Виртуални консултации с проф. д-р Огнян Бранков (детски хирург)

  • 137 896
  • 1 682
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 6 915
Благодаря да скоро има ваксина и ще взема направление

# 631
  • Мнения: 2
Здравейте проф. Бранков, търся лекар хирург за обрязване на новородено момче по религиозни причини. Вие извършвате ли тази процедура и ако не, може те ли да ми препоръчате клиника/лекар, който да се занимава с това. Благодаря!

# 632
  • София
  • Мнения: 3 188
Аз извършвам тази операция, но поради това, че плановите операции бяха спрени, се натрупаха много чакащи пациенти за операция. Възможно е това да стане през януари. Освен това може да потърсите колегите от детска урология на Пирогов. Но и там проблемът е същия. Аз преглеждам в Детския център на Токуда.

# 633
  • Мнения: 776
Здравейте проф. Бранков,
Много ще съм благодарна, ако ни посъветвате. Сина ми имаше ваксина против МПР и на 9 и 10 ден след нея вдигна температура за 2 дни и един лимфен възел на врата се поду леко. Температура вече няма, но днес се появи лек обрив, за който педиатърката каза, че е от ваксината.  Тези дни имаше и разтройство и тестисите от вчера се зачервиха и се надигнаха. Преди стояха отпуснати. Това подсичане ли е и нормално ли е така да се надигнат, сякаш му е студено? Странична реакция от ваксината ли е или е от разтройството просто? Мажем със судокрем от днес.

# 634
  • София
  • Мнения: 3 188
Нормално е тестисите да реагират на всякакво дразнение. При децата има изразен кремастерен рефлекс - реакция на мускула, който придържа тестисите. За другите проблеми се консултирайте с педиатъра.

# 635
  • Мнения: 770
Добър вечер др Бранков.
Става въпрос за мен .
От тази вечер забелязах че имам топче на дясната ръка на китката.
Според вас от какво може да се е получило.
Много благодаря
Лека вечер

# 636
  • София
  • Мнения: 3 188
Съжалявам, не мога да разбера от една снимка.

# 637
  • Мнения: 33
Здравейте, професор Бранков,

Мъжът ми иска да Ви посети за преглед, но не сме сигурни, че трябва да се обърнем към Вас или е по-добре да потърсим Ваш колега.

Става въпрос за 2 образувания по продължението на гръбначния стълб. Едното е между лопатките, с диаметър около 5-7 см. Другото е отзад на тила, на около 4 см под линията на косата (около 2см диаметър).

Преди 3 години беше на преглед за тези образувания, като диагностицираха два липома. Хирургът направил прегледа (без образна диагностика) го посъветва да ги оперира, но тъй като досега не му създаваха проблеми, не сме предприели мерки.

Отскоро, обаче, започна да изпитва дискомфорт и лека болка в областта на по-голямото образувание, чийто размер изглежда увеличен от преди. Вереоятно ще се нуждае от операция, като търсим специалист, към когото да се обърнем.

Моля да ни насочите дали да посетим Вас или друг лекар.

Благодаря Ви за това, което правите. Мисля, че за пръв път виждам лекар, който консултира безплатно в интернет. Адмирации!

# 638
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравйте, мога да ви препратя към моя асистент в Токуда, който освен общ хирург е също пластичен хирург - д-р Славчев. Елате някоя сряда (примерно утре) и ще ви заведа при него. Потърсете ме в Детския център.

# 639
  • Мнения: 33
Здравйте, мога да ви препратя към моя асистент в Токуда, който освен общ хирург е също пластичен хирург - д-р Славчев. Елате някоя сряда (примерно утре) и ще ви заведа при него. Потърсете ме в Детския център.

Благодаря за бързия отговор! Тъй като сме от Димитровград, бих искала да сме сигурни, че ще успеем да се видим, ако пътуваме. Може ли някак да се разберем за час или телефон, на който да звъннем, преди да тръгнем? Може да ми пишете на лично, ако не искате да публикувате телефона си тук. Благодаря още веднъж!

# 640
  • Мнения: 776
Здравейте проф. Бранков,
От едно известно време забелязах една издутина под гръдната кост на детето(14 месеца). Не знам дали не е била там много отдавна или сега съм я забелязала. Сякаш е твърдо на пипане, но ме е страх да натисна много. Какво може да е и се види на ехограф или снимка да му правим?

Също така тази вдлъбнатина на гръдния кош нормална ли е?

Последна редакция: пт, 10 дек 2021, 00:33 от RoseBlossom

# 641
  • София
  • Мнения: 3 188
Възможно е да е мечовидният израстък (ксифоид) на гръдната кост. Ехография бих назначил след преглед.

# 642
  • Мнения: 1
Здравейте , имам син на 2 г и 3 м , роди се с нещо на върха на нослето което ми казаха че е липом , с течение на времето го водих два пъти на дерматолог и се оказа че е киста . Преди един месец се възпали и сега е доста червено . Изписаха ни едно коремче за възпалението и казват че на този етап не се нуждае от отстраняване . Притеснявам се защото кистата става по голяма и искам да знам кога е най - удачно да се отстрани .

# 643
  • София
  • Мнения: 3 188
Тази дермоидна киста трябва да се оперира.

# 644
  • Мнения: 632
Здравейте, проф. Бранков! Синът ми е на 2 години и е с крипторхизъм на единия тестис. Имахме назначена дата за операция за септември, но я отложихме поради здравословни причини. После спряха плановите операции. Сега се надявам вече всичко да е наред и да ни включат в график. Знам че е препоръчително такава операция да се прави до 2 годишна възраст. Колко е опасно това, че той вече ще стане на 2 години и 1 месец? Времето си тече, а незнам кога ще се направи операцията. И ако може малко повече подробности за самата операция как протича, колко време е тя, престой в болница, след оперативно лечение, последствия?

Общи условия

Активация на акаунт