Как да разкрием и използваме своя личен потенциал?

  • 47 238
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 842
Здравейте!

Влязохме в август, разделени във вълненията си между политическата обстановка в България и разгара на лятото и почивката. Какви са вашите понеделнишки работни вълнения?
Планирате ли промяна?

Ваша,

Светослава
Здравейте, ако имам умения и знания за 5 неща еднакво добре към кое да се ориентирам?

# 16
  • Мнения: 25
Здравейте,

какво Ви кара да избирате?

С поздрав,

Светослава

Здравейте!

Влязохме в август, разделени във вълненията си между политическата обстановка в България и разгара на лятото и почивката. Какви са вашите понеделнишки работни вълнения?
Планирате ли промяна?

Ваша,

Светослава
Здравейте, ако имам умения и знания за 5 неща еднакво добре към кое да се ориентирам?

# 17
  • Мнения: 25
Здравейте, дами!

Септември е вече тук и даже приближава своята среда, с която ни напомня и за началото на учебната година.

Вдъхновена от това, бих искала да ви попитам - как ви се отрази цялостната социална промяна на ежедневието ни от март насам? Оставането вкъщи за повечето от нас - за мен включително, беше истински предизвикателно, особено с ученици у дома - и все пак, в някакъв момент аз лично установих, че тази свръхзаетост ме направи и по-организирана.

Направих нещо, което от поне две години се каня - изкарах онлайн курс в Coursera. Беше изключително удовлетворяващо. Взимах уроци по език и през лятото се явих на изпит и взех сертификат.

И с нова сила осъзнах важността на ученето през целия живот. Не заради ученето, а заради удоволствието от научаването.

В какъв етап сте вие по този път сега?

Ще се радвам да чуя мнения.

Сърдечни поздрави и щастлив септевмри,

Светослава

# 18
  • Мнения: 1 842
Здравейте,

какво Ви кара да избирате?

С поздрав,

Светослава

Цитат
Здравейте, ако имам умения и знания за 5 неща еднакво добре към кое да се ориентирам?
Обстановката в която живеем в момента както и това, че са разнородни. Едно е в сферата на изкуствата, друго в сфера на продажби, трето в сфера на услугите и т.н. не знам, кое би било устойчиво на пазара и кое не! Искам да стартирам нещо ново, а няма как да предвидя точно сега в икономически срив от кое ще има полза и за в бъдеще, а не мога да започна нещо което няма да има шанс да се развие или продължи... Благодаря за отделеното време.

# 19
  • Мнения: 4 342
Здравейте,

Наскоро открих, че имам изключително силни качества за ролята на Визионер в  екипи.

Наистина много често имам добри идеи за почти всяка сфера с изключение на няколо сфери като дизайн  и подобни. Мога да се опиша като силно креативен човек, който притежава талант да пише, да изслушва добре хората и да ги разбира. Това, което ми куца е физическият труд - всъщност ми е по-лесно да дам идеята отколкото да изпълнявам чужди заповеди.
 Работила съм дълго време като технически сътрудник и боравянето с документация ми е също силно качество.
На 30 съм и все още не мога да намеря моята си работа и моята сфера. Ще бъда благодарна за насоки за сфери в които да се огледам за работа. Просто се въртя в кръг, от месеци съм безработна, но не искам да си позволява ужаса да работя в сферата на услугите, където всеки си прави каквото си иска със служителите си.....Благодаря за вниманието ви.

Последна редакция: пн, 09 ное 2020, 20:42 от Vicky_P

# 20
  • Мнения: 25
Здравейте, ако няма ограничение и преитеснение какво би се случило или каква е обстановката, коя е мечтана Ви работа, която още утре бихте започнали?


Здравейте,

какво Ви кара да избирате?

С поздрав,

Светослава

Цитат
Здравейте, ако имам умения и знания за 5 неща еднакво добре към кое да се ориентирам?
Обстановката в която живеем в момента както и това, че са разнородни. Едно е в сферата на изкуствата, друго в сфера на продажби, трето в сфера на услугите и т.н. не знам, кое би било устойчиво на пазара и кое не! Искам да стартирам нещо ново, а няма как да предвидя точно сега в икономически срив от кое ще има полза и за в бъдеще, а не мога да започна нещо което няма да има шанс да се развие или продължи... Благодаря за отделеното време.

# 21
  • Мнения: 25
Здравейте, Вики!

Какъв е последният Ви работен опит? Каква беше - ако бихте желалли да споделите - причината да прекратите работа там? И какво беше това, което беше най-хубаво?

Позволете ми да ви споделя едно упражнение, част от моя статия, което може да ви е полезно сега.

Упражнение в 5 стъпки, за изясняване на намерение

1.    Затворете очи, вдишайте и издишайте дълбоко 3 пъти и си представете себе си на днешния ден след 25 години: как изглеждате, с какво сте облечени, почивате ли или сте или сте по средата на активно действие? Къде се намирате? Какво изниква пред очите ви? След като си представите всичко с подробности, отворете очи и си запишете отговора.

2.    А сега помислете и си запишете отговора на следния въпрос: Какво ми се иска да занимава ума и дните ми през този сезон, след 15 години?

3.    Какво искам да правя на днешния след 8 години и как това, което правя днес, може да ме доближи до изпълнението на това ми желание? Кое е това, от заниманията ми (напр. специалност в училище, любим предмет, извънкласна дейност, спорт или хоби и др.), което има отношение и виждам като връзка с това, какво искам да правя на днешния ден след 8 години? Тук помислете за няколко неща – може за вас да са 3, 4 или 6. Запишете ги в триъгълниците, които се получават като разделите един кръг на няколко части.

4.    Огледайте вашия кръг на възможности. Ако сте изброили всичко, което ви хрумва, проверете кое ви привлича най-много – приятно ви е да се занимавате с него, усещате го като нещо важно за вас в този момент, носи ви усещане за смислено запълнено време. Може да е нещо, в което имате вече познания или опит или пък нямате никакъв, но нещо ви подсказва, че това може да е вашето нещо или пътят към него. Може да е едно или да са две неща. Запишете ги на листа пред вас.

5.    Две неща ли са? Защо са важни и двете? Опитайте да ги сведете до едно, като ги комбинирате или изберете това, което ви привлича повече или изведете трето нещо от тях. Можете ли да правите това след 5 или 10 години? А след 8? Може ли да бъде част от професията ви? Как точно? Какво трябва да продължите да правите или да започнете да правите още днес, за да бъде това нещо в живота ви занапред?

Цялото това упражнение има една цел – да ви отвори навътре към същинското ви Аз, което всъщност вече знае отговора на въпроса „Какъв да стана когато порасна?“ Че това е истинният отговор, ще разберете лесно по сигнали, които тялото ви ще ви даде – как се чувствате, когато оформите отговора пред себе си? Леко ли ви е? Минава ли през вас приятна топлина? Или напротив – ако усещанията не са на релакс и свършена работа, значи имате още да търсите. Направете го, но без да бързате и без да се насилвате. Дайте си време. И знайте, че каквото и решение да вземете, то е правилното. Когато редим бъдещето си в настоящето, не виждаме „точките“, които ще се свържат по-късно.

Сърдечни поздрави,

Светослава

Здравейте,

Наскоро открих, че имам изключително силни качества за ролята на Визионер в  екипи.

Наистина много често имам добри идеи за почти всяка сфера с изключение на няколо сфери като дизайн  и подобни. Мога да се опиша като силно креативен човек, който притежава талант да пише, да изслушва добре хората и да ги разбира. Това, което ми куца е физическият труд - всъщност ми е по-лесно да дам идеята отколкото да изпълнявам чужди заповеди.
 Работила съм дълго време като технически сътрудник и боравянето с документация ми е също силно качество.
На 30 съм и все още не мога да намеря моята си работа и моята сфера. Ще бъда благодарна за насоки за сфери в които да се огледам за работа. Просто се въртя в кръг, от месеци съм безработна, но не искам да си позволява ужаса да работя в сферата на услугите, където всеки си прави каквото си иска със служителите си.....Благодаря за вниманието ви.

# 22
  • Мнения: 4 342
Благодаря за вниманието!
Ще направя упражнението непременно.
Работила съм главно в сферата на услугите - мърчандайзер и касиер. Също така съм работила и като офис сътрудник, където се чувствам  като на мястото си. Но не съвсем
 Последната работа беше в производството, съкратиха ме поради намален капацитет на производство. Едва бях направила общо четири месеца стаж на това работно място. Реално обаче всъщност от гледна точка на условия там беше най-добре. Има работи в сферата на услугите, от където ме викат  понякога за да заместя липсващ служител, искат да ме придърпат и за постоянен договор, но това не е моята работа, защото просто физически не се чувствам добре при перспективата да я върша за повече от седмица -две.
През лятото чрез една позната си направих сложен тест за моята роля в екип. Така разбрах че съм изявен визионер. В трудовият си опит, буквално на всяка работа съм вкарвала нововъведения от които са били доволни шефове.   
Ще се доредактирам след като направя упражнението.

Последна редакция: ср, 11 ное 2020, 18:35 от Vicky_P

# 23
  • Мнения: 3 261
Извинете ме, но какво значи визионер?

# 24
  • Мнения: 4 342
Извинете ме, но какво значи визионер?
Човекът с идеите. Такъв е бил Стив Джобс в технологичен план. В България май само мениджърите се доближават до това описание... 🤨

# 25
  • Мнения: 7 529
Криейтив директорите и контент мениджърите също Blush

Последна редакция: чт, 12 ное 2020, 09:16 от esmeralda23

# 26
  • Мнения: 25
Здравейте, визионерът е човекът с идеите, както написа Вики по-горе Wink)) Това е човекът, който има голямата картина в главата си за бъдещето на организация или кауза, или бизнес - къде искаме да стигнем, коя е голямата цел, защо сме се запътили накъдето сме се запътили Simple Smile

# 27
  • Мнения: 25
Вики, струва ми се ключово важно за вас да (си) дадете шанс, на следващата работа, да бъдете част от екипа максимално дълго време. Визионерството, за да се разгърне, изисква време и доверие и от дригата страна. Не случайно лидерите са визионерите - обикновено това са хората, стратирали бизнеса. Ако влезете в един екип с нагласата, че веднага може да подобрите нещата с идеи от ваша страна, дори те да са добри, ще е нужно време, за да ви приемат, оценят и да ви се доверят. Какво е вашето мнение за това?

С поздрав,

Светослава

Благодаря за вниманието!
Ще направя упражнението непременно.
Работила съм главно в сферата на услугите - мърчандайзер и касиер. Също така съм работила и като офис сътрудник, където се чувствам  като на мястото си. Но не съвсем
 Последната работа беше в производството, съкратиха ме поради намален капацитет на производство. Едва бях направила общо четири месеца стаж на това работно място. Реално обаче всъщност от гледна точка на условия там беше най-добре. Има работи в сферата на услугите, от където ме викат  понякога за да заместя липсващ служител, искат да ме придърпат и за постоянен договор, но това не е моята работа, защото просто физически не се чувствам добре при перспективата да я върша за повече от седмица -две.
През лятото чрез една позната си направих сложен тест за моята роля в екип. Така разбрах че съм изявен визионер. В трудовият си опит, буквално на всяка работа съм вкарвала нововъведения от които са били доволни шефове.   
Ще се доредактирам след като направя упражнението.

# 28
  • Мнения: 4 342
Скрит текст:
Вики, струва ми се ключово важно за вас да (си) дадете шанс, на следващата работа, да бъдете част от екипа максимално дълго време. Визионерството, за да се разгърне, изисква време и доверие и от дригата страна. Не случайно лидерите са визионерите - обикновено това са хората, стратирали бизнеса. Ако влезете в един екип с нагласата, че веднага може да подобрите нещата с идеи от ваша страна, дори те да са добри, ще е нужно време, за да ви приемат, оценят и да ви се доверят. Какво е вашето мнение за това?

С поздрав,

Светослава

Благодаря за вниманието!
Ще направя упражнението непременно.
Работила съм главно в сферата на услугите - мърчандайзер и касиер. Също така съм работила и като офис сътрудник, където се чувствам  като на мястото си. .....
Здравейте, отново.

Направих упражнението, ( което е страхотно Simple Smile ) и разбрах, че много бих искала да работя в рекламният бранш - т.е. да предлагам  и създавам  реклами.  Някъде където се иска творчество и креативност. Увличам се от рекламите по медиите - винаги отделям време да видя поредната  нова реклама. Аз самата се улавям че си казвам че  за дадена реклама, може и да е по-добре  сценарият. Забелязвам малките подробности които провалят цялата картина и в същото време имам визията за цялата картина.
За съжаление обаче не знам откъде да започна - предполагам от стажове в съответните фирми, но не вярвам, че ще разгледат дори СВ-то ми.
Колкото до вашият съвет - може би не съм се изразила ясно, защото всъщност аз никога не съм започвала работа с идея, че нещо в работният процес искам да  променя. Идеите са идвали в самият процес на работа. Честата ми смяна на работа е била по-скоро стечение на обстоятелства, които са били извън мой контрол.
Друг въпрос, който в момента ме мъчи е спрямо оформянето на СВ. Изчетох доста по темата и кардинално го промених във визуален и словесен модел, но има една графа с която имам проблем с попълването. Това е определянето на Професионални качества.  Тъй като не мога да се похваля с работа в тясна специалност, честно казано не знам какво да напиша в тази графа. Като лични качества написах например Лесна комуникативност, Лоялност, Творчестко писане и др., като Професионални Умения написах  компютърната грамотност и съответните програми с които съм работила, организационни качества, Английски език -ниво  и т.н.  Но наистина не знам какво да попълня в тази графа "Професионални качества". Въобще има ли какво да пиша или да я махна на цяло?
Благодаря за вниманието Simple Smile

# 29
  • Мнения: 25
Здравейте. Vicky_P,

радвам се, че упражението е било полезно и е извадило вдъхновение и посока! Винаги, винаги когато сте на кръстопът, "питайте" първо себе си. Heart Exl

По отношение на стаж или старт в рекламния бизнес, бих Ви окуражила да сте смела и да си набележите няколко рекламни агенции, на които да пишете, като изразите желание да стажувате. Искрено и аргументирано желание няма да бъде пренебрегнато. Още по-смел вариант е, щом имате интерес в сценарий за реклами - т.нар. copywriting, да набелжите конкретна реклама/и, която смятате, че можете да подобрите, да потърсите в интернет агенцията, която я е подготвила и да им пишете с желание за стаж и вашия прочит как още по-добре би изглеждала / звучала същата реклама. Разбира се, с уважение към труда и създаденото, просто това може да една референция за таланта Ви Flowers Leaves

За CV-то и описание на професионланите качества, спомнете си по време на работни ангажименти или в службени ситуации, за какво са ви оценявали и са ви казвали, че се справяте добре - това са вашите професионлани качества. Ако имате контакт и добра комуникация с бивши колеги или работодатели, дори преподаватели от университета, пишете им с въпрос, кои са според тях вашите топ 3 професионални качества. Можете да използвате това и като препоръка/цитат в самата ви авробиография или писмо към потенциален работодател. Misc Flashlight

Ще се радвам да ми пишете отново и да споделите как върви процесът по кандидатстване.

Пожелавам Ви успех!

Светослава
www.svetoslavastoyanova.com

Скрит текст:
Вики, струва ми се ключово важно за вас да (си) дадете шанс, на следващата работа, да бъдете част от екипа максимално дълго време. Визионерството, за да се разгърне, изисква време и доверие и от дригата страна. Не случайно лидерите са визионерите - обикновено това са хората, стратирали бизнеса. Ако влезете в един екип с нагласата, че веднага може да подобрите нещата с идеи от ваша страна, дори те да са добри, ще е нужно време, за да ви приемат, оценят и да ви се доверят. Какво е вашето мнение за това?

С поздрав,

Светослава

Благодаря за вниманието!
Ще направя упражнението непременно.
Работила съм главно в сферата на услугите - мърчандайзер и касиер. Също така съм работила и като офис сътрудник, където се чувствам  като на мястото си. .....
Здравейте, отново.

Направих упражнението, ( което е страхотно Simple Smile ) и разбрах, че много бих искала да работя в рекламният бранш - т.е. да предлагам  и създавам  реклами.  Някъде където се иска творчество и креативност. Увличам се от рекламите по медиите - винаги отделям време да видя поредната  нова реклама. Аз самата се улавям че си казвам че  за дадена реклама, може и да е по-добре  сценарият. Забелязвам малките подробности които провалят цялата картина и в същото време имам визията за цялата картина.
За съжаление обаче не знам откъде да започна - предполагам от стажове в съответните фирми, но не вярвам, че ще разгледат дори СВ-то ми.
Колкото до вашият съвет - може би не съм се изразила ясно, защото всъщност аз никога не съм започвала работа с идея, че нещо в работният процес искам да  променя. Идеите са идвали в самият процес на работа. Честата ми смяна на работа е била по-скоро стечение на обстоятелства, които са били извън мой контрол.
Друг въпрос, който в момента ме мъчи е спрямо оформянето на СВ. Изчетох доста по темата и кардинално го промених във визуален и словесен модел, но има една графа с която имам проблем с попълването. Това е определянето на Професионални качества.  Тъй като не мога да се похваля с работа в тясна специалност, честно казано не знам какво да напиша в тази графа. Като лични качества написах например Лесна комуникативност, Лоялност, Творчестко писане и др., като Професионални Умения написах  компютърната грамотност и съответните програми с които съм работила, организационни качества, Английски език -ниво  и т.н.  Но наистина не знам какво да попълня в тази графа "Професионални качества". Въобще има ли какво да пиша или да я махна на цяло?
Благодаря за вниманието Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт