Виртуални консултации с проф. д-р Огнян Бранков (детски хирург)

  • 136 591
  • 1 668
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 3 182

Синът ми е на 3 месеца и през последните дни наблюдаваме подуване отдясно в областта на ингвиналната гънка, което ту се появява ту изчезва.
Няма топче, а сякаш подутина на кожата. Не е болезнено. След преглед при неонатолог ни казаха, че това се получава от притискане на дреха, памперс и т.н. Сменихме размера на дрехите, памперса, но пак се появи.

Предстои ни преглед при уролог, но междувременно ще се радвам да чуя и Вашето мнение.

Не е нужно да посещавате уролог. Това е ингвинална херния. Операцията се извършва след 6 месечна възраст, но ако има чести заклещвания може да се оперира и по-рано. Елате при мен ве Детския център на Токуда.

# 136
  • София
  • Мнения: 3 182
Здравейте проф. Бранков,
Пиша и тук, тъй като явно преди това съм попаднала на по-стара тема. Моля да ме извините за което!
............Момченцето ми Артур е на 5 месеца и половина.
Той връща мляко след всяко хранене много често при оригване непосредствено след ядене или при поставяне на корем или някакъв натиск на корема дори и час след това.
Извинявам се за дългия текст!
Много много ще съм благодарна за Вашето мнение/препоръка.

Разговорът за бебешкия рефлукс е много продъжителен. Всички бебета има рефлукс и повръщат по-малко или повече. Вие сама указвате причината за проблема - яде лакомо, явно гълта много въздух, а и може би не го държите достатъчно време да оригне. Трябва да смените ритъма на хранене. Препоръчват се още сгъстители на млякото. Давайте гастротус, но при Вашия случай лекарствата слабо помагат.
Съжалявам, от разстояние не мога да Ви помогна.

# 137
  • Мнения: 4
Благодаря за скоростния отговор, проф. Бранков. Ние в момента сме си в София и имаме малко време преди полета на обратно. Бихте ли могли да ни приемете за консултация на живо?

# 138
  • Мнения: 40
Здравейте, проф. Бранков!
Дъщеря ми е на 1месец със съмнение за Болест на Хишпрунг.На 11.08 й беше направена операция в Пирогов.Сега се изхожда в торбичка,но днес при смяната й забелязах, че мястото е зачервено. Моля за съвет, трябва ли с нещо да третираме мястото.
И в нашия случай трябва ли да направим консултация с гастроентеролог.
Прилагам снимка от днес

# 139
  • София
  • Мнения: 3 182
Благодаря за скоростния отговор, проф. Бранков. Ние в момента сме си в София и имаме малко време преди полета на обратно. Бихте ли могли да ни приемете за консултация на живо?

Може да дойдете в понеделник в Детския център на Токуда. Потърсете ме на 0888 373 857

# 140
  • София
  • Мнения: 3 182
Здравейте, проф. Бранков!
Дъщеря ми е на 1месец със съмнение за Болест на Хишпрунг.На 11.08 й беше направена операция в Пирогов.Сега се изхожда в торбичка,но днес при смяната й забелязах, че мястото е зачервено. Моля за съвет, трябва ли с нещо да третираме мястото.


Кожата около стомата изглежда добре. Обикновено препоръчваме намазване с цинков крем. Интересно ми е защо стомата е в дясно. Сигурно има причина, но не знам каква е ситуацията.

# 141
  • Мнения: 175
Здравейте, проф. Бранков, синът ми е на 2 г.  изхожда се всеки ден , случва се и през ден, но самите фекалии са много твърди чак достигат до топчета понякога придружени с кръв, какво бихте ме посъветвали.

# 142
  • Мнения: 38
Здравейте проф.Бранков прилагам снимка синът ми е на 2 год. И 2 месеца
Скрит текст:
доста ми е притеснено искам да чуя вашето мнение забелен е от 8 месчна възраст.в момента съм в англия утре ще звънна и на джипито.

Последна редакция: пн, 31 авг 2020, 23:38 от AnMary

# 143
  • София
  • Мнения: 3 182
Не виждам нищо особено. Нормална физиологична фимоза. Вечерно време го забелвайте с еластично подръпване, това ще е достатъчно.

# 144
  • Мнения: 122
Здравейте проф.Бранков.Преди 2м. на гърба на детето ми/момче на 10 г/ се появи подутина ,която се забелязва от далече,но когато се приближи почти не се вижда.Не го боли и не създава дискомфорт.Заведохме го при нашият педиатър които само чрез палпация ни каза ,че това е мастно образование и да отидем отново след 3 месеца.Изписа ни шуслерова сол 1 за мазане сутрин и вечер.Аз лично много се притеснявам да не е нещо по сериозно.Според вас трябва ли да предприемем нещо или да изчакаме.Предварително ви благодаря за отговора !Приятен уикенд!

# 145
  • София
  • Мнения: 3 182
Изключено е да има нещо злокачествено. Обикновено това са доброкачествени образувания, които трябва да се премахнат. Разбира се формацията се изследва, най вероятно ще се окаже липом.
Доведете детето да го прегледам.

# 146
  • Мнения: 122
Благодаря ви за отговора!Още другата седмица ще запишем час при вас.

# 147
  • Мнения: 308
Здравейте, проф. Бранков,
синът ми на 5г и 9м. падна с тротинетка на 19.09 /събота/. След преглед в спешно и хуриргия сме със 7 шева над дясното око, множество охлузвания по ръце, колене и бедра. Днес 21.09. ходихме на превръзка, лекуващият - хирург каза, че е рано за махане на шевове, раната е доста дъбока- до костта, и да отидем пак във сряда. Въпросът ми има ли нужда да направим допълнителна консултация с очен лекар и ли друг лекар? - да уточня, че детето не изпадало в безсъзнание, през цялото време - докато стигнем до спешното беше в адекватно състочние, не е повръщал, каква, че се чувства добре. Вторият ми въпрос е какво бихте препоръчали за мазане против белези и кога е най-удачно да започнем - веднага след махане на шевовете или да изчакаме? Към момента не са ни предписали никакво лечение.
Благодаря предварително!

# 148
  • София
  • Мнения: 3 182
Здравейте,
аз мисля, че и в сряда е рано да се махат конците. Все пак преценката е на лекуващия лекар. Най-рано на 2-та седмица след травмата може да приложите Дерматикс, при положение че малките крусти са паднали и белегът е чист.
Ако няма проблеми със зрението консултация с очен лекар не е нужна.

# 149
  • Мнения: 308
Благодаря, бъдете здрави!

Общи условия

Активация на акаунт