Имате ли нужда от промяна на дома? Консултирайте се с Диана Кръндева!

  • 196 099
  • 2 533
  •   2
Отговори
# 1 440
  • Мнения: 342
Здравейте. Имам затруднения в избора на килим за дневната. Правим ремонт и съществуващите мебели са в кафяво, бежово и зелено. Бихте ли ме насочили какъв килим като цвят да избера?

# 1 441
  • София
  • Мнения: 670
Здравейте. Имам затруднения в избора на килим за дневната. Правим ремонт и съществуващите мебели са в кафяво, бежово и зелено. Бихте ли ме насочили какъв килим като цвят да избера?

Здравейте,
Изберете нещо в тоналността - бежово-зелено. Нека да е по-светло и без големи контрасти.

# 1 442
  • Мнения: 844
А нещо светло сиво няма ли също да внесе светлина? В комбинация с възглавнички на дивана, за да се върже и цветни салфетки на масата

# 1 443
  • Мнения: 118
Здравейте Диана, благодаря за времето, което отделяте и съветите.
Поредна дилема имам.
Етажът, на който правим тотален ремонт е: коридор /1.30 на 3/, срещу входа на коридора е вратата към кухнята. От лявата страна са 2 врати /бели/, от дясната около 2 метра стена и 1 отвор към хола /няма врата/.
При махане на ламперия се появиха тухлички, които решихме да запазим на дясната страна, около 2м.
Идеята е да станат акцент, небрежно боядисани в бяло.
 На тази стена ще има и конзолна масичка, рамка със снимки и огледало със спот над него.

Въпросът ми е... прекалено пълно от към форми, стилове и всички тези врати ли ще стане с гранитогрес черно / бяло?
Това, заради тъмно зелената кухня и много ми се иска коридор и кухня поне да са една настилка.
Един от тези двата можем да си позволим.

# 1 444
  • София
  • Мнения: 670
Здравейте Диана, благодаря за времето, което отделяте и съветите.
Поредна дилема имам.
Етажът, на който правим тотален ремонт е: коридор /1.30 на 3/, срещу входа на коридора е вратата към кухнята. От лявата страна са 2 врати /бели/, от дясната около 2 метра стена и 1 отвор към хола /няма врата/.
При махане на ламперия се появиха тухлички, които решихме да запазим на дясната страна, около 2м.
Идеята е да станат акцент, небрежно боядисани в бяло.
 На тази стена ще има и конзолна масичка, рамка със снимки и огледало със спот над него.

Въпросът ми е... прекалено пълно от към форми, стилове и всички тези врати ли ще стане с гранитогрес черно / бяло?
Това, заради тъмно зелената кухня и много ми се иска коридор и кухня поне да са една настилка.
Един от тези двата можем да си позволим.



Здравейте, радвам се ако мога да помотна. Моят съвет е да, сложете от този гранитогрес, с по-дребният и по-ненатрапчив мотив, така ще подхожда повече на тухлите. А ако се престрашите да е и в кухнята /нали вие бяхте със зелената, хубава кухня?/ ще стане пипнато, ще стои по-добре осмислено...
Успех!

# 1 445
  • Мнения: 118
О, да решихме се да допълним зелената кухня с фигурален под, та заради нея премислям коридора:)
Благодаря много за съветите и окуражаването.
Спокойна вечер.

# 1 446
  • Мнения: 8 774
iddi
без килим. Открий си пода. И 'играй' и с неговия собствен цвят.

# 1 447
  • Мнения: 2 891
Iddi,  само килима ли ще сменяте? Какви са другите мебели в помещението ?

# 1 448
  • Мнения: 8 856
Имам въпрос относно бялото Simple Smile
90% от стените вкъщи са бели с изключение на една-две в тъмни цветове. Коридорът е доста бял - стени, гардероб, рамки на картини. Въпросът ми е свързан с вратите, които водят към останалите помещения. Миналата година смених 2 от тях, които отново са бяло, но светла слонова кост/яйчена черупка. Сега ще подменя още 3 и почвам да се чудя, дали не направих грешка със слоновата кост и трябваше също да са просто бели или да се съобразя с вече наличните и да избера и за другите този малко по-топъл нюанс?

# 1 449
  • Мнения: 342
Има секция, която е в цвета на масата. Там детето си държи играчките. Подът е дюшеме, което няма да сменяме, но ми се иска килим, защото имам дете, което се търкаля на пода и няма как.

# 1 450
  • Мнения: 2 891
Е в такъв случай какъв ремонт правите ? Първото което не ми се вързва са белите възглавници на дивана.

# 1 451
  • София
  • Мнения: 670
Имам въпрос относно бялото Simple Smile
90% от стените вкъщи са бели с изключение на една-две в тъмни цветове. Коридорът е доста бял - стени, гардероб, рамки на картини. Въпросът ми е свързан с вратите, които водят към останалите помещения. Миналата година смених 2 от тях, които отново са бяло, но светла слонова кост/яйчена черупка. Сега ще подменя още 3 и почвам да се чудя, дали не направих грешка със слоновата кост и трябваше също да са просто бели или да се съобразя с вече наличните и да избера и за другите този малко по-топъл нюанс?

Здравейте,
за мен вратите трябва да са еднакви. Това, че мебелите са в бяло не е проблем. След като уеднаквите вратите, ще видите, че коридора може да понесе и цвят /отново съмо на една-две страни/ , а защо не и на тавана...

# 1 452
  • София
  • Мнения: 670


Мисля си за наложилата се тенденция да искаме ново, ново и още по-ново. Ламинат върху паркета, кухня от плоскости на мястото на старата дървена...и още много примери. Замисляли ли сте се колко от старите предмети излязли от употреба могат да придобият нова функция? Колко са красиви всъшност? Повод за тези мои терзания е, че отново през пролетта виждам прекрасни здрави дървени врати до кофата, кресла от масив, а в един от форумите за ремонти във ФБ видях въпрос как да се премахне един от най-уникалните мраморни подове, които съм виждала.
За това нахвърлях нещо простичко, като за снимка: две кресла, които миналата година събрах от улицата, лампа от фотографски статив и старото колело на племеника ми...от нищо - нещо, нали?

# 1 453
  • SF
  • Мнения: 21 093
А как тези кресла са станали толкова новички - дървената част, меката им част?

Съгласна съм, Диана, но всичко трябва да се впише в цялостната визия. Например, ако аз намеря този фотографски статив на улицата, както и да го излъскам, той няма да се впише в обстановката на моя хол или спалня. В твоя интериор всичко има този ретро винтидж стил. Етажерките приличат на метални и чудесно се допълват с дървото.
Искам да кажа, че намирането и преработването на стари мебели или инвентар, има смисъл, ако се впише или допълва наличните мебели.

Аз не бих могла да си претапицирам сама сатро кресло. Нещо много елементарно да преработя - да, но такова обновяване, каквото ти си постигнала, няма да мога да направя. Дървената част на креслата направо свети.

# 1 454
  • Мнения: 39 232
Креслата са много красиви.

Общи условия

Активация на акаунт