Виртуални консултации с проф. д-р Огнян Бранков (детски хирург)

  • 132 086
  • 1 627
  •   1
Отговори
# 1 005
  • София
  • Мнения: 3 162
Повече от това без преглед не мога да Ви кажа.

# 1 006
  • Мнения: 2
Здравейте проф. Бранков!
Дъщеря ми се роди с пъпна херния. В момента е на 8м. Лепим пъпа с лепенки от 3тия месец. Според хирурга смисъл от лепенето вече няма и се налага операция. Търсим допълнително мнение и от Вас, прикачвам снимки от раждането ѝ и в момента.

# 1 007
  • София
  • Мнения: 3 162
Резултатът от лепенките е много добър. Спрете да ги използвате. Няма нужда от операция - пъпчето се затваря само до 2 - 3 година.

# 1 008
  • Мнения: 2
Резултатът от лепенките е много добър. Спрете да ги използвате. Няма нужда от операция - пъпчето се затваря само до 2 - 3 година.
Благодаря Ви за отговора. Докато се затвори напълно, има ли риск от заклещване на хернията ?

Последна редакция: сб, 03 дек 2022, 09:59 от Mirelaa

# 1 009
  • София
  • Мнения: 3 162
Абсолютно никаква опасност от заклещване.

# 1 010
  • Мнения: 829
Др Бранков здравейте.
Майка съм на момченце на 2 годинки.
Забелязах че ва малкия пишлето му е зачервено от пред и го боли.
Свива се и ходи трудно.
Записала съм час за да го прегледате на 7 ми Декември във 9.40 часа.
Според вас от какво може да се  е получило .
Хубав ден и уикенд

# 1 011
  • София
  • Мнения: 3 162
Докато дойдете на преглед правете компреси с риванол.

# 1 012
  • Мнения: 829
Докато дойдете на преглед правете компреси с риванол.
Др Оги започнах ме от снощи със компресите.

# 1 013
  • Мнения: 68 369
Доктор Оги, здравейте.
Бих искала да ви попитам за врастнал нокът при дете/момче/ на 11 години, какво мога да предприема? Довечера ще направя снимки, но все пак какво бихте предложили?

# 1 014
  • Sofiq
  • Мнения: 58
Здравейте д-р Бранков, не знам дали е въпроса ми точно за вас, но се надявам да можете да ми отговорите. Синът ми е на почти 9г и от както беше на 2г има един увеличен лимфен възел на врата , който беше колкото бобено зрънце, ясно видим при завъртане на главата. След преглед при педиатъра ми каза, че за момента няма нищо притеснително и само да го следя от време на време дали расте. Преди 2дни го проверих пак и забелязах, че се е увеличил и напипах още 1 по-голям от същата страна, който е разположен към рамото. На допир е средно мек и подвижен, като имам усещането при пипане, че са все едно два сляти в един. Детето казва, че не го боли. Въпроса ми е има ли място за притеснение и дали трябва да се правят някакви изследвания

Последна редакция: ср, 21 дек 2022, 16:35 от elena_assenova

# 1 015
  • София
  • Мнения: 3 162
Доктор Оги, здравейте.
Бих искала да ви попитам за врастнал нокът при дете/момче/ на 11 години, какво мога да предприема? Довечера ще направя снимки, но все пак какво бихте предложили?

Съжалявам, но избягвам да се занимавам с нокти. Нямам опит. Обърнете се към детски ортопед.

# 1 016
  • София
  • Мнения: 3 162
Здравейте д-р Бранков, не знам дали е въпроса ми точно за вас, но се надявам да можете да ми отговорите. Синът ми е на почти 9г и от както беше на 2г има един увеличен лимфен възел на врата , който беше колкото бобено зрънце, ясно видим при завъртане на главата. След преглед при педиатъра ми каза, че за момента няма нищо притеснително и само да го следя от време на време дали расте. Преди 2дни го проверих пак и забелязах, че се е увеличил и напипах още 1 по-голям от същата страна, който е разположен към рамото. На допир е средно мек и подвижен, като имам усещането при пипане, че са все едно два сляти в един. Детето казва, че не го боли. Въпроса ми е има ли място за притеснение и дали трябва да се правят някакви изследвания

Трябва лично да го прегледам и да назнача ехография. По принцип това са лимфни възли, каквито има много по врата и шията. Те се увеличават при някоя вирусна инфекция и дълго време стоят увеличени. Аз съм в отпуска, ще бъда на работа в Детския център на Токуда след 9 януари.

# 1 017
  • Мнения: 25
Здравейте Проф Бранков детенцето ми е на 12 дни момченце родено със синдром на поланд има асиметричен гръден кош в лява половина какви изследвания и консултаци трябват и дали с времето се израства с упражнения.и дали това може да попречи на здравето му .

# 1 018
  • София
  • Мнения: 3 162
Трябва да то прегледам. Има няколко варианта на Поланд, така че сега не мога да Ви отговоря. В някои случаи се правят сложни операции.

# 1 019
  • Мнения: 68 369
Благодаря ви, доктор Оги, за насоката какъв специалист ни е нужен за нокътя Hug

И да ви попитам, принципно се интересувам, над каква възраст спираме да водим децата на детски ортопед, да речем, и почваме да ги водим на специалист за големи Simple Smile?

Общи условия

Активация на акаунт