Имате ли нужда от промяна на дома? Консултирайте се с Диана Кръндева!

  • 201 948
  • 2 533
  •   1
Отговори
# 1 545
  • София
  • Мнения: 670
Здравейте, искам да попитам дали според вас е удачно да се сложат матови лайстни на гланцирани плочки в банята. Според продавачката щом плочките са лъскави, трябвало и лайстните да са лъскави, но аз предпочитам матови, за да не се натрапват.

Здравейте, ако съм закъсняла с отговора - извинете ме! Матови разбира се, давайте смело.
Много странно ми е, когато някой превръща собствените си разбирания в правила...
Видяли сте, харесало ви е, край! Защото вие ще си го гледате, а не продавачката.

# 1 546
  • София
  • Мнения: 670


Здравейте мили дами, май потънахме в лятото! Дано повечето от вас да са на някое прекрасно място и да не мислят за работа. Желая ви го от сърце!
Аз обаче съм запретнала ръкави, защото жега - време за ремонти. И както свикнах вече, като имам проблем го споделям тук. Откровенно ме затрудняват коридарите в новото строителство. Добре, не може без него и да, вярно е, че термина "преходен апартамент" беше нещо мноооого лошо в миналото. Но да отнемеш 10-12 квадрата от светлата част на жилище за да обхождаш помещенията - насам натам. Какъв е смисъла? Ако спалнята на родителите е преходна - какво лошо? Или те ще си легнат преди гостите, та да не пречат...или ако преходен е кабинета?
Мога да дам много примери. И най-яркият е - ако има 2 бани, защо да са една до друга?
Съгласна съм, че при нашият климат, трябва антре, но поне тогава да не е 90 см широко, за да може поне шкаф за обувки да се сложи, закачалка, стол за обуване или пейка.
Та, така, моля ви за мнение...

# 1 547
  • Мнения: 39 305
Моето мнение, Диана, е че всичко трябва да е на първо място функционално. Разбира се и финансово съобразено.
По- лесно/евтино е да се изградят две бани една до друга. Когато ти трябва баня, а тя е заета, няма значение къде е другата, нали? Е, в някои екстремни ситуации- колкото по- близо- толкова по- добре. Simple Smile
В нашата къща имаме 1 антре и 1 коридор. Първото  е по- широко, има място за огледало, гардероб, шкаф за обувки и т.н. Другата част си е точно коридор към спални, баня и гардеробна- дълго и по- тясно. Точно там квадратурата е в стаите, а не в коридора. Много добро решение.
Сегашната ни спалня е преходна. В началото не исках да свикна с идеята. Струваше ми е голям компромис, но се примирих, свикнах, вече дори не ми прави впечатление. Ако трябва отново да избирам- пак бих се навила, но......хм не от първия път.

# 1 548
  • Мнения: X
Аз не знам и къде са тези апартаменти ново строителство с големи коридори, че чак и по 10-12 кв.м. Да не казвам, че има малки апартаменти и без никакъв коридор - е това не го разбирам вече!

Нашия коридор е малък, искаше ми се да е малко по-голям, за да има повече възможности за съхранение, но все пак си прибираме обувките там, така че съм доволна
 
Баните не винаги са една до друга, в някои нови апартаменти банята е в едната спалня, което си е удобство при малки деца пък и по-големи. Аз директно бих направила спалнята с баня на детска.

Преходните стаи пречат, докато не свикнеш с идеята, после просто не правят впечатление.

# 1 549
  • Мнения: 2 895
И ние сме в ново строителство, коридора е много малък 5-6 кв.м. Баня и тоалетна бяха отделно едни малки кутийки в които нямаше място да се завъртиш, много се радвам, че ги обединихме и сега имаме прилично помещение от около 5кв.м. Спалнята ни също е преходна 15.5 кв.м, имаше вариант да има коридор и тя да е 8-9 кв.м - категорично се отказах. За съжаление няма пълно щастие и човек все с нещо трябва да направи компромис.
Детската стая е с тераса и е до банята, така ни се стори, че е най удачно.

# 1 550
  • Мнения: 1 795
Аз не харесвам преходни стаи. За мен коридора си е голямо удобство.
В момента жилището ни е без коридор, огромен хол, от който се слиза във всички останали стаи. Не е удобно никъде да се сложи закачалка, нито рафт с обувки... Аз предпочитам да загубя няколко квадрата от стаите, но да си имам коридор. Също преди години се събирахме най вече в къщи, когато е с преспиване хич не е удобно да се минава постоянно през хола докато другите спят. Особенно ако са като мм да се будят от най малкия шум

# 1 551
  • Мнения: 2 895
Еми хората сме различни и всеки има различно виждане за комфорт, удобство и уют в дома си. Радвам се, че имам собствен дом при положение, че толкова хора живеят по квартири или в маломерни жилища по 4-5 човека.
А за гостите има хотели и къщи за гости Simple Smile.

# 1 552
  • Мнения: 1 795
Това последното към мен ли е? Защото Диана зададе въпрос и аз отговарям на него, не съм визирала никой от коменриращите!
Моето виждане за комфорт е и квартира, а не собственно жилище. Но аз обичам промените и мразя да се застоявам на едно място 😉

# 1 553
  • Мнения: 2 895
Не Kaya, говоря от свое име, и по принцип не ме интересува кой от форума в какво жилище живее. Вашата работа стана като " Гузен негонен бяга". Аз пък не обичам да се местя на тези години, когато бях на 20+ да, но сега на 40+ вече не Simple Smile. Надявам се, че не съм засегнала никой като съм изказала мнението си.

# 1 554
  • София
  • Мнения: 670
Ето, всичко е въпрос на вкус, но и на функционалност. Иска ми се да изискваме повече от строителите. Често "усвояването" на площ се превръща в самоцел. Яд ме е, че въпреки притенциозните или  хубави фасади, често новото строителство, като разпределение на жилищата е еднакво.

# 1 555
  • Мнения: 8 872
Моят коридор е 8-9 кв и е супер удобен, защото събира доста голям гардероб до тавана, в който има места за сезонните връхни дрехи, обувки, торби за пазаруване, крило за съхранение на прахосмукачка и т.н. До входната врата имам малка ниша с отделен шкаф за обувки, който ще заменя с друг отново до тавана.
Разпределението на помещенията е това, което ми е супер удобно. От едната страна на коридора е дневната, от другата спалните и в дъното баните и мокрото помещение.
Не мога да си представя да живея в жилище без никакво антре, но сигурно се намира решение и се свиква.

# 1 556
  • Мнения: X
Ами то не опира до изискване от строителя, а до средствата на купувача и пазарната цена, на това което може да си позволи. Със сигурност има многостайни нови апартаменти с широки коридори и съответно изискват повече средства.

# 1 557
  • София
  • Мнения: 8 280
Имаме сравнително малък коридор  Г-образен общо около 5,8 м2 с гардероба, свободното е 5м2, WC+баня(с WC) общо около 5 м2 (над нас са обединени в едно, но за 4 за едно WC е малко).
Държах на две мокри помещения ок са ми като размер, коридорът ни става тесен, ако излизаме заедно всички.
Предпочитам това пред 1 баня 6м2 и коридор 11  м2 дълъг и тесен (гледахме подобно жилище)
Предпочитам да има коридор, защото така спалнята е зад две врати от общия коридор на етажа, или от банята в съседния апартамент.

# 1 558
  • Мнения: 1 795
Не Kaya, говоря от свое име, и по принцип не ме интересува кой от форума в какво жилище живее. Вашата работа стана като " Гузен негонен бяга". Аз пък не обичам да се местя на тези години, когато бях на 20+ да, но сега на 40+ вече не Simple Smile. Надявам се, че не съм засегнала никой като съм изказала мнението си.
Ами от предния коментар се подразбира обръщение към мен. Не съм се обидила, нито се чувствам с нещо гузна, стана ми интересно ✌
 
Иначе да, всеки има свои разбирания.

Примерно свекърите си направиха основен ремонт на апартамента. За терасата се излизаше и от спалнята и от кухнята. След ремонта спалнята стана хол с тераса, а изхода от кухнята го затвориха. За мен е по удобно терасата да ми е към кухнята, но те решиха да сложат ъглова кухня и нямаше как. Спалнята се премести точно до входната врата и после оплаквания че е много шумно. В спалнята- спалнята и гардероба са черни с червена кожа по тях. Хора всякакви и вкус всякакъв 😉

# 1 559
  • SF
  • Мнения: 21 166
Диана, много е полезна и приятна тази дискусия.
Вкусът и потребностите са нещо различно за отделните потребители, но и се мени за самите тях.
Преди време, вдъхновена от някои западноевропейски жилища, в които съм била, мислех, че много ми харесва, ако се влиза директно в помещението - хол, обща част, вестибюл ли се казва??
Сега, от гледна точка на хигиената, а и като гледам понякога какви неща оставям в коридора си, който е доста голям, даже излишно голям - торби, сакове, мокри ботуши, мокри палта, шапка - не мога да си представям всичко това да тупна директно в хола и да седна да си гледам телевизия на метри от това.
Да, понякога влизам без нищо, но понякога стоварвам доста неща, които в последствие ще разпределям и ще им търся място в апартамента. И съм стигнала до извода, че антре си е нужно. Но не кутийка, в която има място да стъпя и да се въртя около оста си, а нормално широко помещение, в което да има място за закачалка за повече от 3 връхни дрехи, място за шкаф, за голямо огледало, вратите към съседните помещения да се отварят спокойно, а не при всяко отваряне и затваряне нещо да се затиска и да пречи, поради натъпкано пространство. Не искам входът на жилището ми да е задушаващ и натрупан с багажи. Колкото и да се подреждат, да дават усещането за разхвърляност.
Искам онова идеалното - хем да имам коридор, хем да не заема половината ми жилище и да плащам за коридори, хем да може да се сложи красиво, прилично и необходимо обзавеждане.

Общи условия

Активация на акаунт