Виртуални консултации с проф. д-р Огнян Бранков (детски хирург)

  • 137 937
  • 1 682
  •   2
Отговори
# 510
  • София
  • Мнения: 3 188
Прилагайте Дерматикс ултра, поне 3 месеца, като леко намазвате бела вечерно време. Не слагайте лепенка.

# 511
  • Мнения: 23
Прилагайте Дерматикс ултра, поне 3 месеца, като леко намазвате бела вечерно време. Не слагайте лепенка.
Сърдечно Ви благодаря, проф.Бранков!Бъдете здрав!

# 512
  • Мнения: 2
Здравейте проф Бранков,

Синът ми е на почти 5 месеца и от няколко седмици забелязахме кожното образувание от снимките. Намира се на гърба, от дясната страна и е малко по-грапаво като усещане от кожата около него. Не се увеличава, но и не намалява като размер и цвят.
Според педиатърката ни е форма на атопичен дерматит, но не ни предписа нищо за лекуването му. Може ли да споделите според Вас какво е и какво може да предприемем?
 
Благодаря предварително!

# 513
  • София
  • Мнения: 3 188
Възможно е това да бъде атопичен дерматит. Запишете се за д-р Димитров в Детския център на Токуда на 024034948

# 514
  • Мнения: 2
Здравейте д-р Бранков! Скоро имаме записан час за консултация с Вас, но до тогава ще се побъркам от притеснение. Синът ми е роден в 33г.с.,след като го исписаха забелязах че тестисите са му доста подути, направихме консултация с детски хирург и се установи че има хидроцеле в ляво и не уточнена ингвиална херния. Той вече е на 1г.,и до скоро нямахме никакъв проблем, от близо седмица пак започна да се подува, ще приложа снимка как изглежда. Въпроса ми е дали това е от херния, или от хидроцеле, и какво означава заклещване на херния?
Извинявам се за дългия пост, но наистина ми е доста притеснено
Скрит текст:

Последна редакция: сб, 03 юли 2021, 01:58 от AnMary

# 515
  • София
  • Мнения: 3 188
По снимката това повече прилича на хидроцеле. По своето образуване то е почти идентично с хернията, така че се третират хирургично по един и същи начин. Смятам, че не е заклещена херния - в този случай подутината ще е изопната и гвърда, а детето ще изпитва болка.

# 516
  • Мнения: 17
Здравейте, имам син на 3г.9м. не е забелван до сега, след консултация с уролог ми препоръча да се направи пластика на пишлето. Въпроса ми е дали това е наложащо, ако го оставя така какви може да са последиците, и какво точно представлява тази пластика?

# 517
  • София
  • Мнения: 3 188
Зависи от състоянието на кожичката. В повечето случаи се прилага кортикостероиден крем. Има частична пластика и пълно обрязване. Трбва да видя детето.

# 518
  • Мнения: 17
Доктора ни каза че имаме фимозен пръстен и че крем нямало да помогне. За този белег какво ще кажете тъмно кафяв е и релефен

Последна редакция: нд, 04 юли 2021, 10:45 от nancy_sk

# 519
  • София
  • Мнения: 3 188
Кажете поне от кога е тя и как се развива

# 520
  • Мнения: 17
Така се роди,расте сега е около 5см

# 521
  • София
  • Мнения: 3 188
Меланоиден невус. Трбва да се отстрани хирургически.

# 522
  • Мнения: 17
Благодаря Ви!

# 523
  • София
  • Мнения: 699
Здравейте, проф. Бранков,

Имам син на година и 6м. и имаме проблем, който искам да консултирам с вас. В момента не сме в София и затова ви пиша, а другата седмица ще опитам да запиша час.
     Алекс е кърмен до годинка, захранен след 5-ти месец. Докато беше само на кърма не сме имали никакви оплаквания. Винаги след като мина на твърда храна се е напъвал доста при изхождане, изплакваше, изпотява се, не се е случвало да не разбера кога се е изходил. Имал е периоди на запек по няколко дни като по-малък и сме стигали до Лактулоза и Мелилакс, но се старая много с храненето му, давам повече супи, течности, плодове и напоследък се изхожда всеки или през ден. Изпражненията не са твърди, но имат част на топчета. Няколко пъти се е случвало да има кървава точка като го избърша с мокра кърпа преди миенето - ясна кръв без слуз. Вчера отново беше така, но днес кръвта ми се струва повече и по-видима. Консултирала съм се с двама педиатри за това напъване и ми казват, че е нормално, израствало се, да давам повече плодове и течности, защото явно са малко.
    Надявам се наистина да е нормално, но все повече ме притесняват тези силни напъни - случва се няколко пъти да се напъва без нищо и след няколко часа чак да успее да се изходи. Държим го в прегъната поза над гърне, за са го улесним и усещам колко много се напряга (понякога едва го държа), а като изплаче е още по-ужасно. Кръвта в допълнение е повод вече да се свържа с вас. Извинявам се предварително, но прилагам и снимков материал от днес.

Ще съм признателна за всеки съвет и предварително благодаря за времето и вниманието ви!

Поздрави и успешен ден,

Лиляна Станкова

Скрит текст:


Последна редакция: пт, 09 юли 2021, 00:12 от AnMary

# 524
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравейте,
в общи линии Вие правите всичко което трябва. Не става ясно каква е храната му - независимо от течностите и плодовете, ако наблягате на тестените и захарните продукти резултатът ще е обемни и твърди изпражнения. Според мен не го насилвайте с позата на гърнето - детето само ще си намери подхода. Самото пресилено внимание върху акта на дефекацията стресира детето и то неволно се задържа. Оставете го насаме със себе си.
Разговорът на тази тема е дълъг. Дано ме разбирате от половин дума. Докато дойдете при мен, намазвайте ануса на детето с крема Проктен - сутрин преди изхождане и след като се изходи. Кръвта идва от лека цепка на ануса (фисура), която става от напъването и твърдите изпражнения.

Общи условия

Активация на акаунт