В момента чета ... 64

  • 40 041
  • 748
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 6 346
Нарочно пропуснах и Бакман, и Юнас Юнасон. Wink

# 91
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 511
Много ви благодаря! 🌹
Всичко прилежно си записах!

# 92
  • Мнения: 237
Много ви благодаря и аз, чудесен списък!

# 93
  • Мнения: 451
Добавям Kärleken на Jonas Gardell.

# 94
  • Мнения: 6 346
Няма нищо преведено от Гардел, за съжаление. Който чете на руски, може да потърси "Детство комика. Хочу домой".

А Kärleken е първата книга от трилогията на Гардел за навлизането на спина в Швеция. По всяка от трите книги има направен филм. И книгите, и филмите са страхотни, горещо ги препоръчвам. Тук можете да прочетете за филмите: https://en.wikipedia.org/wiki/Don%27t_Ever_Wipe_Tears_Without_Gloves

# 95
  • Мнения: 1 190
Аз днес започнах да препрочитам "Интервю с вампир" на Ан Райс... Grinning

# 96
  • Мнения: 10 686
Преди малко затворих последната страница на "Кестеновия човек" и съм повече от доволна! Чудесен трилър, написан в духа на най-добрите скандинавски традиции Blush
Всичко беше премерено, логично, добре написано и обмислено. Социалният елемент в романа не само присъства, но е и в главния фокус, заедно с доволно количество трупове.
Препоръчвам го горещо на почитателите на жанра. Няма да останат разочаровани, гаранция Blush
Оценка 5*/5*

# 97
  • Русе
  • Мнения: 1 095
Очаквам тази книга да пристигне при мен утре, но някъде бях чела, че описанието на убийствата било като по протоколи на съдебните лекари и разследващите , доста брутални, вярно ли е ?
Иначе завърших ,, Фонтани на мълчнието'' -
1. youngadults течение
2. обемът залъгва, главите са кратки (149),чете се бързо
3. брутално разкриване на историческа информация за Испания
Дано да съм изпълнила изискванията на пишещите тук Simple Smile
Скрит текст:
Макар,че искам да споделя разочарованието си, след като се порових повече, разбрах,че след смяна политическия режим и диктатурата на Франко, приемат закон за Амнистията , и никой политик или военен, абе никой не получава справедлив наказателен процес Sad

Последна редакция: пт, 27 мар 2020, 23:18 от lorito5678751

# 98
  • Мнения: 10 686
Лорито, убийствата са брутални, но описанията на един Саймън Бекет са много по-натуралистични отколкото тук.
Елементът "трилър" е поднесен по фин начин или аз съм обръгнала от четене на скандинавци Simple Smile
Ще очаквам и твоето мнение за книгата Simple Smile

# 99
  • Мнения: 252
Започвам "Без дом" на Хектор Мало.
Вече 4 дни чакам потвърждение от Orange, че са изпратили книгите, които поръчах и нищо....
Ще съм много благодарна, ако някой има "Хайде да крадем коне" на Пер Петрешон и ми я изпрати. 🙂

# 100
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 511
Започвам "Без дом" на Хектор Мало.

Беше ми любима в юношеските години. Не помня колко пъти съм я препрочитала, но ясно си спомням колко пъти съм плакала на нея... Много затрогваща и тъжна. ❤️

# 101
  • Мнения: 1 370
"Без дом" е една от първите разтърсващи истории, с които се сблъсках. Не съм я препрочитала, но години по-късно още помня почти всичко от нея - ефект, който малко книги са успели да постигнат върху мен.

# 102
  • Мнения: 6 346
С баба ми четяхме "Без дом", когато бях съвсем малка още - едно старо издание от преди 9 септември, на стар стил, но нямаше проблеми, свикнах. Разбира се, отначало четеше тя, после се научих да чета (тя ме научи) и започнах и сама. И други книги сме чели с нея, много мили спомени имам във връзка с тях.

# 103
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Иначе завърших ,, Фонтани на мълчнието'' -
1. youngadults течение
2. обемът залъгва, главите са кратки (149),чете се бързо
3. брутално разкриване на историческа информация за Испания


lorito5678751, ако ти се чете истинска литература, посветена на гражданската война в Испания и аз, и други момичета в темата можем да ти препоръчаме такава. Рута Сепетис пише леко в стил "тежки исторически сюжети for dummies". Хубавото на книгите ѝ, макар и написани доста елементарно и с изкривяване на някои от историческите факти, е че обикновено провокират читателите да потърсят още литература по дадената тема.

Аз приключих една доста особена книга на английски език - My Year of Rest and Relaxation, не ме карайте да изписвам името на авторката, кошмарно е Simple Smile Сюжетът мога да ви го кажа с едно изречение и то в никакъв случай не е спойлер - главната героиня, млада финансово обезпечена жена, живееща в Ню Йорк, решава да спи цяла година и горе-долу това прави. Оттам нататък обаче книгата реално е посветена на психологическите проблеми на младите хора в големите градове, в някаква степен ми напомни на "Малък живот" (която аз не харесвам), но за мен е по-добра от нея. Приличат си не по сюжет, слава богу, а по обща тематика и усещане, което оставя книгата след прочита ѝ. Не препоръчвам с лека ръка, но който има вкус към такива романи, ще хареса My Year of Rest and Relaxation. Другото ѝ предимство е, че е тънка  (към 300 странички) и се чете бързо.

Днес по някое време мисля да започна Conversations with Friends на любимата ми Сали Руни Green Heart

Последна редакция: сб, 28 мар 2020, 13:03 от Лу

# 104
  • София
  • Мнения: 9 110
Чудя се защо не ми излиза темата, а то имало нова Stuck Out Tongue .
Завърших "Сянката на вятъра". Може би очаквах малко повече от книгата. Не е лоша - много динамична, четивна, държи интереса. Но някак може би повече ми допадат книги с по-дълбока психология на героите.
Продължавам с "Играта на ангела".
Успоредно дочитам "Пощенска кутия за мръсни приказки". Има интересни разказчета, но може би дотук (почти я прочетох) ми допаднаха около 20-25% от разказите.

Последна редакция: нд, 29 мар 2020, 16:33 от zazu1

Общи условия

Активация на акаунт