Да спрем ЦИГАРИТЕ заедно! - Тема 15

  • 63 346
  • 766
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 986
Приложението е SmokeFree.

Аз не пуша 8 месеца. От цигари съм спестила 877 лева, според приложението. Не пушейки съм спестила 12 дни. 😀

# 271
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Честно казано,времето с цигара е приятно прекарано време.
За пари-да,усеща се разликата без цигари.Купих си някои хубави сребърни неща.
Няма да запаля,но ми липсват цигарите.Много.Ще ми се да не бях принудена да ги спра по здравословни причини.Много работи ми се иска да бяха различни,но...

# 272
  • Мнения: 363
Здравейте. От вчера спирам цигарите. Пуша по кутия на ден. Спирала съм за 1 година, но сега съм силно мотивирана. Нямам търпение да се оттърва от тази гадост Simple Smile Изтеглих си приложение. Към момента не пуша от 13 часа, спестила съм 2,70лв. Пропуснала съм 10 цигари, спестила съм си 1ч. 26мин. от пушене Simple Smile
Кое е това приложение?
EasyQuit Stop Smoking e приложението.

# 273
  • софия
  • Мнения: 4 985
Честно казано,времето с цигара е приятно прекарано време.
За пари-да,усеща се разликата без цигари.Купих си някои хубави сребърни неща.
Няма да запаля,но ми липсват цигарите.Много.Ще ми се да не бях принудена да ги спра по здравословни причини.Много работи ми се иска да бяха различни,но...

ако си пушач като мен(вече бивш, но преди пминимум по кутия и половина на ден), след хубаво вглеждане, се разбира, че хубаво прекараното време е само с една две цигари. Ъж. И то само привиднп. А всъщност не, няма такова. Останалите (лично за мен) са онова въже, което те държи вързано за оградата и ти открадва адски много време. Приятното време има много измерения и ако добавим "продуктвиност" като съпътник на приятно изкараното време, ше разберем, че всъщност цигарата не е главното действащо лице в приятния момент.Опиянението от навлизането на никотина вътре в тялото, да, естесвтено, че ше се харесва. Но вреди на здравето и букално ти краде време.
Хубаво изкарано време е веме в разговор с приятелки, време в игра с деца, време в пзаруване на дрехи, време в хубав ресторант с шриятен обяд, приятен разговор с приятни хора, хубав филм, стойностна книга, съцерзаване на изгрев, на залез, а дори и просто гледка от балкона, дори празно съзерцаване в размисъл,  отправена помощ към човек до нас, преследване на мечти.... За нито едно от тези неща не е нужна цигара...
Освободи се от чуството на лишение, пробвай, и ше видиш как ше ти просветне и ше се радваш на новото си време.

# 274
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Абе...аз имам много заболявания,нямам много радост.
Със силни хронични болки и алергии към обезболяващи съм.
Цигарите ми помагаха поне за болките в корема.
А и обичам миризмата.Просто ми бяха удоволствие,другарче...Аз не мога да ям почти нищо,само варени картофи, ориз,пиле.
И няма удоволствие и от храната,не ползвам подправки,сол дори понякога...

# 275
  • софия
  • Мнения: 4 985
Съжалявам за тревогите ви!
Много спокойствие и радост ви пожелавам!

# 276
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Съжалявам за тревогите ви!
Много спокойствие и радост ви пожелавам!
Дано...понякога човек има и хубави периоди.

# 277
  • Мнения: 986
Именно заради здравословните си проблеми трябва са сте благодарна, че не пушите, а не да се вайкате. Цигарите най-много до оше някой да доведат, друго няма да направят.

Аз се чувствам добре и се радвам, че не пуша. Разхубавих се Simple Smile. Поизчезнаха ми кръговете под очите и кожата ми има по-здрав цвят. Косата ми е по-хубава и повече расте. И това при 10 цигари на ден и не дълго пушене. За пари - нищо ме съм спестила допълнително. 😀

# 278
  • Мнения: 353
Купих си никорет .от 2 седмици го имам и още не съм го ползвала. Искам но не мога да се накланя.все отлагам за утре.изкушавам се сутрин с кафето и после нерви,напрежение в работата .възхищавам се на успелите. При мен е трудно .пуша от 40 години и много искам да спра вече. Все не ми е понеделник,подходяща дата,търся си оправдание.

# 279
  • софия
  • Мнения: 4 985
Купих си никорет .от 2 седмици го имам и още не съм го ползвала. Искам но не мога да се накланя.все отлагам за утре.изкушавам се сутрин с кафето и после нерви,напрежение в работата .възхищавам се на успелите. При мен е трудно .пуша от 40 години и много искам да спра вече. Все не ми е понеделник,подходяща дата,търся си оправдание.
черпя те с една картинка по този повод.

Как си с английския? (извинявай, че питам, но ако трябва да я преведа)
Скрит текст:

# 280
  • Мнения: 4 210
Оффф,и аз съм супер безхарактерен човек!Грам воля нямам Joy!Какво е това чудо и аз не знам?Миналата година прочетох книгата "Не пуша вече" за 2-3 дена от любопитство.Как една книга може да ме накара да не пуша-си казах?Еми подейства,Нооо за кратко, май 1 месец изкарах без цигари!!!Последните цигари ,които пуших докато я четях ми се повръщаше от тях.Спрях,  и на кафе съм ходила с пушачи в тяхната компания не ми се пушеше.Станах като хрътка от километри ми миришеше на цигари,ако някой пуши наблизо.Дори и вън на улицата,далеч от мен усещах,че  някой пуши.Тръгнах на море септември с автобус.На почивката целия автобус ,точно като наркомани бягат да си вземат дозата.Гледаш отстрани и си мислиш ,колко сме жалки пушачите,отиваш за вода до бензиностанцията и какво правиш ?Купих си и аз цигари,не запалих веднага ,а много часове по-късно.Първата цигара беше отвратителна-гадише ми се от нея ,дръпнах 2-3 пъти и е загасих.Същото беше и със 2,3и4-тата,но тъпия навик и дебила в мен продължи да се мъчи,защото тогава наистина беше мъчение.Мислих,че ще я подаря тази кутия на приятели като се видим,но навика надделя изпуших я,че и нова после си купих и така до днес си продължавам.Казвам си,мога да ги спра ще прочета пак книгата и това го отлагам вече месеци наред.Първо беше от новата година,после беше март месец ... Е дали спряхх,не!Хем не ми доставят вече такова удоволствие, хем като ме мързи да ида да си купя,някой път и по 3 дена не пуша,хем си ме влече към тях.Сложна е и моята система.Всяка свършила кутия си казвам,че ще е последна или като ми останат малко цигари си казвам сега ще започна книгата Joy.Ужас, сега и приложението изтеглих.Да видим кога ще го пусна в действие.Навика е ужасно нещо и аз вече 13+ години пуша.В 9 клас пропуших сега съм на 30години.

# 281
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Тази книга ми е много интересна,уж всеки,който я е чел,ги спира,не знам какво толкова пише,може би вместо страшни картинки,трябва цитати от нея да слагат на кутийките с цигари.
Simple Smile
Simple Smile
Simple Smile
Може ли някаква снимка на страница от тази книга?
Аз воля имам,ама...пак не е приятно без цигари.
Въпрос на разбиране е.

# 282
  • Мнения: 4 210
Ето я,свали си я направо и я прочети щом имаш интерес.
https://chitanka.info/book/4926-ne-pusha-veche

# 283
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Ето я,свали си я направо и я прочети щом имаш интерес.
https://chitanka.info/book/4926-ne-pusha-veche
Ооо, много благодаря!
Имам голям интерес.

# 284
  • Мнения: 54
Отказах цигарите на 13 март тази година. От последната кутия останаха 4. Казах край и... точка ! След 20 години пушене с паузи.  Това, което ме мотивира беше чувството, че трябва да го направя ако искам да живея. Страх от рак и една смърт на близък човек, която окончателно затвърди това ми решение!
Но... Всъщност сега съм на ел. цигара. Не iqos а обикновена такава с течност и аромати. Така че това е положението за момента. Нито пушач с пушачите нито непушач. Надявам се за в бъдеще да не пуша нищо. Но като цяло от как съм отказала конвенционалните цигари се чувствам друг човек. То кожата се промени, то все едно ми прикачиха два допълнителни бели дроба. 🙂 Чудесно се чувствам!

Общи условия

Активация на акаунт