Имате ли нужда от промяна на дома? Консултирайте се с Диана Кръндева!

  • 196 044
  • 2 533
  •   1
Отговори
# 2 190
  • София
  • Мнения: 670
Пролетта е изпъстрена с празници и желая на всички топли и прекрасни дълги уикенди!
Дано само празниците не объркат графиците на ремонтите ви...случва се и е неприятно, но и майсторите са хора.
Отдавна искам да попитам - този път аз:
Защо така се водим по по някакви "тенденции" или по съветите на знайни и незнайни мебелисти?
Следя няколко групи във ФБ и не мога да повярвам. Еднакви кухни - графит и дърво, бяло и дърво, двуредни горни шкафчета, предимно без дръжки, ужасни изкуствени гърбове...и колони с фурни - дори и на остъклени балкони.
Все по-често, ако не и задължително, дневната е слята с кухнята. Това е практично, а често и наложително. Кухнята се превърна в център на жилището. И за това питам - трябва ли да е като на съседката? Няма ли други цветове, усещане, стилове?
И най-важното: ремонт не се прави за да се изхвърли всичко след 5 години, когато гърба се издуе от вода или талашита се разчупи при пантите. Кухнята трябва да се мисли с години напред.
Много ще се радвам да чуя всички вас, момичета!
/илюстрациите са случайни/

# 2 191
  • Мнения: 39 223
Диана, интересен въпрос. Според мен има не само един отговор на него: Защото фирмите се опитват да предложат на клиента проект по последна мода. Така и по- високата предложена цена ще има извинение. Защото клиентът вече е видял кухнята на съседката, която е по последна мода и не може да изостава. Защото се води от правилото, че щом се прави за дълго трябва да е от модерно, по- модерно. Защото залага на сигурно и използва вече утвърден модел.
....

# 2 192
  • София
  • Мнения: 2 431
Имала съм бяла, зелена и от естествено дърво кухни... следващата ще бъде пак бяла със сиво. Не защото на комшийката е такава, а защото ми харесва.
Мое мнение е, че в кухньо-хол човек е донякъде ограничен в цветовете на кухнята, ако е самостоятелна е друго нещо...

# 2 193
  • Пловдив
  • Мнения: 2 913
Диана, много ми харесва топика на поста .
Мисля ,че се получава така ,защото в България модната вълна в обзавеждането е една .Индивидуалността плаши ,защото резултатът ще е неясен ,няма да е като на съседката ,чиято кухня всички харесват .Налага се някакъв стандарт за модно течение при кухни ,облицовка на стени ,бани .И докато в по-развитите държави ,кухните не са правени по един калъп ,защото собствениците често държат на  характера на жилището    ,обикновено в класически стил,  само с леки  модни акценти ,то тук ,правейки ремонт веднъж на 10 г. ,  искаме да си личи ,че е най- новото модно течение ,което се квалифицира като лукс и стил .

# 2 194
  • Мнения: 68 564
Не съм съгласна за чужбина.
Навремето гледах Кандис Олсън по файн ливинг ли беше канала, все еднотипни кухни правеше..

# 2 195
  • Пловдив
  • Мнения: 2 913
В Америка ,да ,но пак се въртят около класиката .Като моден акцент ползват дръжки ,модерни плочки за гръб или камък .Нямат ПДЧ или МДФ кухни с показаните гърбове, двуредови горни шкафчета и т.н.

# 2 196
  • Los Angeles CA
  • Мнения: 538
Не съм съгласна за чужбина.
Навремето гледах Кандис Олсън по файн ливинг ли беше канала, все еднотипни кухни правеше..

Споделям това мнение.

# 2 197
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 464
Според мен пък индивидуализмът е не само надценяван (повечето хора видимо съвсем не са дизайнери), но и невъзможен. Както при всичко, в обзавеждането си има мода. Не става въпрос само какво има съседката - влияят ни и списанията, инста, пинтерест etc и магазините. Най-вече магазините/пазарът. Там имаме ограничен избор и често според модата, нещата си пасват едно с друго. С цялото разнообразие имаме възможност всичко на всичко за няколко комбинации, които си пасват и дори и да си въобразим, че ще си измислим сами мебелите - най-много да се получи... странно. Освен това, хората сме флуентни - днес харесваме това, утре - онова.
За последните 7 години 3 дома обзавеждах. Първата с акценти от бял камък (камина, рамки, облицовки, огледала), втория път монохром от сиво и бяло, а последно с акценти от черен метал - рамки, дръжки, санитария, декорация. В момента пазарът просто е благодатен на това.

Последна редакция: пн, 01 май 2023, 00:26 от OnDiNe_

# 2 198
  • Мнения: 3 204
Напълно споделям, Диана!
Като човек на години тази унифицираност ме плаши, особено когато става дума за млади хора, защото не се касае само за еднаквите кухни, а е признак за липса или потискане на индивидуалността (в добрия смисъл) въобще.
За качеството е още по-проблемен въпрос, но да кажем, че в тази сфера е от значение и бюджетът и разбирам.
Кухнята е натоварена много и  функционално, и като степен на замърсяване и въздействие на множество фактори, така че според мен трябва да е поне среден клас материали, а техниката - среден и нагоре.
Не бих искала да сменям кухня или елементи от нея на 5 години, въпреки че и кухнята, и въобще ремонтът, сериозно ми разклатиха бюджета. Скорошен следващ ремонт обаче отново ще го натовари, а за времето, нервите и мръсотията, които го съпровождат, дори не ми се коментира. Сега вече забравих колко точно ми е струвал плотът или мазилката, техниката - също, макар и в момента да ми е било в известна степен проблемно.
В стилово отношение смятам, че всички помещения в едно жилище, включително и кухнята, трябва да са подчинени на обща концепция - един стил, сходна цветова гама и повтарящи се елементи и детайли в различно съотношение, с неутрална база и върху нея - цветове, каквито ти душа иска. Защото в крайна сметка, и кухните, и целите ни домове са наше отражение.
У дома например няма сиво и няма "безцветна" стая, опитвам се да държа баланс между неутрална основа и цвят, просто следвам себе си  и това съм аз.
В друг дом ще е различно, може и да е монохромно или безцветно, но важното според мен е да съответства на обитателите, не на модна или комшийска тенденция Simple Smile  
Има и друго - в България е стеснен изборът на текстил /дамаски, завеси, килими/, въпреки привидното многообразие, а за осветителни тела /особено лампиони и настолни лампи с текстил/ да не говорим. Още по-трудно е съчетаването им, дори и от едното да се намери подходящо.  А нещата трябва да изглеждат така, сякаш са произведени заедно, макар и да не са. Ето това трудно се постига. И като говорим за кухните специално, става още по-трудно, когато са част от общо помещение.
Нелина, двуредовите горни шкафове може би идват от малките ни кухни, американските са големи, точно каквито трябва.

# 2 199
  • Мнения: 8 774
Отдавна искам да попитам - този път аз:
Защо така се водим по по някакви "тенденции" или по съветите на знайни и незнайни мебелисти?
Следя няколко групи във ФБ и не мога да повярвам. Еднакви кухни - графит и дърво, бяло и дърво, двуредни горни шкафчета, предимно без дръжки, ужасни изкуствени гърбове...и колони с фурни - дори и на остъклени балкони.
Все по-често, ако не и задължително, дневната е слята с кухнята. Това е практично, а често и наложително. Кухнята се превърна в център на жилището. И за това питам - трябва ли да е като на съседката? Няма ли други цветове, усещане, стилове?
И най-важното: ремонт не се прави за да се изхвърли всичко след 5 години, когато гърба се издуе от вода или талашита се разчупи при пантите. Кухнята трябва да се мисли с години напред.
Много ще се радвам да чуя всички вас, момичета!
Скрит текст:
/илюстрациите са случайни/

Диана, много се радвам, че в твойта тема си говориш с хората. В други теми, и да напишеш нещо, трият веднага!
В мебелите има някаква мода, ако сега е гранит и дърво, всички фирми започват да произвеждат и продават такива мебели, вероятно дизайнерите диктуват коя година кое е хит.  Същото и при дрехите в Мола се случва. За да си различен, трябва да наемеш архитект и той да се рови в сайтовете секонд хенд и да подбира и прави ансамбъл, от екзотични единични бройки търсени по цял свят. Аз лично, архитектските решения деля на 2 вида:
1. Мебелирания на цели жилища, с бутане на стени, отваряне на части, нещо, което на обикновен човек, няма да му го роди главата, но накрая се получава красиво за много хора (ако ги анкетираме)
Викала съм архитект да ми раздели един апартамент на две и бях много приятно изненадана и от двете решения, които ми предложи, аз не се бях сетила така да го правя, защото явно не са ми достигали познания. Така, че съветвам хората да си наемат адвокати, и архитекти, да ходят на психолози и всякакви други специалисти.
Да отидеш при архитект не е мръсна дума. Simple Smile
2. Има и такива решения, които са грозни за клиента и се получава така, че специалистът му внушава колко е уникално, колко е красиво.
Ще ти дам един пример, за абитуриентския ми бал, майка ми ме заведе при една нейна позната, дизайнер, да ми покаже нейните рокли. Дизайнерката седи на двора, и шие, бродира рокли по цял ден, кройката на всичките беше тип чувал, материалът беше естествена коприна, взета  от парашут, и имаше по тях декорации с пайети, мъниста, бродерии, всяка рокла с  гръмко име, напр.  "Северно сияние".  После дизайнерката си направи изложба с цялата колекция.
За кухнята и хол заедно - аз не предпочитам това разпределение, за мен кухнята трябва да си бъде отделно помещение с врата и прозорец. Виждала съм дори в панел хората да си правят това нещо, като местят вода в хола. Simple Smile  Новите строителства, знаеш се правят, точно така, с кухня и хол заедно. Дали от мода или на строителите така им е по-лесно да вкарат повече апартаменти на един етаж?

По отношение на ремонти и смени на мебелите, ако си купиш много качествена кухня/мебел, тя ще има по-дълъг живот, но ти омъзва. Аз лично имам нужда да си правя промени. Мога да си купя и малко по-некачествена вещ,  защото не я купувам за дълго, да не ми се жал да я изхвърля.  Понякога пък, по-качествени мебели, които са ми омръзнали продавам, те държат цена. Производителите са се изхитрили да не можеш да си смениш само вратичките на кухнята, защото не пасват, или не продават вратички само.  А една моя приятелка имат мебели още от времето на баба ѝ, нищо ново у тях не видях. Така,че рядко се намира читав ремонт на мебели, като се скапе, хвърляш.

# 2 200
  • Мнения: 13 183
В американските къщи така го правят - кухня и хол заедно, че като имат гости да готвят заедно. Те толкова и готвят, полуфабрикати основно, но понякога и по две фурни слагат, да не се прескачат. Не че нямат причина - с часове пътуват до работа и не им се занимава вероятно. Но холокухните при тях са огромни. А при нас е добре дошло за новото строителство - в стая с размер на нормален хол отделят едната стена за канализация и готово! И ние се радваме, че сме модерни. И добавяме в малката стаичка всички очаквани мебели, че и орнаменти по таваните, всяка стена в различен цвят, картини, натурийки.
За мен лукс и модерно винаги са били свободното място в стаята и въздухът.
Затрупването с масички, мебели и вещи пълни жилищата ни и ги превръща в прескъп склад за не винаги използваемите ни вещи.
Запазването на стари мебели адмирирам, стига да са ни наследство от близък, преправили сме ги сами или са много красиви, от естествени материали.

# 2 201
  • Мнения: 68 564
Аз много се ядосвам на стандарта у нас горните шкафове да са на 60 см над плота. Те и термогърбовете ги правят по този стандарт и са 60 см широки.
Много ме е яд че се подведох по този тъп стандарт, неудобен за височината ми!
Сега ако правя, смело бих си ги свалила на 40 или 50 см от плота. За да имам достъп без да опъвам врат и ръце.

# 2 202
  • Мнения: 755
Диана, аз си направих от този тип кухня - отдолу дървесно, а отгоре - сив мат. Не съжалявам, защото приоритет ми беше да е практично и лесно за поддържане. На горния ред шкафове съхранявам неща, които не се ползват активно, но не са и за изхвърляне. Контрастът между дървото и мат ми харесва много, не знам, сигурно и аз съм се повлияла от модата. В началото исках нещо по-разчупено (харесвам ужасно много дървесни декори), но тъй като нямах бюджет за интериорен дизайнер да ми го нарисува, щеше да е голям риск да го направя така както ми е в представите. Мъжът ми също нещо не ми одобри експериментите ии така. Върнах се на комерсиалното модерно. Видях, че сивото и бежовото за теб не са добра опция, но те са лесни за комбинация за хора аматьори, които сами си обзавеждат предпочитат да заложат на нещо по-сигурно. Аз харесвам много скандинавски стил и така си го направих. Действително имам само сиво, бежово и дървесно. Сега обмислям да разчупя с някакви зелени или сини възглавници на дивана, но и да не го направя - пак си харесвам дома, който си създадох.
Относно качеството - за съжаление не всеки може да си позволи толкова скъпи материали. Иначе и аз знам кое е хубаво, но всичко е свързано с пари и сме се вместили в собствените ни възможности. Когато дойде време за ремонт, дано да можем да си позволим да го направим по-качествено.

# 2 203
  • София
  • Мнения: 670
Диана, интересен въпрос. Според мен има не само един отговор на него: Защото фирмите се опитват да предложат на клиента проект по последна мода. Така и по- високата предложена цена ще има извинение. Защото клиентът вече е видял кухнята на съседката, която е по последна мода и не може да изостава. Защото се води от правилото, че щом се прави за дълго трябва да е от модерно, по- модерно. Защото залага на сигурно и използва вече утвърден модел.
....

Да, това е един от проблемите /да оставим съседката/. Мебелисти под "последна мода" разбират това, което им е лесно и най-изгодно. И отношението към клиента е обратното на логиката, те се държат като шефове.Огромната ми изненада още през 97-ма година беше, че кухня от масив и кухня от ПДЧ излиза на една цена. За мен това е използване на незнанието на клиента с цел лесна печалба.

# 2 204
  • София
  • Мнения: 670
Диана, много ми харесва топика на поста .
Мисля ,че се получава така ,защото в България модната вълна в обзавеждането е една .Индивидуалността плаши ,защото резултатът ще е неясен ,няма да е като на съседката ,чиято кухня всички харесват .Налага се някакъв стандарт за модно течение при кухни ,облицовка на стени ,бани .И докато в по-развитите държави ,кухните не са правени по един калъп ,защото собствениците често държат на  характера на жилището    ,обикновено в класически стил,  само с леки  модни акценти ,то тук ,правейки ремонт веднъж на 10 г. ,  искаме да си личи ,че е най- новото модно течение ,което се квалифицира като лукс и стил .

Дълго мислех дали да пиша нещо такова - нали съм тук да отговарям. Но ми е много неприятно, защото традициите и мисленето се формират от информацията. И не е проблема тук и там, а в това какво самочувствие имаме за да изискваме.
Още в началото  писах - консултирайте се, питайте, не бързайте. И още - независимо колко ви е бюджета, това са вашите пари, изкарани с труд, ИЗИСКВАЙТЕ.

Общи условия

Активация на акаунт