Виртуални консултации с проф. д-р Огнян Бранков (детски хирург)

  • 137 844
  • 1 681
  •   2
Отговори
# 465
  • София
  • Мнения: 3 188

Здравейте, професор Бранков. Дъщеря ми имаше хемангиом на гърба когато беше на 4 месеца, лекувахме го с капки за глаокома предписани от дерматолог и се сви за няколко дни. Кожата изсветля и самото място където изсветля се увеличи, преди месец (в момента е на 15 месеца) забелязах на същото място подкожно образувание ....

Трябва да видя детето, ще направим Доплерова ехография и тогава мога да дам мнение.

# 466
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравейте, д-р Бранков, на 18.05. бяхме на преглед при вас с 5-месечният ми син. Предписахте коркистероиден крем, за диагнозата пълна фимоза, склеротично изменение на перпециума. Когато се прибрах вкъщи, прочетох за крема, и за съжаление предпочитам да не го използвам, понеже като страничен ефект може да се получи вътречерепно налягане, и предпочитам да не рискувам (той е опериран от краниостеноза). ....

В такъв случай няма друг начин. Но, ако нанасяте крема на много фин слой, почти незабележим, няма опасност кортикостероидът на проникне в организма. Решавайте Вие.

# 467
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравейте, д-р Бранков. Детето ми е с ГРР. Има проблем с храненето, отказва да яде твърди храни. Отказва да яде вече и надробени супи които преди ядеше. Порева когато му дам друга храна и уригва. Когато дъвче му се връща храната и се опитва да по върне. Отказва друга храна освен надробени бисквити с мляко. Казва, че го боли корем когато поглъща друго. И отказва. Педиатър казва  че ще го израсне, но вече мисля, че това е мн сериозен проблем и не, не  знам към какъв лекър да се обърна. Той вече е на 7 год. Моля за мнението Ви.

Какво е ГРР?

# 468
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравейте проф. Бранков, бях ви писала за 2 годишния ми син, който се наложи да бъде зашит с 3 шева на челото.Шевовете ги махнаха на 7 ден и на 8мия ден направих снимки. Ще съм благодарна ако може по снимка да ми кажете с какъв крем да го мажем и от кога да започнем. Само да поясня че сме в чужбина и тук местния доктор ни изписа Scarfix крем да мажем от 9ти ден от махане на конците, но имам и Dermatix ultra. Благодаря!


Може и с двата, на 20 ден след шева. Между впрочем аз такива рани ги лепя с тъканно лепило.

# 469
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравейте, проф. Бранков ! На съпругът ми(37г) преди около месец му се появи топче около пъпа, което не се забелязва на пръв поглед само с допир. Не го боли и не му създава някакъв дискомфорт.Преустанови веднага вдигането на тежко.Той изпитва  голям страх от лекари, а за операции да не говорим. Днес посети гастроентеролог, който установи пъпна херния. Моля ви за съвет-какво препоръчвате операция ли? Ако да-каква да бъде-стандартна или лапароскопска? Вие само деца ли оперирате? Ако смятате, че е наложителна операцията , моля да ни насочите към специалист.Ние сме от гр. Пловдив , но не ни е проблем да дойдем до София.

Така от разстояние не мога да преценя. Елате да видя Вашия съпруг.

# 470
  • Мнения: 3
ГРР е генерирано разтройство на развитието. От аутистичния спектър. Може да не съм много точна със съкращението.

# 471
  • София
  • Мнения: 3 188
Мерси.
Децата с разстрйства в развитието си имат и проблеми с перисталтиката на стомашно-чревния тракт. Не съм сигурен дали ще го израсте. Той самият е пораснал. Проблемът е комплксен. Мога да Ви отговоря ако прегледам детето.

# 472
  • Мнения: 3
Много благодаря за вниманието ще ви потърся за час.

# 473
  • Мнения: 3
Здравейте,д-р Бранков! Моето момиченце се роди без анус,само с фистула под влагалището,през която се изхождаше.Късно я установихме.На 5 месеца й направиха първата операция- изведоха анус претера.В Пирогов я оперираха.След нея пак лежахме ( след месец след операцията)няколко дена в болница- клизми й правиха.Сега след 2 седмици трябва да се обадя да си запиша дата за следваща операция.След колко месеца може да се направи следващата операция- анупластика? Защо е нужен интервал между операциите?

# 474
  • София
  • Мнения: 3 188
Тези аномалии са много разнообразни и всяка е много специфична. Не мога да знам какви са особеностите при Вашето дете. Нито защо е избран този път на лечение. За всичко трябва да питате лекуващия лекар.

# 475
  • Мнения: 3
Благодаря  Ви д-р Бранков! Обезателно ще питам за всички неща ,които ме притесняват!

# 476
  • Мнения: 31
Здравейте,д-р Бранков! Дъщеря ми е почти на 8 години и след вирус с повръщане й останаха болки в корема.Казва че й къркорят червата,като я боли корема.Хирург й пипа корема-каза че й е мек корема.Ходи по голяма нужда всеки ден.Какво да пие според вас или на какъв лекар да я заведа.

# 477
  • Мнения: 5
Здравейте проф.Бранков, забелязах едно малко твърдо топче ( като част от костта) в началото на ключицата на 8 годишния ми син. Прилагам снимка, за да добиете по-добра представа. Не го боли. Прегледах снимки от минали морета и това топче го няма. Може би е от няколко месеца. Както може да се досетите изчетох някои неща в интернет и ми настръхна косата. Бих искала да дойдем на преглед при вас , за да го видите. Трябва ли преди това да направим някакви изследвания- ПКК или друго ? Някак си не ми се иска да го облъчвам със снимка , дали ЯМР е подходящо , но пък тук идва въпроса да седи неподвижно детето по време на изследването ... Имате ли представа какво е това топче ?
Благодаря Ви предварително за отделеното време и че намирате време да консултирате тук всички разтревожени майки.

# 478
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравейте,д-р Бранков! Дъщеря ми е почти на 8 години и след вирус с повръщане й останаха болки в корема.Казва че й къркорят червата,като я боли корема.Хирург й пипа корема-каза че й е мек корема.Ходи по голяма нужда всеки ден.Какво да пие според вас или на какъв лекар да я заведа.

Препоръчвам Ви д-р Гроздева от Токуда или д-р Лазарова от Детската педиатрична болница на Иван Гешов - те са детски гастроентеролози. Зпрочем, Вие от къде  сте?

# 479
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравейте проф.Бранков, забелязах едно малко твърдо топче ( като част от костта) в началото на ключицата на 8 годишния ми син. Прилагам снимка, за да добиете по-добра представа. Не го боли. Прегледах снимки от минали морета и това топче го няма. Може би е от няколко месеца. Както може да се досетите изчетох някои неща в интернет и ми настръхна косата. Бих искала да дойдем на преглед при вас , за да го видите.

Аз вече прегледах детето. Наподобява синовиома - киста на синовиалната обвивка на ставите или сухожилията. Това е подобно на ганглиома, а възможно е двете образувания, които са доброкачествени, да са сходни или еднакви. Трябва Ви детски ортопед, а  във Вашия случай - детски гръден хирург.

Общи условия

Активация на акаунт