Козунаци 2020

  • 26 548
  • 769
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 548
Мами, помощ спешно! Един час в машината на програма за тесто.. Сега обаче лепне.. Какво да му добавя?

# 211
  • Мнения: 1 210
huliganka и Джема

може ли да кажете по кои рецепти правихте тези прекрасни козунаци Hug
Аз в събота ще правя първите за тази година Blush
Моите са по рецептата на Морена Simple Smile Добавила съм портокалови корички, единия е с локум, а другия с мармалад

# 212
  • Мнения: 2 080
По рецепта на Морена от 500 гр.брашно за баница на София Мел. Месила съм го на ръка, плънката е локум и орехи.

# 213
  • София
  • Мнения: 11 688
Мами, помощ спешно! Един час в машината на програма за тесто.. Сега обаче лепне.. Какво да му добавя? [img]//bg
Не зная по коя рецепта си работила, но ако си изпълнила точно количествата няма какво повече да добавяш. Намасляваш си ръцете и оформяш. |Ще стане.

# 214
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Аз се обърках като пишете мая, стартер, закваска. Това различни неща ли са?
Маята е култивирани дрожди, кубчета и суха.
Закваската е симбиоза на диви дрожди и млечнокисели бактерии. Причината да ползвам днес комбинация от двете е, че подхранвах закваската си и за да не хвърлям остатъка го вложих в тестото. Но беше недостатъчно количество, затова добавих и мая. По принцип такава комбинация напълно елиминира дъха на мая в готовото изделие, а закваската подобрява вкуса и увеличава времето, през което козунакът не изсъхва.

# 215
  • Мнения: 353
Привет на всички! Включвам се с тази страхотна рецепта на козуначни кифлички от Джемма! Станаха превъзходни, вкусът от детството ми! Ще правя козунак в почивните дни и ще споделя. Черпя идеи и опит от всички Вас!  Страхотни сте всички!🍀

# 216
  • Мнения: 68
Здравейте! Моля, препоръчайте ми рецепта за хубав козунак с много конци изцяло приготвен в хлебопекарна

# 217
  • София
  • Мнения: 11 688
Здравейте! Моля, препоръчайте ми рецепта за хубав козунак с много конци изцяло приготвен в хлебопекарна
На първа страница са изброени много рецепти, има и такива само за хлебопекарна, избираш и започваш, не е трудно, всичките са хубави.

# 218
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Здравейте! Моля, препоръчайте ми рецепта за хубав козунак с много конци изцяло приготвен в хлебопекарна
Препоръчвам ти само да месиш в хлебопекарната, а да печеш във фурната, в противен случай виждам следните проблеми:
- ще трябва да месиш с 1/2 мая и съвсем малко брашно, за да има накъде да се надига после, направо не си струва хамалогията, а и я стигне за двама души да хапнат, я не
- коричките стават много твърди, баща ми е опитвал в хлебопекарната по какви ли не рецепти - за хляб може, който обича дебела коричка, но за козунак не е подхоящо
- част от конците идват от самото оплитане - в хлебопекарната става на тухличка / не се сплита.

Иначе лично аз препоръчвам рецептата на Морена.

# 219
  • Sofia
  • Мнения: 21 605
Здравейте! Моля, препоръчайте ми рецепта за хубав козунак с много конци изцяло приготвен в хлебопекарна

За първи път ще меся козунаци в хлебопекарна (Tefal). Коя рецепта ще ми препоръчате, за да станат на конци?
Конците не са само в някои рецепти. И рецептите са едни, а всеки меси където иска, няма специални рецепти за хлебопкерана - само съобрази какво кличество тесто може да меси твоята и ако ще печеш в нея да не излезе тестото при печенето. Рецепти има в 1ви пост - харесай си някоя и пробвай с 500г брашно. Simple Smile
...
И съм съгласна с Криси, че е по-добре да печеш във фурната.

# 220
  • Варна
  • Мнения: 728
Оххх, аз днес най - сетне запретнах ръкави. В момента сложих тестото да втасва. Това което ме притеснява е, че тези мехурчета за които пише в рецептата сякаш не ми се получиха. Или ако имаше такива бяха съвсем миниатюрни, и дори се чудя дали не ги видях просто защото ми се искаше да са там. Сякаш бяха съвсем мънички бели мехурчета, но може и да бъркам. Ако не са станали на какво се дължи това? Няма достатъчно въздух в тестото или? Месих с това на София мел за баница. Или пък трябваше да сложа само масло? Аз сложих 50/50 масло и олио.
Все пак още не съм се отчаяла, ще го видя след час как се развива.

# 221
  • Sofia
  • Мнения: 21 605
...Това което ме притеснява е, че тези мехурчета за които пише в рецептата сякаш не ми се получиха. Или ако имаше такива бяха съвсем миниатюрни, и дори се чудя дали не ги видях просто защото ми се искаше да са там. Сякаш бяха съвсем мънички бели мехурчета, но може и да бъркам. Ако не са станали на какво се дължи това? Няма достатъчно въздух в тестото или? Месих с това на София мел за баница.
Или пък трябваше да сложа само масло? Аз сложих 50/50 масло и олио.
Я се успокой, всичко ти е наред - и мехурчетата, и мазнината. Hug 
Мехурчетата, които са резултат от достатъчното измесване, са такива - не се виждат много много. Simple Smile
Коя рецепта ползваш... щото при мен например  са винаги смес мазнините. Не е толкова добре само с една мазнина. Simple Smile

# 222
  • Варна
  • Мнения: 728
Морена, ползвам в голяма степен твоята рецепта, но т.к имах само суха мая, съм ползвала 7гр такава, което се разминава с твоята. И понеже нямам нито хлебопекарна, нито миксер месих на ръка и ползвах указания както от твоята рецепта, така и от една дама във фейсбук. Ще докладвам до няколко часа.
Благодаря!

# 223
  • Sofia
  • Мнения: 21 605
Видът на маята не променя рецептата. Няма никакво значение каква мая - суха или жива, ще се ползва.
А щом ползваш моята рецепта, не знам защо се притесняваш за двата вида мазнина.
Месенето си е месене като с всяко маяно тесто. Simple Smile Технологията изисква тестото да се мачка, изтегля и прехлупва, пък на кой както му е удобно.
Ето един вариант от моята щерка. Simple Smile

Скрит текст:




# 224
  • Мнения: 135
Здравейте, момичета,
може ли да ми дадете съвет. Искам днес да меся, а да пека утре сутринта. Как да процедирам? Меся, тестото втасва, оформям и прибирам в хладилника или още след първото месене слагам в хладилника?
Много ви благодаря!
П.С. Ако има значение ще правя козунака със сметана на Морена Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт