Имате ли нужда от промяна на дома? Консултирайте се с Диана Кръндева!

  • 196 168
  • 2 533
  •   1
Отговори
# 1 650
  • SF
  • Мнения: 21 093
Да, знам, но не знам как да разпределя цветовете. Банята е малка. Няма място за чак такива чупки, шарени плочки, дървени плотове. Трябва да е нещо по-простичко, но не искам да е най-простичкото - една синя стена и 3 бели.

# 1 651
  • София
  • Мнения: 670
Да, знам, но не знам как да разпределя цветовете. Банята е малка. Няма място за чак такива чупки, шарени плочки, дървени плотове. Трябва да е нещо по-простичко, но не искам да е най-простичкото - една синя стена и 3 бели.

Е, чак пък чупки...
Да, една синя стена е добро решение, ще даде дълбочина на банята и ще я разшири. Ако направиш и тъмен тавана, ще го дръпне нагоре.
Харесала ли си си плочки?

# 1 652
  • В градината...
  • Мнения: 15 929
Белите плочки може да са различни, може да има една стена или част от стена с подобни.
https://vsichko-za-baniata.com/%D0%91%D0%B5%D0%BB%D0%B8-%D1%84%D … D0%B2%D0%B5-31320

Последна редакция: чт, 07 окт 2021, 13:02 от perunika

# 1 653
  • Мнения: 269
Каква мазилка е най-подходяща за коридор?

# 1 654
  • SF
  • Мнения: 21 093
Да, белите ще са различни и едните ще са точно такива, като показаните. Тъмносините - гладки. В тях има миниатюрни лъскави частички. Лъскави са точно колкото пясък, по-скоро грапави, не си представяйте нещо коледно. Притеснявам се тъмен таван да не захлупи малката баня. Иначе ще е рай за бели осветителни тела!

# 1 655
  • В градината...
  • Мнения: 15 929
Тъмно синьото ще направи тавана да "потъне". Както в театъра.

# 1 656
  • София
  • Мнения: 670
Каква мазилка е най-подходяща за коридор?

Здравейте,
няма определен вид мазилка за коридор. Сигурно ви тревожи това, че е преходно и уязвимо място.
Каквато и да е мазилката /с грунд, мрежа и полагане/ може да се нарани от механичен удар. За това е добре да се помисли за по-висок перваз/цокъл и евентуално ламперия или имитация на ламперия. Те предпазват, но и украсяват мястото.
Важното е какъв е стила на дома.

Последна редакция: пт, 08 окт 2021, 18:21 от Диана Кръндева

# 1 657
  • София
  • Мнения: 670
Да, белите ще са различни и едните ще са точно такива, като показаните. Тъмносините - гладки. В тях има миниатюрни лъскави частички. Лъскави са точно колкото пясък, по-скоро грапави, не си представяйте нещо коледно. Притеснявам се тъмен таван да не захлупи малката баня. Иначе ще е рай за бели осветителни тела!

Действай смело, важното е на теб да ти хареса!

# 1 658
  • София
  • Мнения: 670


Желая ви слънчева есен и усмихнато завършване на ремонтите!

# 1 659
  • SF
  • Мнения: 21 093
Да, то всичко в живота ми става, както на мене ми харесва, но търсех и съвет, да не би пък да стане по-добре, ако и друг го хареса.

# 1 660
  • Мнения: 13 184
Има ли хубави первази за коридор, по-високички, които обаче да могат да издържат на дезинфектанти, че намирам само красиви, но се чистят с мек парцал и вода.

# 1 661
  • В градината...
  • Мнения: 15 929
Аз до сега не съм срещала. Хубавите са все МДФ.

# 1 662
  • София
  • Мнения: 670
Има ли хубави первази за коридор, по-високички, които обаче да могат да издържат на дезинфектанти, че намирам само красиви, но се чистят с мек парцал и вода.

Да, по приятните за окото первази са МДФ. Ако трябва да издържи при вас абразивно почистване е най-добре да се направи от плочки /керамика или гранитогорес/.

# 1 663
  • Мнения: 13 184
Не толкова абразивно, но да издържа на химикали и дезинфекция.

# 1 664
  • София
  • Мнения: 670
Не толкова абразивно, но да издържа на химикали и дезинфекция.

Защо тогава не опитате с МДФ? Единствените первази, които са откровенно грозни за пластмасовите.

Общи условия

Активация на акаунт