Интервално хранене/периодично гладуване/Fasting - тема 9

  • 67 027
  • 745
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 3 010
Така е, за мен проблемът е свързване на удоволствие с определени храни. Примерно довечер моят човек ще излиза да пие с приятели и за секунда си представих как си гледам сериала със сладолед. Ясно, че никакъв сладолед няма да взема, ама ми се иска Simple Smile

# 331
  • Мнения: 18 542
Аз съм на мнение, че винаги има какво още ново да се научи. Теориите се променят, обясненията и механизмите, по които дадено нещо работи се променят и обогатяват. Няма такова нещо като трябва или не трябва да се прочете още, всеки преценява според собствените си нужди.
Проблемът в науката за храненето (и липсата на хранене) е, че много неща не знаем или не може да обясним все още или пък обясненията се оказват погрешни до някаква степен та не е лошо да "поддържаме форма". Кой как ще го прави вече е въпрос на личен избор. Hands V

# 332
  • там, където ми харесва
  • Мнения: 1 254
Момичета да считам ли , че ако правя 20:4 няма да отслабна , а ще поддържам форма и начин на хранене?

# 333
  • Мнения: 27 486
Аз имам 3 книги на д-р Фънг. Не съжалявам, за мен лично не са били загуба на време или пари. Но и не търся някаква "революция" във всяка книга която чета Simple Smile Отделно понякога гледам и лекциите му, както и чета статии.
Лина, това зависи от доста фактори- настоящо и желано тегло, физическа активност, вид храна и др.

# 334
  • Мнения: 18 542
Момичета да считам ли , че ако правя 20:4 няма да отслабна , а ще поддържам форма и начин на хранене?
Е това уравнение с много неизвестни.

# 335
  • Мнения: 7 736
Момичета да считам ли , че ако правя 20:4 няма да отслабна , а ще поддържам форма и начин на хранене?

зависи от години, количество и качество храна
аз с два фастинга 36 и 24 просто поддържам килограми, в офиса са ме обявили за вечно гладуваща
и не, не отслабвам, и не, не съм кльощава

# 336
  • Мнения: X
(: Айде и аз ще се включа тук след около месец

# 337
  • Мнения: 1 429
Момичета,чайовете,без никакви подсладите,прекъсват ли фаста или може да ги приемем,че са като чистото кафе?Говоря за фаст за отслабване основно,не по здравословни причини.

# 338
  • Мнения: 4 577
Танчето е спецът по фастовете, но аз пия чист чай по всяко време на деня/годината.

# 339
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Не го прекъсват!Пий спокойно!

# 340
  • Мнения: 2 275
Чай не прекъсва, но тези билковите "чайове" са с екстри, а някои билки ги дават за увеличаване на апетит. Така, че едно око на етикетите и едно око на билките (коя за какво е) не е излишно.
За мен мащерката , джинджифил и черен чай са супер. Не и трите заедно. Зелен чай, мента, джоджен не са ми добре.
Ибискус като студен чай обожавам.

# 341
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Не, че нещо, ама издържи ли се само на чай от каквото и да е, ще има "минус".
Мъжът ми/едва ли има някой в този форум да не знае за него/ първите години, когато започна да гладува понеделниците пиеше айрян или доматен сок от магазина.Имаше си ефект.Гладува вече 10 години и последните 8-9 само вода.

# 342
  • Мнения: 2 275
За другите не знам. Аз от студентските години свикнах да съм 24-36 часа само на вода. Беше лесно ,като трябва да избираш между домати с ориз или ориз с домати избора беше вода.
След това се появиха Пол Брег, Лидия Ковачева. Опитах веднъж по Лидия Ковачева, но не издържах.
За МЕН най-лесно е само на вода и без да поставям цел. Ако не минава глада или не се чувствам добре прекъсвам гладуването. Ям само и единствено, когато глада е настойчив и е такъв сутрин обикновено. Ако някоя сутрин не съм гладна веднага се възползвам за по-дълго гладуване. Това ми се случва все по-често, явно се свиква.
Не "залъгвам" глад, не издържам на "пристъргване/присвиване" на стомаха.
Като се свикне, чувството е страхотно : да не зависиш от храна/да можеш да опиташ и спреш/ да не се налага да ядеш първата попаднала пред очите ти храна и т.н.

# 343
  • Мнения: 1 429
Свиква се да,аз като започнах на ОМАД,много ми беше трудно вечер да не ям нищо(навика също си казва думата),но с течение на времето всичко си дойде на мястото.Спрях да огладнявам,чак на мен ми беше чудно🙂.И това само за 3 месеца.Сега бях прекъснала и от 5 дена пак съм само на обедно хранене.Пак ми беше трудно първите 2 дни, защото ставам много рано,в 6 и 30,а лягам късно ок.23 и 30, и фактически много малък ми е интервала ,в който спя,затова сега огладнявах по-рано,но се справих.
Чая мисля да го пия или сутрин или вечер,от коприва,аз съм я брала.
Навремето пролетта правех гладуването с чай и плодове,но тъй като с времето направо ги намразих плодовете,реално 20 дена изкарвах само на чайове.Но се радвам,че вече намерих своето и не се налага така да издевателствам над себе си🙂.

# 344
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
След като кантара показва невиждани през последните 8 години цифри, дрехите се пукат по шевовете и аз изглеждам потресаващо се взех в ръце.Днес първи ден на чай с мед, меда към момента е 90 грама т.е. под 300 калории.Снощи последно вечеряхв 18.00 протеиново/250 грама извара Пилос, 1 доза протеин и 200 мл. айрян/ и днес ще ям към 18.00.Ще бъдем на следобедно гости с децата.
Утре следобед започва луната и там ще направя един фаст, и дано успея да тръгна към правилната посока.Знам си подводните камъни, но към момента не зависи премахването им от мен, но пък от мен зависи да ги заобикалям елегантно.

Общи условия

Активация на акаунт