В момента чета ... 64

  • 40 043
  • 748
  •   1
Отговори
# 210
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Днес започнах "На брега" на Невил Шут. Гледала съм филма много пъти и го обожавам. Книгата до тук ми върви добре. Отвикнала от такъв стил, учудващо обаче не ме дразни. Вече отметнах 10% за има-няма час.

# 211
  • Мнения: 9 570
Аз прочетох "Парижкият сладкар" на Лора Мадлен и "Ден нула" на Балдачи. И двете ми харесаха. Сега се чудя какво да подхвана.

# 212
  • София
  • Мнения: 6 210
Днес започнах "На брега" на Невил Шут. Гледала съм филма много пъти и го обожавам. Книгата до тук ми върви добре. Отвикнала от такъв стил, учудващо обаче не ме дразни. Вече отметнах 10% за има-няма час.
Аз я прочетох миналата седмица. Не помнех абсолютно нищо от филма, а съм сигурна, че съм го гледала. Както и да е, книгата ме очарова именно със стила си. Някак установявам, че този начин на писане (един такъв винтидж нюанс се усеща) понякога много ми липсва и определено ми допада. Чудесна книга и приятно четене, Нощни очи Simple Smile.
А тези дни си подхванах отново една кримка от Агата Кристи - "Предизвестено убийство". Отрази ми се чудесно, не ме натоварва, отпуска ме и ме пренася нейде из английските селца.

# 213
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Благодаря, Вени! Сигурна съм, че ще ми хареса.
Веднага книгата отиде в категорията "бавна литература". Определено много бързо започнах да се наслаждавам на стила.

# 214
  • Русе
  • Мнения: 1 095
Някой чел ли е Приспивна песен в Аушвиц?
Да,аз 🥰📖❤️

# 215
  • София
  • Мнения: 1 489

Приключих "Институтът" - хем мн ми хареса, хем ѝ липсваше нещо. Препоръчвам я, въпреки това.

И аз съм на същото мнение. На места ме дразнеше, на места беше много вълнуваща. Краят ми е малко претупан. На моменти имах усещането, че някой друг е писал вместо Кинг. Чудя се дали напоследък не му помагат. В книгата за Хари Куебърт споменаваха за писатели - призраци. Т.е. екип от няколко човека, които работят за някой известен писател. Той им дава наставления, те пишат вместо него. Целта е по-бързо да излезе книгата, за да може да си изпълни задълженията по договора към издателството навреме.

# 216
  • Мнения: 2 224
Зарязах “4 3 2 1” /и не мисля,че ще я продължа/ и захванах “Крехко равновесие”...съвсем се потопих в историята,обичам книги за Индия,а Рохинстън Мистри умее да разказва,дано не ме разочарова:)

# 217
  • Мнения: 55
Някой чел ли е Приспивна песен в Аушвиц?
Да,аз 🥰📖❤️

Явно ви е харесала,надявам се и на мен!

# 218
  • Мнения: 141
Довърших "Кайноzой" на Лукяненко. Никак не е лоша като продължение на "Кваzи", но в общи линии няма почти нищо ново като идея. Просто приятна за четене книга, която интерпретира идеята за зомбитата по възможно най-оригиналния начин. Естествено, авторът не пропуска фино да иронизира новите евро-атлантически норми за "политкоректност" на езика:

Цитат
Формально у кваzи не существовало чиновников, полиции и аварийных служб. В общем - никаких государственных структур, один лишь Представитель - президент, царь, диктатор, считайте его кем угодно.
Такая ситуация, насколько я знал, была в большинстве общин кваzи, лишь в США они упрямо скопировали человеческую государственную структуру, образовав параллельное правительство и даже две партии - некро-демократическую и морто-республиканскую. Одну возглавлял женщино-американец, другую - чернокожий трансгендерный американец - в общем, всё как у людей.

Прочетох "Огън от дълбините" - втората част от поредицата "Зони на мисълта" от Върнър Виндж. Фантастика със свежи идеи, например тази за разумните гещалти от кучета. Но не е кой знае какво. Започнах последната издадена книга от цикъла за вещера на Анджей Сапковски - "Сезонът на бурите". Много добре написано фентъзи, прочелите предните части няма да останат разочаровани.

Последна редакция: вт, 07 апр 2020, 10:32 от bubanka

# 219
  • Мнения: 141
Днес започнах "На брега" на Невил Шут. Гледала съм филма много пъти и го обожавам. Книгата до тук ми върви добре. Отвикнала от такъв стил, учудващо обаче не ме дразни. Вече отметнах 10% за има-няма час.
Изключително добър роман! Равносметка във викториански стил на цялото съществуване на западната цивилизация... Можем само да се надяваме, че когато дойде време човечеството да изчезне, то ще го направи с такова достойнство и елегантност.

# 220
  • София
  • Мнения: 6 028
Днес започнах "На брега" на Невил Шут. Гледала съм филма много пъти и го обожавам. Книгата до тук ми върви добре. Отвикнала от такъв стил, учудващо обаче не ме дразни. Вече отметнах 10% за има-няма час.
Изключително добър роман! Равносметка във викториански стил на цялото съществуване на западната цивилизация... Можем само да се надяваме, че когато дойде време човечеството да изчезне, то ще го направи с такова достойнство и елегантност.
О има я и в читанка, свалям си я. Тъкмо се чудех какво да чета. За ден и половина глътнах "Присъдата е смърт", не е лоша, малко ми беше скучновата. Simple Smile Е, успя да ме изненада накрая.
Междувременно боря "Ужас" на Симънс. Бавно ми върви, нямам много време и чета вечер по малко .

# 221
  • Мнения: 1 646
Снощи завърших "Без изход" на Тейлър Адамс, много ми хареса, давам и 5/5. Много харесвам такъв тип книги, докато я четох, чувствата които изпитах бяха същите, както докато четох "Планината помежду ни", въпреки че двете книги нямат нищо общо, освен снегът и безизходицата .

Сега много се чудя дали да започна "Шогун" на Джеймс Клавел, казват че е интересна и бързо се чете, но обемът и малко ме отказва . Grinning

# 222
  • Мнения: 10 686
Искам да споделя, че открих един нов (за мен) автор - Скот Прат.
Тези дни прочетох неговата "Несправедливост за всички" и съм много очарована! Прекрасен съдебен трилър! Интересен сюжет, стегнато написан, без излишен пълнеж.
Напълно заслужен висок рейтинг в ГР и пълни 5* от мен Simple Smile
В Читанка има още една негова книга "Един невинен свидетел" и това е всичко, което е преведено на български до момента..

Сега не знам с какво да продължа. Влязла съм в силна серия и не искам да я прекъсвам Simple Smile
Дали от стоенето вкъщи, но каквото и да хвана напоследък , все ми харесва Joy

# 223
  • Мнения: 2 224
Явно всички четем повече Simple Smile ...една добра полза от стоенето у дома,добре,че и децата четат,малкият гълта Хари Потър като топъл хляб,а кака му е подкарала фентъзитата яко:)за ММ ще смъкна препоръчаните съдебни трилъри,мерси за препоръките,страхотни сте!

# 224
  • Мнения: X
Вчера свърших с Едно лято в Италия на Пип Уилямс. Книгата си я избрах само по корицата, защото исках малко разнообразие. Не беше лоша, но не бих я повторила, а и малко бавно ми вървеше, но се бях заинатила, че ще я свърша. Та оценката ми за нея е 3/5.

Тази сутрин започнах Брегът на тъмната вода - Нора Робъртс. Още съм само до 2 - ра глава, но започва увлекателно и предполагам, че до няколко дни ще я свърша.

Усмихнат ден на всички четящи Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт