Виртуални консултации с проф. д-р Огнян Бранков (детски хирург)

  • 137 963
  • 1 682
  •   3
Отговори
# 900
  • Мнения: 17
Здравейте,синът ми е на 2г и 7м, не е забелен напълно и от вчера се оплаква, че пишлето го боли, пишка нормално нама болка тогава, само при пипане, днес вече имаше гной при кожата до главичката, промих с риванол и сложих смрадлика, нещо друго да предприемам ли?

# 901
  • София
  • Мнения: 3 188
Това не е гной, а втечнена смегма, която пробива и мирише неприятно, защото е секрет на половите жлези. Смегмата подпомага естественото разлепване на препуциума. Правилно постъпвате. Трябва ежедневно поддържане на локална хигиена.

# 902
  • Мнения: 13
Здравейте! Дъщеря ми е на 5++ месеца и има инфантилен хемангиом под лявата ръка. Д-р Масларска ни предписа да мажем с пропранолол крем 3% - мажем вече месец и половина.
За съжаление забравих крема извън хладилник за по-дълго време и сега не смея да мажа детето с него.
Има ли откъде да закупя още от крема? Нямам рецепта, тъй като д-р Масларска ми даде кутийка готов крем на самия преглед; от няколко дни звъня на регистратурата на неонатология в Токуда, но не мога да се свържа за съвет.

Благодаря предварително!

# 903
  • София
  • Мнения: 3 188
Аптека "Ерудита" на бул.Христо Ботев. И в други аптеки може, опитайте.

# 904
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравейте,синът ми е на 2г и 7м, не е забелен напълно и от вчера се оплаква, че пишлето го боли, пишка нормално нама болка тогава, само при пипане, днес вече имаше гной при кожата до главичката, промих с риванол и сложих смрадлика, нещо друго да предприемам ли?

Отговорих Ви на лични. Правилно действате.

# 905
  • Мнения: 5
Извинявам се,но това което ще споделя се отнася за мен,аз съм на 21 и имам две деца.
Оплаквамнията ми са остра болка в корема и стомаха,гадене,горчив вкус в устата особено след хранене,световъртеж,силна умора,ужасни киселини,дъх като ацетон ,и днес забелязах бледи изхождания на какво може да се дължи това

# 906
  • София
  • Мнения: 3 188
Извинявам се,но това което ще споделя се отнася за мен,аз съм на 21 и имам две деца.
Оплаквамнията ми са остра болка в корема и стомаха,гадене,горчив вкус в устата особено след хранене,световъртеж,силна умора,ужасни киселини,дъх като ацетон ,и днес забелязах бледи изхождания на какво може да се дължи това

Веднага се консултирайте с коремен хирург. Може да има проблеми с жлъчката, черния дроб и панкреаса.

# 907
  • Мнения: 3
Здравейте, д-р Оги!
Извинявам се, но бих искала да Ви попитам, според Вас има ли проблем в стойността на левкоцитите?
Детето е на 4,6 години. Изследванията пуснахме профилактично за начало на детската градина.
Не е боледувала през последните месеци и се чувства добре.
Притеснява ме, че са малко по-ниски...
Педиатър ще може да ги коментира след седмица.
Благодаря Ви от сърце! ❤️

# 908
  • София
  • Мнения: 3 188
В случая тази стойност е без значение в сравнение с останалите стойности. Може и да е лабораторна причина.

# 909
  • Мнения: 1
Здравейте д-р Бранков. Синът ми е на 2 години и 10 месеца, не сме пипали пишлето му. От около седмица, докато уринира пишлето става като балонче, след това си се връща в нормално състояние. Не изпитва болка, нито е зачервено. Дупката му беше голяма, а сега е колкото глава на топлийка. Няма памперс, даже и когато спи вече. Какво бихте ме посъветвали, нормално ли е ? Много благодаря !

Последна редакция: пт, 09 сеп 2022, 17:46 от LenniStoilova

# 910
  • София
  • Мнения: 3 188
Не е нормално. Това вече е патологична фимоза. Трябва да видя детето. Кожичката се издува като балон при пишкане, защото се е свила на върха.

# 911
  • Мнения: X
Здравейте, проф. Бранков! Синът ми е почти на 2 години. Забелязвам, че когато е в изправено положение (след нахранване) пъпчето му се издува. Като бебе по препоръка на ЛЛ сме използвали лепенки за пъпна херния, но на последващите консултации бяхме уверени, че този проблем е отшумял... Прилагам снимки от днес:


Последните 2 снимки са в изправено положение.

# 912
  • София
  • Мнения: 3 188
По снимките не виждам проблем на пъпчето.

# 913
  • Мнения: 5 531
Честит Рожден ден уважаеми проф. Бранков!
Бъдете жив и здрав, все така неуморен и недостижим специалист!
Благодаря от сърце за цялата помощ която моето семейство нееднократно е получавало от Вас!
Желая Ви светъл празник и още дълги години щастие и ползотворна работа!

# 914
  • Мнения: 4 017
Честит празник, бъдете жив и здрав!

Общи условия

Активация на акаунт