Виртуални консултации с проф. д-р Огнян Бранков (детски хирург)

  • 137 997
  • 1 682
  •   2
Отговори
# 795
  • София
  • Мнения: 3 188
Изобщо не се притеснявайте, че на тази възраст има неразлепена част от кожичката. Тя постепенно ще се отпусне по естествен начин. Може да го доведете при мен, за да проверя дали няма някой друг проблем.

# 796
  • Мнения: 2
Здравейте проф. Бранков!

Пиша Ви във връзка с моето бебе което е на 20 дни и е диагностицирано с ингвинална херния вдясно. Роди се с хидроцеле на скротума. Ние сме в Нидерландия и тук предлагат да го оперират  след броени дни, въпреки че самата херния/подуване е меко.
Много сме притеснени и уплашени от случилото се…
Може ли да се свържем с Вас по телефон/скайп/месинджър за консултация и ако е удобно и необходимо  Вие да извършите операцията. 

Благодаря предварително за отделеното от Вас време и помощ.

С уважение

# 797
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравейте проф. Бранков!

Пиша Ви във връзка с моето бебе което е на 20 дни и е диагностицирано с ингвинална херния вдясно. Роди се с хидроцеле на скротума. Ние сме в Нидерландия и тук предлагат да го оперират  след броени дни, въпреки че самата херния/подуване е меко.
........

В България извършваме тези операции след 6 месечна възраст.

# 798
  • Мнения: 5
Здравейте д-р Бранков !
Тъй като съм притеснена,реших да пиша и аз !
Дъщеря ми е на 3г.и преди известно време имаше запек (доста болезнено беше) . След време забелязях някакви кожни "израстъци" по ануса . Увиличиха се и на брой,с телесен цвят . Сега няма проблеми с ходенето до тоалетна,но тези неща останаха на дупето.
Как да процедирам,нещо тревожно ли е ?
Благодаря Ви за отделеното време !

Последна редакция: вт, 26 апр 2022, 13:48 от Maria Che 717796

# 799
  • София
  • Мнения: 3 188
Тези кожни израстъци (skin tag) се появяват когато при запек се образуват цепки на ануса (фисури). След връщане към нормалното изхождане фисурите изчезват, но висулките ще останат за дълго време. Те са безобидни. Регулирайте изхожданията. Прилагайте крема Проктогливенол на интервали 10 дни.

# 800
  • Мнения: 5
Първо да Ви благодаря,успокоих се !
За да съм сигурна,че съм Ви разбрала правилно,колко дена да прилагам крема(може би сутрин и вечер?) За да има и интервала от 10 дена ?
Благодаря Ви ,поздрави !

Последна редакция: ср, 27 апр 2022, 11:39 от Maria Che 717796

# 801
  • София
  • Мнения: 3 188
Няма правило. Два пъти дневно за 10 дни, после 10 дни почивка.

# 802
  • Мнения: 223
Здравейте, д-р Бранков!
Имам момченце на 6 месеца. Вчера на прегледа лекаря дръпна кожичката много рязко и днес пениса му изглежда по този начин. Според Вас има ли повод за притеснение, понеже е доста зачервен.
С уважение!

Последна редакция: ср, 27 апр 2022, 16:44 от Dimi9

# 803
  • София
  • Мнения: 3 188
Правете компреси с риванол. Ще му мине.

# 804
  • Мнения: 5
Здравейте отново доктор Бранков !
"Кожните израстъци" по ануса на дъщеря ми се оказаха от рода на папилома вирус и това ме шокира ! Нормално ли е за дете на 3? Каква е превенцията ? Мехлеми има ли за тази възраст ? Много съм притеснена !
Благодаря за отговора !
С уважение !

# 805
  • София
  • Мнения: 3 188
Аз Ви отговорих наслуки, без преглед.
Тези вирусни кондиломи предполагат изследване и на детето и на родителите. Обърнете се към дерматолог.

# 806
  • Мнения: 2 826
Здравейте д-р Бранков,
Дъщеря ни е на 3 годинки и вчера след известно напъване на гърнето за голяма нужда, забелязахме малка подутина над лявата срамна устна, която (в моите непрофесионални очи) изглежда като ингвинална херния. Не виждам това да притеснява детето по някакъв начини не я боли при пипане, нито детето се оплаква. Записах първият възможен час при вас, чак за 10-ти май. Възможно ли е и наложително ли е според Вас, да дойдем по-рано, да изчакаме след прегледите Ви, и ако имате възможност да я видите по-скоро?

# 807
  • София
  • Мнения: 3 188
До края на седмицата съм в отпуска.

# 808
  • Мнения: 2
Здравейте д-р Бранков,
Дъщеря ми е на 2месеца и наскоро напипах едно топче, малко ( колкото грахово зърно или по малко) в областта между ребрата в горната част , под диафрагмата , при допир не реагира, което ме навежда на мисълта , че няма болка, но се притеснявам да не е нещо сериозно. Според вас има ли повод за притеснение?
Благодаря предварително!

Последна редакция: сб, 07 май 2022, 20:56 от Бистра Георгиева 708975

# 809
  • София
  • Мнения: 3 188
Това най-вероятно е леко стърчащият мечовиден израстък на гръдната кост. Нищо притеснително. Все пак трябва да видя детето.

Общи условия

Активация на акаунт