Продавач-консултант в мола по време на извънредното положение

  • 2 153
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 571
Здравейте, дами!
Какво се случва с работата ви по време на извънредното положение - днес обявиха, че до 12/04/2020 обектите, които не са аптеки, хранителни магазини и др. няма да работят. Тези от вас, които не работят в такива търговски обекти в какъв отпуск сте, има ли съкращения, изобщо какво се случва във фирмите, в които работите?
Във фирмата, в която работя аз, всички ПК сме в платен отпуск до утре включително, към момента не знаем за по-нататък.
Благодаря ви предварително за отговорите!
Успешен ден и бъдете здрави! Flowers Hibiscus

# 1
  • Мнения: X
Поне са ви пуснали платена отпуска. Аз като гледам около мен масово съкратени, в неплатена или още им бавят заплатите които трябваше да преведат средата на март.

# 2
  • Мнения: 19
Имайки в предвид,че може още да се удължава,очаквам доста съкращения и аз.Още преди тази криза имаше доста затворени магазини...

# 3
  • Мнения: 526
Резултатът от короната ще е един и същ независимо от диригенти те. Просто ще се разточи ужасно дълго и това ще е пагубно за всички работещи хора. Вече съм видяла такива които седят и плачат. Защото от предната криза едва чак сега отново са се разплатили и тепърва берат плодове. Но изведнъж тока спира и картите резко се пренареждат. Когато се използва страха от смърт за манипулация кво става според вас....

# 4
  • Мнения: 1 153
Предвид положението, по-добре е да те съкратят и да си с обезщетение от НОИ, отколкото неплатен отпуск. След излизане от ситуацията, отново ще разкрият работните места и ще си назначат същите хора.

# 5
  • Мнения: 232
Аз съм в неплатен Sad (може би защото преди месец и малко започнах и бум короната дойде).. а днес и кято чух че до 12.04. ще се удължи се питам дали няма да ме съкратят направо , предположение че съм новак така да се каже...

# 6
  • София
  • Мнения: 571
Дано на никого не се случи съкращение или нещо подобно в задаващото се бъдеще. Намерих малко разяснения как да постъпи човек, ако му дойде на главата. Оставям линка в скрит текст

# 7
  • Мнения: 331
При нас всички, които могат да работят от вкъщи, бяха изпратени в хоумофис. Това са почти 80% от персонала. Има vpn към служебните компютри, скайп за срещи, мейл комуникация, работим си както обикновено, но от вкъщи. Там, където се налага да има присъствие, колегите се ротират по една седмица. Надяваме се да се справим така и хората да са защитени.
Първата задача на ръководството беше да организира работа от вкъщи. Втората - да се организира купуването на дезинфектанти, спирт, маски и т.н. Хората са най - важни. Другото - каквото дойде.

Общи условия

Активация на акаунт