Виртуални консултации с проф. д-р Огнян Бранков (детски хирург)

  • 131 980
  • 1 626
  •   1
Отговори
# 405
  • София
  • Мнения: 3 162
Здравейте, д-р Бранков,
Сина ми е на 2месеца и при преглед от ортопед на 1.5месеца (рутинен) лекаря, както и аз едва тогава, забелязахме оток в колянната става. Към момента е на консервативна антибиотична терапия, след 3седмичен болничен престой с диагноза септичен артрит.
Моля за вашето мнение, в каква рамка от време би следвало да спадне отока и терапията даде резултат, предвид възрастта на пациента или съответно препоръка за детски ортопед ревматолог (било то и в чужбина).
Благодаря предварително!

Здравейте,
диагнозата и лечението са правилни. На 30 ден от началото на инфекцията е добре да се направи рентгенография на ставата. В случая не трябва ревматолог, а детски хирург или ортопед. Аз също бих могъл да ви прегледам.

# 406
  • Мнения: 2
Здравейте, проф. Бранков! Ние сме семейство от Бургас и бихме искали да се консултираме с Вас относно ингвиналната херния на бебето ни. Роден е на 7ми февруари 2021 г (2 седмици преди термин, ако има значение). На 6-7 март забелязахме подутина в ляво в слабинната област. Веднага отидохме на преглед при детски хирург, тук в Бургас, който постави диагнозата. Неговата препоръка е да се направи операция след три месечна възраст (или след тегло 6кг). В общи линии предпочитаме, ако се налага операция, то тя да бъде извършена в София.
Това, което ни притеснява в момента е, че подутината вече "слиза" и в сакчето на тестисите. До скоро се издуваше само над чурчето. В допълнение, бебето има силни колики, които предизвикват напъвания и стягания, които спомагат за по-голямото изпъкване на хернията. Това, което правим в момента по лекарска препоръка, е да надигаме почти цялото тяло, хващайки крачетата му и да го потупваме по дупето, с цел хернията да се прибере нагоре. Честно казано, ефектът е само за секунди. Стараем се да ограничим плаченето също, доколкото е възможно.
Прилагам снимки на хернията. Бихме дошли до София за консултация с Вас, ако прецените че е нужно сега, но първо Ви пиша тук впредвид пандемичната обстановка.
Благодаря предварително!
С уважение: Жени
Скрит текст:

Последна редакция: пт, 02 апр 2021, 07:19 от AnMary

# 407
  • София
  • Мнения: 3 162
Здравейте,
така започва проявата на хернията, първо се издува горе, после слиза към торбичката. Това е сравнително добре, защото е признак, че хернията няма да се заклещи. Правилно са ви дадени указанията. Когато решите елате да видя детето, или направо да запишем час за операция след като навърши 4 - 5 месеца.

# 408
  • Мнения: 4
Здравейте проф.Бранков,
Имам син на 1г. и 8м.,роден в 36г.с. с тегло 2470гр.В епикризата при раждането пише,"незавършен дисцензус двустранно".Педиатърката обясни,че теститсите не са слезнали в скротума и трябва да се изчака това да се случи.Преди около 3 месеца левия тестис слезна,но десния го няма.Таткото каза,че преди около месец,го е напипал слезнал в скротума,но това беше еднократно и от тогава го няма.Искаме да дойдем на преглед при вас.Ние сме от Велинград.Извършвате ли прегледи в момена и кога е удачно да дойдем при вас,предвид обстановката в страната?Другия ми въпрос към вас е относно пишлето.Не е забелен до момента,само придърпваме леко по време на баня.Преди около месец се отлепи леко главичката,малкия имаше 2 дни дискомфорт и слагахме марличкас риванол и пръскахме с цикатридина.Прилагам снимка на резултата до момента.Таткото е притеснен от бялото образувание по пишлето,но според мен това е смегма.Така ли е и има ли място за притеснение?Извинете за дългия пост и благодаря предварително за вниманието.
Скрит текст:

Последна редакция: пт, 02 апр 2021, 12:39 от AnMary

# 409
  • София
  • Мнения: 3 162
Здравейте проф.Бранков,
Имам син на 1г. и 8м.,роден в 36г.с. с тегло 2470гр.В епикризата при раждането пише,"незавършен дисцензус двустранно".Педиатърката обясни,че теститсите не са слезнали в скротума и трябва да се изчака това да се случи.Преди около 3 месеца левия тестис слезна,но десния го няма.Таткото каза,че преди около месец,го е напипал слезнал в скротума,но това беше еднократно и от тогава го няма.Искаме да дойдем на преглед при вас.Ние сме от Велинград.Извършвате ли прегледи в момена и кога е удачно да дойдем при вас,предвид обстановката в страната?
...

Да, това е смегма, тя допринася за естественото разлепване.
Относно тестисите - трябва да дойдете по-скоро, защото вече сте преминали възрастовата граница. Ако има задържан тестис, той трябва да се оперира. Елате в Детския център на Токуда идната седмица без петък.

# 410
  • Мнения: 4
Благодаря,проф.Бранков,ще запишем час за преглед,с кой номер направление можем да дойдем?

# 411
  • Мнения: 290
Здравейте, проф. Бранков. Разрешени ли са вече плановите операции, тъй като в последната наредба не виждам да е споменато за тях? Благодаря Ви предварително!

# 412
  • Мнения: 683
Здравейте, проф.Бранков!
Бяхте ни насочили към Горна баня за разчет на ЯМР.От там получихме само устно предположение и насоки-изтръскване на детето и висене на катерушка.
Днес получихме разчет от ВМА.
Бихте ли ми разяснили разбираемо?
Хубав ден![/img]


# 413
  • Мнения: 59
Здравейте,имаме лепена рана днес ни е 22 ден от вчера ни казаха да мажем с контратубекс,според вас дали ще има ефект,след като я намажем с контратубекс се образува тънък филм който седи така и не попива повече,при следващо мазане трябва ли да се маха или не? Благодаря

# 414
  • София
  • Мнения: 3 162
Здравейте, проф. Бранков. Разрешени ли са вече плановите операции, тъй като в последната наредба не виждам да е споменато за тях? Благодаря Ви предварително!
Още не са разрешени.

# 415
  • София
  • Мнения: 3 162
Здравейте, проф.Бранков!
Бяхте ни насочили към Горна баня за разчет на ЯМР.От там получихме само устно предположение и насоки-изтръскване на детето и висене на катерушка.


Тази костна формация се третира хирургически по различни методи. Обект е на ортопедите. Потърсете доц.Венелин Алексиев от Ортопедията на Горнобански път.

# 416
  • София
  • Мнения: 3 162
Здравейте,имаме лепена рана днес ни е 22 ден от вчера ни казаха да мажем с контратубекс,според вас дали ще има ефект,след като я намажем с контратубекс се образува тънък филм който седи така и не попива повече,при следващо мазане трябва ли да се маха или не? Благодаря

Трудно зарастнала рана. Все пак ако беше шита белегът щеше да е по-голям. Аз ви препоръчвам дерматикс ултра гел.

# 417
  • Мнения: 2
Здравейте,
така започва проявата на хернията, първо се издува горе, после слиза към торбичката. Това е сравнително добре, защото е признак, че хернията няма да се заклещи. Правилно са ви дадени указанията. Когато решите елате да видя детето, или направо да запишем час за операция след като навърши 4 - 5 месеца.

Благодаря за бързия отговор и отделеното време, проф. Бранков! Бихме искали да направим консултация и в кабинета ви, съответно и да запишем час за операция. В края на този месец имаме възможност да пътуваме до София, удобно ли е да ми кажете как може да запазим час?
Приятен ден!

# 418
  • София
  • Мнения: 3 162
Благодаря за бързия отговор и отделеното време, проф. Бранков! Бихме искали да направим консултация и в кабинета ви, съответно и да запишем час за операция. В края на този месец имаме възможност да пътуваме до София, удобно ли е да ми кажете как може да запазим час?
Приятен ден!

Запишете час на 02 403 4000 в Детския център на Токуда.
С направление 25 или 50 приемам вторник и сряда, Понеделник и четвъртък прегледите са платени.

# 419
  • Мнения: 59
Здравейте,днес докато е спала и е паднала  една коричка от раната  и отдолу остана дупчичица,дали ще се запълни,
    [/url] Благодаря ви!

    Последна редакция: чт, 08 апр 2021, 08:23 от Petq Vargova 655361

    Общи условия

    Активация на акаунт