Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Как да разкрием и използваме своя личен потенциал?

• 38 691
  • 49
  •   1
Отговори
# 45
Благодаря ви за съветите Светослава!
Правилно сте забелязала, че съм в позицията на чакащ, а не на действащ
Аз не търся активно работа в момента. Трябваше да уточня това. Разсъждавам и обмислям накъде да поема.
Колкото до нещата, които обичам-да те са хобита, но неслучайно ги споменах,а именно защото се замислям да превърна някое от тях в професия.
В момента съм в търсене и обмисляне откъде да започна. Това беше и причината да пиша тук.
На всичките ви въпроси отговарям с не, поради причината, че към момента не търся активно.
Вие, разбира се сте права, че действия трябват. Просто ми е трудно да ги предприема и да реша откъде да тръгна.
В библиотеки не кандидатсвам в момента, защото тук, където живея свободни места няма, нито в читалищата, нито в библиотеките. Неотдавна ходих да питам.
Пътуване надалеч не ми е опция, само това ме спира. Преценила съм, че работа надалече от дома категорично не ме устройва.
По въпроса с писането-съветът е страхотен и ще го последвам в най-скоро време. Вече работя над това.
Целта ми е да се възползвам от това, което смятам, че умея и обичам и да го работя, защото само работейки нещо свързано със споменатите дейности ще бъда щастлива и удовлетворена. Другата ми цел е да се изявявя, най-вече чрез писане, тоест всичко, това, което пиша и създавам да го покажа на хората.
Тук проблема е неувереността и страхът дали ще се хареса, страхът да се покажа иззад кулисите.
Ще прочета статията, много ви благодаря за отговора.

Последна редакция: пт, 08 окт 2021, 15:09 от Ема Удхаус

# 46
Здравейте Ема Удхаус,
благодаря и аз за бързината в отговора! Simple Smile
Понякога ни трябва време, за да изявим и открием себе си, а впускането в различни посоки ни помага по-добре да усетим къде принадлежим.
Мисля, че сте в период, в който сте готова да експериментирате умерено в различни посоки и вярвам, че така пътят ше започне да се появява!
Подходящо е да проверите и кои са ценностите, които ви мотивират. В продължение на седмица или две, отделяйте си малко време вечер и рефлектурайте над въпроса "Какво от днешния ми ден си струваше усилията ми?"

Успех!

Светослава

# 47
Здравейте,
Колкото и да обмислям и мисля в какво е силната ми страна,и колкото и странно да звучи,това са идеите. Просто имам страшно много идеи за почти всичко,което ми е интересно..принципно имам заведение тип сладкарница с детски кът,в момента не работя,заради влезлите в сила нови правила и сметнах ,че няма да излизам на печалба. Я този момент,все повече мисля,че това не е моето прозвище. Но не знам накъде да се насоча. Да уча ли нещо,да работя ли,просто за да имам доходи ,каквото и да е. Наистина ми трябва съвет . Благодаря и хубава вечер.

# 48
    Здравейте, Meggle94,

Благодаря за споделеното.

Тръгнете от вашите интереси, това, към което искате да се отправите не е спринт, а е маратон; какво е това, за което ще имате търпението да посветите няколко години напред?

Можете ли да комбинирате учене с работа?

Ако вече имате виспе образование, дали не е подходящо ученето да бъде в посока на квалификационен курс?

Вижте тази статия, която може да ви послужи като инструмент за себепознание в професионалната ви идентичнност:

https://www.capital.bg/specialni_izdaniia/mojata_kariera/2019/03 … kogato_porasnesh/

Хубав ден и успех!

Светослава

Здравейте,
    Колкото и да обмислям и мисля в какво е силната ми страна,и колкото и странно да звучи,това са идеите. Просто имам страшно много идеи за почти всичко,което ми е интересно..принципно имам заведение тип сладкарница с детски кът,в момента не работя,заради влезлите в сила нови правила и сметнах ,че няма да излизам на печалба. Я този момент,все повече мисля,че това не е моето прозвище. Но не знам накъде да се насоча. Да уча ли нещо,да работя ли,просто за да имам доходи ,каквото и да е. Наистина ми трябва съвет . Благодаря и хубава вечер.

# 49
    Здравейте!
    Първо искам да благодаря за съществуването на тази тема. Изключително полезна ми е до този момент, когато реших и аз да споделя моите професионални казуси.
    За мен - жена, на 33 години, две деца и 14 години стаж като проектант на мебели
    Дойде моментът, в който последният ми работодател изпадна във финансова криза и ми предложи да работя за него като лице на собствена практика, с цел да понижи разходите си.
    И аз рязко преминах в хоум офис на собствена практика.
    Работата подавана от него като обем е нищожна и финансово незадоволяваща и се налага да "търся" поръчки от бивши работодатели, случайни клиенти или познати.
    Но изобщо не съм ентусиазирана да го правя! Не съм сигурна дали изобщо искам повече да се занимавам с тази дейност. Пазара се напълни с желаещи под път и над път, а аз изобщо не обичам състезанията.
    Работодателите ми винаги са ме харесвали заради отговорността, бързината и лоялността ми. Запазила съм отношения с всички тях, но не мисля, че е добра идея да се връщам назад, независимо, че в момента съм с още повече опит зад гърбът си.
    Не съм от типа хора предприемачи и предпочитам да работя с работно време, на определено място и да разполагам със свободното си време за децата.
    За съжаление нямам висше образование, а и с този опит само в една сфера... това ме правят неподходящ кандидат за повечето позиции.
    Иска ми се работата ми да не "поглъща" цялата седмица, поне докато децата не порастнат.
    И си мечтая за село. Там, където ще подквасвам мляко и ще отглеждам зеленчуци.

Общи условия

Активация на акаунт