-вероятно проблема е хормонален. т.е трябва да се посети гинеколог  със специлализация в ендокроинологията.  Това което на мен ми помага, а и на много други момичета и жени е крема Мун райз. Имам Хашимото и този крем е единственото, което успява да ми регулира нивата на хормоните .

# 16
  • Мнения: 2 593
Да, проблемът е хормонален, но другият проблем е, че при такова малко девойче не може да се регулират външно хормоните. Поне на мен така ми казаха лекарите. За намаляне на кървенето  давах половин таблетка Дицинон първите 3 дена от цикъла , също и Калций фосфо С. При нас се регулираха нещата след 4-5 цикъла. Но анемията още я лекуваме.

# 17
  • EU
  • Мнения: 164
Напротив, тъкмо този крем дава най-добри резултати при хормонален дисбаланс. А и няма никави странични  защото няма странични ефекти. Само може да помогне за регулиране на хормоните . Успех !

# 18
  • Мнения: 24 467
Не бих бърникала из собствените си хормони, без да съм си направила хормонално изследване и то да е разчетено от специалист, който да ме убеди, че се налага да се направи хормонално лечение, ка-моли да го направя по отношение на детето си.
При такова обилно кървене или кръвоизлив се надявам за тези дни майката да се е свързала вече с лекар и да са направили изследвания.

# 19
  • София
  • Мнения: 38 209
При такова кървене трябва да се сложи нещо за незабавно спиране. Но по преценка на лекар. Хормонално лечение на 11 - май не.

# 20
  • Мнения: 24 467
Ако се налага и на 11 се изписва. Но това го прави само ендокринолог с педиатрична насоченост - детски ендокринолог.  

https://kenguru.bg/pri+detski+endokrinolog+%E2%80%93+koga+i+zash … rMpWLQtiLcZmjY9e3

# 21
  • Мнения: 2 322
Дъщеря ми е с подобен проблем. Освен, че й идва на 20-21 ден, е доста продължителен МЦ, а първите пъти беше много обилен. ЛЛ по телефона ми каза - вит.С с калции разтворим. Сега е пак в цикъл, но вече не е толкова обилен. Има и болки, но нищо не е както беше през предните цикли. Не съм я водила на лекар - почнаха грипове, грипни ваканции, корони и прецених, че ще правим изследвания по нататък, живот и здраве! Дано не греша!

# 22
  • София
  • Мнения: 2 817
Аз винаги съм била с такъв цикъл. Докато ползвах превръзки (само), съм се прибирала до коленете в кръв. По едно време ползвах превръзки и тампони (едновременно), пак не ме спаси. От години вече ползвам чашка (която уж събира повече), и пак имам превръзка в силните дни (които са от втория ден нататък - до 4-6 ден) и пак не съм спокойна.
Хормони, изследвания - всичко е нормално, уж. След две раждания - също няма промяна.

Долу съм описала подробно какво е при мен.

Скрит текст:
В началото - на думите ми, че имам обилен цикъл повечето гинеколози не обръщаха грам внимание. След това - вече след като имам 2 раждания зад гърба си и след достатъчно на брой изследвания на хормони, и пр., пробвах с различни противозачатъчни - ефектът е доста минимален. Витамин С, комбинация от калций и фосфор (пак с вит С) и прочие - никакъв ефект. Средно на цикъл губя около 400-500мл - но организмът ми явно е свикнал - два-три дни се нося като парцал, но като цяло се възстановявам и хемоглобинът ми е добре.
Идва ми на около 24-25 дни, точи се по 7-10 дни... Вече освен чашка, се снабдих и с "менструални" гащи - те също поемат количество, колкото 1-2 превръзки (от големите). Но само с чашка и превръзка се е случвало да не мога да стигна от вкъщи до работа без да протека. Ад е. Сменяла съм чашката (която побира колкото две превръзки) през половин час в най-тежките дни. Налагало се е да си купувам дрехи и да се преобличам на работа (защото нямам навика да си нося резервни). А за през нощта - преди чашката буквално нямах спокойна нощ - ставала съм многократно през нощта, и пак съм се събуждала сутрин в огромна локва от кръв. Под огромна - визирам нещо с диаметър около 50-60см. Чашката пази поне от това, но пак - като стана - ако не вляза на секундата в банята, по краката ми почват реки.

Честно казано, вече съм се примирила, че това ще е положението - спрях и с противозачатъчните.  За толкова малко дете, чашките не са опция (въпреки че има и тийнеджърски варианти), но менструалните гащи са добър вариант (макар и малко скъп). Ако се окаже, че е като мен - да няма проблеми, които да обуславят подобно кървене (което за всеки друг би било кръвоизлив) - те могат да бъдат като допълнителна защита, особено нощно време.

# 23
  • EU
  • Мнения: 164
Аз винаги съм била с такъв цикъл. Докато ползвах превръзки (само), съм се прибирала до коленете в кръв. По едно време ползвах превръзки и тампони (едновременно), пак не ме спаси. От години вече ползвам чашка (която уж събира повече), и пак имам превръзка в силните дни (които са от втория ден нататък - до 4-6 ден) и пак не съм спокойна.
Хормони, изследвания - всичко е нормално, уж. След две раждания - също няма промяна.

Долу съм описала подробно какво е при мен.

Скрит текст:
В началото - на думите ми, че имам обилен цикъл повечето гинеколози не обръщаха грам внимание. След това - вече след като имам 2 раждания зад гърба си и след достатъчно на брой изследвания на хормони, и пр., пробвах с различни противозачатъчни - ефектът е доста минимален. Витамин С, комбинация от калций и фосфор (пак с вит С) и прочие - никакъв ефект. Средно на цикъл губя около 400-500мл - но организмът ми явно е свикнал - два-три дни се нося като парцал, но като цяло се възстановявам и хемоглобинът ми е добре.
Идва ми на около 24-25 дни, точи се по 7-10 дни... Вече освен чашка, се снабдих и с "менструални" гащи - те също поемат количество, колкото 1-2 превръзки (от големите). Но само с чашка и превръзка се е случвало да не мога да стигна от вкъщи до работа без да протека. Ад е. Сменяла съм чашката (която побира колкото две превръзки) през половин час в най-тежките дни. Налагало се е да си купувам дрехи и да се преобличам на работа (защото нямам навика да си нося резервни). А за през нощта - преди чашката буквално нямах спокойна нощ - ставала съм многократно през нощта, и пак съм се събуждала сутрин в огромна локва от кръв. Под огромна - визирам нещо с диаметър около 50-60см. Чашката пази поне от това, но пак - като стана - ако не вляза на секундата в банята, по краката ми почват реки.

Честно казано, вече съм се примирила, че това ще е положението - спрях и с противозачатъчните.  За толкова малко дете, чашките не са опция (въпреки че има и тийнеджърски варианти), но менструалните гащи са добър вариант (макар и малко скъп). Ако се окаже, че е като мен - да няма проблеми, които да обуславят подобно кървене (което за всеки друг би било кръвоизлив) - те могат да бъдат като допълнителна защита, особено нощно време.
Аз също имах такъв проблем  Но след като започнах да използвам мун райз крема има огромна промяна.

# 24
  • Мнения: 17 934
.Страшно би било ако изведнъж спре да й идва няколко месеца.

Защо, какво може да е в такъв случай? На дъщеря ми  и дойде на 14, първите няколко месеца през кратък интервал-20тина дни и доста обилно. Така 5-6 месеца и от тогава вече 3 месец почти няма, леко зацапване само за ден. Говорих с личната, каза ,че е нормално до първата година да се нормализира, чета същото, но каква може да е причината?

# 25
  • Мнения: 2 593
На ваше място за успокоение бих я завела на гинеколог. Може да се регулира още, но може и да е киста. Но аз съм си паника де...

# 26
  • Мнения: 10 518
.Страшно би било ако изведнъж спре да й идва няколко месеца.

Защо, какво може да е в такъв случай?

Поликистозни яйчници.

На сестра ми така и не ѝ се регулира цикъла през пубертета. Идваше ѝ през 3 месеца, докато един ден минаха над 3 месеца и изхвърли едно "алиенче" (го бяхме нарекли онова парче приличащо на месо нещо с неопределена форма). След като си изкарахме акъла и посети гинеколог, ѝ беше предписана хормонална терапия за предизвикване на менструация. От години пие такива, с някакви почивки, и обаче се сдоби с доста странични ефекти. Чак след години си направи какви ли не изследвания на хормоните и я диагностицираха с ПКЯ.

Последна редакция: ср, 27 окт 2021, 23:51 от amy_nka

# 27
  • Мнения: 3 010
На 11 не са ли малки за цикъл?

# 28
  • Pleven, Bulgaria
  • Мнения: 33
Ние сме на 9г и вече от 3м сме с цикъл. Ходили сме на лекар за консултация преди да и дойде понеже имаше признаци на съзряване. Мнението беше, че вече било нормално. Но исках все пак да знам дали има и други девойки на тази възраст с цикъл. Понеже покрай нас нямаме други дечица в нашето положение.

# 29
  • Мнения: 10 518
Извинявай, какви са "признаците на съзряване" за които сте ходили на консултация?

Общи условия

Активация на акаунт