Смешки от форума 33

  • 81 105
  • 747
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 7 690
Цитат
Сънищата има ли ги като признак на първа страница? Повече и повече виждам как се изброява заедно със симтомите и симтома "сънувах се бременна" Smirk

Аз като бях бременна сънувах Азис ...Smile

Милата.

# 361
  • Мнения: 3 154
Цитат
Привет мами,

Искам да ви попитам дали знаете къде и кога може дасе наблюдава цъфтежа фитопланктон по нашето черноморие.

Един отговор има само, а интуицията ми подсказва, че човекът е на зор с този цъфтеж - помагайте.

# 362
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
наскоро в "Покажи се" една съфорумка пусна снимки от Варна. много е красиво - морето свети.
и е само за кратко, та наистина е на зор работата Wink

# 363
  • Мнения: 21 440
Цитат
Привет мами,

Искам да ви попитам дали знаете къде и кога може дасе наблюдава цъфтежа фитопланктон по нашето черноморие.

Един отговор има само, а интуицията ми подсказва, че човекът е на зор с този цъфтеж - помагайте.

Той тоя фитопланктон не се ли виждаше и от Космоса, освен да опита човека...

# 364
  • Мнения: 2 420
Цитат
Привет мами,

Искам да ви попитам дали знаете къде и кога може дасе наблюдава цъфтежа фитопланктон по нашето черноморие.

Един отговор има само, а интуицията ми подсказва, че човекът е на зор с този цъфтеж - помагайте.

Той тоя фитопланктон не се ли виждаше и от Космоса, освен да опита човека...

 Във варненското езеро се изливат отходните води на кварталите Аспарухово и галата ( фекалиите...) от миналото лято. Отговорните се опитват да замажат положението с цвета на водата - обясняват го с цъфтеж на водорасли и планктони и се изписаха всякакви глупости Wink.
 Та въпросът не знам от коя тема е изваден, но няма да се учудя, ако е свързана с  "варненският проблем"

# 365
  • Мнения: 14 072
Не знаех, че л**ната цъфтят. Ама то, от тези управляващи всичко може да очакваш. Дори и л**ната цъфнаха при тях.

# 366
  • Мнения: 4 347
Сега ще се връщаме ли в осми клас ( аз поне тогава научих за това явление): Еутрофикация (още еутрофизация, еутрофия) е процес в екосистемата на един воден басейн, при който се повишава количеството на химическите вещества, участващи в минералното хранене на растенията (азот, фосфор), което на свой ред води до повишена биологична продуктивност. При този така наречен „цъфтеж на водата“ обилно се развиват някои видове водорасли и бурно увеличават биомасата си (над 5000g/m3), в резултат на което водата се оцветява. Във водните басейни в България най-често цъфтежът се дължи на някои видове синьо-зелени, зелени и еугленови водорасли.
......
Антропогенната еутрофикация протича бързо, в рамките от няколко до десетина години. От значение за увеличаването на биогенните елементи във водните басейни е изпускането на химични вещества от заводите, използването на синтетични перилни препарати (детергенти) и употребата на изкуствени земеделски торове на фосфорна и азотна основа. Освен всичко това понякога явлението предизвиква специфично светене на водата в тъмните часове...

Последна редакция: вт, 02 юни 2020, 20:12 от Vicky_P

# 367
  • Мнения: 352
А да не би да се има предвид фосфоресциращия планктон? Случвало ми се е да нацеля това явление по Северното Черноморие, чувала съм и него да наричат "цъфтеж на планктона", но май е съвсем различно явление.

# 368
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
Цитат
Чужденците в България са ми задавали много глупави въпроси, освен редовното, че не вярват, че съм българка заради светлите очи...Дали всички ходим по жарава (след вечер атракцион с нестинари)
Joy

# 369
  • Мнения: 12 704
При достатъчно изпито количество от местната огнена вода, човек и по по-странни неща/места тръгва да ходи Grinning Малко са видяли те, пак да дойдат Grinning

# 370
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
"На Васермана всъщност другото име е Сифилис"

# 371
  • Мнения: 39 290
Не е лъжа. Изследването де, не болестта.

# 372
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
От поста излиза, че и сифилис, и васерман все е болест.

# 373
  • Мнения: 2 998
Цитат
Здравейте имам куче породата му е пинчер женско е казва се Селена на осем години е не иска да яде гранули яде гранули само ако е гладна. Какво да правя. Благодаря
Че защо иначе да яде, ако не е гладна?

# 374
  • софия
  • Мнения: 4 180
На мен това не ми е смешно, защото аз си ям и без да съм гладна. Е, не гранули де Grinning

Общи условия

Активация на акаунт