Виртуални консултации с проф. д-р Огнян Бранков (детски хирург)

  • 136 322
  • 1 668
  •   3
Отговори
# 810
  • Мнения: 16
Здравейте, проф. Бранков. Лекувате ли неоперативно издаден навън пъп на новородено? Притеснена съм дали не е получила и пъпна херния, а педиатърът ни препоръча да се лепи пъпът с лепенка и щял да се оправи.

# 811
  • Мнения: 2
Това най-вероятно е леко стърчащият мечовиден израстък на гръдната кост. Нищо притеснително. Все пак трябва да видя детето.


Благодаря много за отговора. Да ви питам кога е удобно да дойдем да прегледате беба?

# 812
  • София
  • Мнения: 3 182
Здравейте, проф. Бранков. Лекувате ли неоперативно издаден навън пъп на новородено? Притеснена съм дали не е получила и пъпна херния, а педиатърът ни препоръча да се лепи пъпът с лепенка и щял да се оправи.

Елате в Детския център на Токуда. Може и да успея.

# 813
  • София
  • Мнения: 3 182

Благодаря много за отговора. Да ви питам кога е удобно да дойдем да прегледате беба?
Понеделник - четвъртък, Детски център  на Токуда. Записване на 02 403 4948

# 814
  • Мнения: 1
Здравейте, проф.Бранков.

Детенцето ни е момиченце на 2 години и половина. Установена е ингвинална херния отдясно. Как протича при Вас провеждането на операцията, дали Вие лично оперирате и колко време продължава престоят в болница?
Момиченцето ни е със светла кожа и косичка, казаха ни, че е необходимо да се направят изследвания за алергия, заради пълната упойка. Дали можете да ни укажете къде се правят такива изследвания?

Благодаря Ви!

# 815
  • София
  • Мнения: 3 182
Здравейте, проф.Бранков.

Детенцето ни е момиченце на 2 години и половина. Установена е ингвинална херния отдясно. Как протича при Вас провеждането на операцията, дали Вие лично оперирате и колко време продължава престоят в болница?
Момиченцето ни е със светла кожа и косичка, казаха ни, че е необходимо да се направят изследвания за алергия, заради пълната упойка. Дали можете да ни укажете къде се правят такива изследвания?


Здравейте,
да, аз оперирам такива деца. Приемането става на първия ден с лабораторни изследвания и консултации, след което ви пускаме в домашен отпуск. Идвате на следващия ден, тя трябва да е гладна и жадна, операцията става рано сутрин. Следобед отново ви пускаме, а Вие трябва да дойдете на третия ден за да се чекирате за изписването.
Това със светлата кожа и косичка не го приемам. Тестуваме децата само ако имат анамнеза за алергичен обрив и алергична хрема и кашлица. Но ако Вие желаете, може да направите тестове за медикаментите на упокйата във всяка алергологична лаборатория. В Токуда това се извършва от д-р Димитров в Детския център.
Моля пишете ми на Лични.

# 816
  • Мнения: 2
Здравейте проф. Бранков след оплаквания от моя син, който е на почти 7 години посетихме уролог. Има фимозен пръстен. Забелва се главичката, но има упастък с по-тясна кожа, което много го затруднява. Съветват ни за пълно обрязване. Нямаме скрупули относно това със съпруга ми. Запознах се с процедурата, разбрах че има вариант и за лазерно обрязване, към което сякаш съм се насочила. Искам вашия съвет относно стандартна операция, или такава с лазер. Вие извършвате ли обрязване лазерно или не, ние сме от Варна, не е проблем да пътуваме и до София. Коя процедура бихте препоръчали. И ако сте запознат със специалисти във Варна, които може да извършат лазерно обрязване ще съм Ви благодарна за насоки!

# 817
  • Мнения: 11
Здравейте, д-р Бранков!
На какво мнение сте, относно така нареченото "забелване" на пишлетата при момченцата? Синът ми е на 5 месеца, на 90% му го отвори педиатър, но след последния път, се замислям дали да допусна той да го забели нацяло. Чувала съм много различни мнения, от това да се отвори възможно най-рано, за да няма спомен бебето, до това да не се пипа до 2 г.,  понеже стават инфекции. Бих искала да разбера Вашето виждане по въпроса. Simple Smile

# 818
  • София
  • Мнения: 3 182
Здравейте проф. Бранков след оплаквания от моя син, който е на почти 7 години посетихме уролог. Има фимозен пръстен. Забелва се главичката, но има упастък с по-тясна кожа, което много го затруднява. Съветват ни за пълно обрязване. Нямаме скрупули относно това със съпруга ми. Запознах се с процедурата, разбрах че има вариант и за лазерно обрязване, към което сякаш съм се насочила. Искам вашия съвет относно стандартна операция, или такава с лазер. Вие извършвате ли обрязване лазерно или не, ние сме от Варна, не е проблем да пътуваме и до София. Коя процедура бихте препоръчали. И ако сте запознат със специалисти във Варна, които може да извършат лазерно обрязване ще съм Ви благодарна за насоки!

Нямам опит с лазерното обрязване. Потърсете уролозите в София Мед.

# 819
  • София
  • Мнения: 3 182
Здравейте, д-р Бранков!
На какво мнение сте, относно така нареченото "забелване" на пишлетата при момченцата? Синът ми е на 5 месеца, на 90% му го отвори педиатър, но след последния път, се замислям дали да допусна той да го забели нацяло. Чувала съм много различни мнения, от това да се отвори възможно най-рано, за да няма спомен бебето, до това да не се пипа до 2 г.,  понеже стават инфекции. Бих искала да разбера Вашето виждане по въпроса. Simple Smile

По принцип съм против ранното забелване. Но има различни ситуации с кожичката, при които се подхожда разлчно. Мога да Ви дам съвет след като прегледам детето.

# 820
  • Мнения: 2
Здравейте проф.Бранков,синът ми е на 8 години и след продължителни и чести инфекции на пикочните пътища с последвала фимоза ни предстои обрязване.Бихте ли споделили дали е болезнено след интервенцията и като цяло какво да очаквам.За първи път ще влизаме в болница и съм много притеснена още повече че детето има страх от лекари.Благодаря предварително.

# 821
  • София
  • Мнения: 3 182
Ще му бъде болезнено и некомфортно 3 - 4 дни. Зависи каква методика ще приложи операторът. Защо не питате него?

# 822
  • Мнения: 2
Ще му бъде болезнено и некомфортно 3 - 4 дни. Зависи каква методика ще приложи операторът. Защо не питате него?
В понеделник ще се срещнем със него и ще питам.Записала съм си въпросите ,че в паниката да не пропусна нещо.Какви методики има всъщност?Коя е най правилната според вас? Благодаря

# 823
  • София
  • Мнения: 3 182
Какво да Ви отговоря? - най-добрата методика е сръчността на хирурга.

# 824
  • Мнения: 4
Здравейте проф.д-р Бранков, пиша ви във връзка със забелване на пишоната на нашето момче, което е на почти 6 месеца. Още когато се роди се консултирахме с уролог, който ни посъветва всеки път при баня леко да го забелваме(колкото позволява) и да го измиваме-така и правим! Обаче вчера забелязахме, че урината му се задържа и след като се събере повече тогава уринира. За сега няма болки при уриниране. Качвам и снимка. Какво можем да направим на този етап? Или по- точно какво трябва да направим?
Скрит текст:

Последна редакция: пн, 30 май 2022, 08:22 от AnMary

Общи условия

Активация на акаунт