Трябва ли да ваксинирам детето си?

  • 3 922
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 39 248
Вчерашното дете във Великотърновската болница също без ваксини.
Бащата ревеше да го спасят.

# 16
  • Мнения: 5
В момента не се поставят ваксини, ще изчакаш да позволят отново детските консултации и тогава. Аз също чакам за последна ваксина на дъщеря ми вече 3 месеца (беше болна два пъти, сега пандемия има) и после, живот и здраве, чак на 6.
Моят син е на почти 5 месеца и на него му остава само една ваксина, но доколкото знам ваксините трябва да сложат до навършване на 6 месеца.
Страшно ми е притеснено, че никой не коментира проблема, а според мен трябва малко да се попритиснат да вземат решение по този въпрос

# 17
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 239
Последната ваксина на сина ми беше, когато е бил на повече от година и половина.
И без това не излизаме и не се срещаме с никого, така ще се огрничи разпространението и на други заразни болести.
Мисля, че сега не е подходящият момент за поставяне на ваксини.

# 18
  • Мнения: 12 725
И аз не мисля сега да е моментът, защото ще се компрометира имунната защита на детето, все пак ваксината изисква да е здраво, а то може да не е и да не му личи. Но по принцип, много ясно, си трябва ваксина.

# 19
  • Мнения: 5
Ваксината е задължителна за всяко детенце, няма да му навреди по никакъв начин, така че майките, които се притесняват от това, да спрат да го правят. Моето мнение е и, че ротарикса също е редно да се включи в имунизационния календар, но засега е отчасти спорна.

# 20
  • Мнения: 4 499
Нашият педиатър я слага, ако искаме, иначе каза, че не я препоръчва непременно. Можели да се отлагат ваксините, не било фатално, но не знам колко може да се отлагат на всички, че в един момент колективния имунитет ще се губи.

За авторката - пълни глупости са това за аутизма. Заблудата тръгва от един лекар, който прави проучване с много малка извадка и напълно погрешни изводи. Публикува го в медицинско списание, става скандал, после се правят още и още много по-широки изследвания. Не е открита никаква връзка. Човекът, публикувал първото и фалшиво проучване, губи лекарските си права, списанието се извинява и толкова. А хомеопатията вече официално е признато, че не е медицина. Авторке, я кажи, като се натрупат няколко хиляди като теб и тръгне епидемия от морбили, какво ще кажеш на децата, които по някакви причини не могат да бъдат ваксинирани и се разболеят?

# 21
  • София
  • Мнения: 38 431
Между другото, наскоро беше завършено сериозно мащабно проучване, което отрича връзката между МПР ваксината и аутизъм. Ако го намеря, ще потна линк.

# 22
  • Мнения: 2 344
Ако детето не е проявявало някакви притеснителни реакции при предходни ваксини, аз бих го ваксинирала смело и с увереността , че правя най-доброто за него. Привърженичка съм на хоемеопатията, но има неща, които не могат да бъдат изцяло крайни, предвид това, че сме част от съвременния изкуствен свят и колкото и да искаме да сме чисти от химически намеси и да създадаваме естествен имунитет - това е прекалено трудно за постигане при този променен въздух, храна, вода, стрес, условия на живот и адаптацията на организма ни към тях. И в този смисъл съм за ваксисинарането, но пак при горните условия. Ако детето е правило съмнителна реакция някога при ваксина, бих спестила или отложила някоя реимунизация, избирайки по-малкото зло, по-малката опасност...Трудна тема.

# 23
  • Мнения: 1 271
Задължително го ваксинирай, не го излагай на такъв риск.

# 24
  • Мнения: 4 752
Авторке, помисли над следното сега, ама задълбочено. Благодарение на това, че мнозинството от нас си ваксинират децата и поемат съответния риск, едно малцинство от родители могат да си позволят да не ваксинират децата си. Едновременно с това се бият в гърдите какви загрижени родители са и колко гадни били ваксините. Дали това не е лицемерно, а?

Ваксините са нож с две остриета, но никой досега не е измислил нещо по-добро за превенция. Благодарение на тях са изкоренени болести, които не само че не се лекуват с хомеопатия, ами изобщо не се лекуват.

Синът ми има поставени всички ваксини по календара на страната, в която живеем. Без ваксините не приемат нито в училище, нито на градина или ясла, а той е минал и през трите. Освен тези по календара има поставени ваксини срещу варицела, ротавирус и менингит Б.

И за да те уплаша малко, ще ти кажа, че много близко дете почина от менингит две седмици преди да му сложат предвидената ваксина. Ей така, за четири дни!

Последна редакция: вт, 31 мар 2020, 20:20 от Nedinka

# 25
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 239
Менингококовата ваксина ли имаш предвид?
Питам, за да си сверя часовника, понеже я имаме.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Това последното беше гадно. Тая ваксина за менингит мисля, че я няма в България. Дай сега всички да умрем от ужас...

# 27
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 239
Честно казано, нямам никаква представа какви ваксини слагат в България, мислех, че горе- долу се припокриват. Само знам, че синът ми няма бцж.

# 28
  • София
  • Мнения: 38 431
Има я ваксината, в календара е.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 25 236
И аз не съм на ти с видовете менингити, но знам, че има ваксина, която в България не се поставя, т.е. различна от синфлорикса.

Общи условия

Активация на акаунт