Имате ли нужда от промяна на дома? Консултирайте се с Диана Кръндева!

  • 196 080
  • 2 533
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 460
Здравейте, Диана Simple Smile Може ли малко идея за коридор. В момента е изградена система за парно, като тръбите ще минават през тавана, а във всяка стая са сложени конвектори. Бихте ли ми дали идея какво да сложа на тавана, за да се скрият тръбите?

# 571
  • София
  • Мнения: 670
Здравейте, Диана Simple Smile Може ли малко идея за коридор. В момента е изградена система за парно, като тръбите ще минават през тавана, а във всяка стая са сложени конвектори. Бихте ли ми дали идея какво да сложа на тавана, за да се скрият тръбите?

Здравейте, имате няколко варианта и те зависят от даденостите.
Добри ли са тръбите - бихте ли ги понесли да се виждат т.е. да се боядисат в черно и или да нещо много ярко сигнално /да стане индустриално/?
Достатъчно ли е височината на помещението и колко отнемат тръбите от обема? Защото по-лесно от гипсокартона няма...може да е гладък, може да вградите осветлението в него, ще понесе и мазилка.
Зависи от вашето усещане и от стила на апартамента.
Не ви съветвам само за панелни окачени тавани тип "Хънтър Дъглас". Въпреки, че са лесни за ревизии при аварии и т.н. стоят офисно и хладно за дом.

# 572
  • Мнения: 4 378
Някои тръби не трябва да се скриват - техническо изискване. Проверете първо дали тези тръби са от този вид или могат да се скрият зад гипсокартон.

# 573
  • Мнения: 460
Могат да се скриват, и наистина първоначално идеята ни беше панелен окачен таван за евентуална по - лесна ревизия. Апартаментът има достатъчна височина, която може да се намали. А ако се сложи гипсокартон как може да се ревизира?

Последна редакция: пн, 10 авг 2020, 23:16 от Dobriana32

# 574
  • София
  • Мнения: 670
Могат да се скриват, и наистина първоначално идеята ни беше панелен окачен таван за евентуална по - лесна ревизия. Апартаментът има достатъчна височина, която може да се намали. А ако се сложи гипсокартон как може да се ревизира?

Ревизия се слага при кранове и т.н. там където е задължително. Ако нямате причини, просто ги скривате.
Щом имате височина може да играете с нивата, а в чупката а оставите свободно, подвижно парче или вратичка.  При всички случаи ако имате авария никаква ревизия няма да ви спаси. Действайте така, че да ви харесва.

# 575
# 576
  • Мнения: 8 855
С огромно удоволствие открих темата - страшно красиви интериори и добри идеи.
От известно време се подвизавам и аз в този подфорум, тъй като планирам някои промени и имам някои колебания все още.

Темпераментен характер съм и буквално не мога да вирея в цветна обстановка - натоварва ме и не мога да се отпусна пълноценно. По тази причина цялото ми настоящо жилище е в монохромни цветове - бяло - преобладаващо, графит, черно. За акцент ползвам някакви по-малки детайли - златисти купи, сини/зелени възглавници, завеси.

Предстои ми ремонт на дневния тракт, който за съжаление отложих във времето, но дойде моментът. Та той обединява в едно пространство кухня и дневна - за първи път имам такова разположение в жилище и се чувствам малко изгубена.

Големият ми казус е самата кухня и ще съм благодарна на съвети и примери. Цялото помещение е 35 квадрата - 5х7, като в тъмната част е кухнята. И тук желанието ми е за много тъмна кухня, която изглежда по-скоро като мебел, а не като място за готвене - и върху сегашните плотове не държа почти нищо освен кана за вода и купа с плодове.
Помещението е в бяло и ще остане такова, настилката - ще бъде също много светла.  Зона релакс - диван - графит, библиотека също тъмна.

Всеки ми казва, че толкова тъмна кухня ще поглъща светлината, ще омръзне бързо, ще смали визуално помещението, но аз просто изобщо не мога да си представя вкъщи светла кухня Sad

Друг е въпросът с настилката - настоящата се състои от паркет и гранитогрес. Категорично не желая две настилки, но повечето хора твърдят, че плочи около кухнята е разумно решение. За 20 години никога не съм имала инцидент в кухня, който да бъде с такъв мащаб, че да се отрази на настилка. По тази причина обмислям да направя всичко с трислоен естествен паркет. Какво мислите?

Ще се радвам да споделите идеи с някои примерни интериори на общи помещения и цветови схеми Simple Smile

# 577
  • Мнения: 8 774
И тук желанието ми е за много тъмна кухня, която изглежда по-скоро като мебел, а не като място за готвене - и върху сегашните плотове не държа почти нищо освен кана за вода и купа с плодове.
...
Друг е въпросът с настилката - настоящата се състои от паркет и гранитогрес. Категорично не желая две настилки,
И аз мисля, че помещението е по-хубаво с една настилка, наводнения рядко се случват. При добра хигиена, не е никакъв проблем. Разбирам, че вие малко готвите, кухнята по-скоро ще я правите защото 'трябва' да има кухня.

Аз лично, така си представям кухня, приличаща на мебел. Трябва да бъде 'изчистена' откъм детайли.  Цветовете, си избирате сама.
Скрит текст:



# 578
  • Мнения: 8 855
Да, готвя в момента сравнително малко, но и в периоди на "голямо готвене" не съм имала големи щети. Все си мисля, че в краен случай, човек винаги може да сложи едно гладко тъкано килимче около плота, което се поддържа много лесно.
Показаните от вас кухни са това което искам, да.  Имам добра осветеност откъм лампи в цялото помещение - 3 таванни конструкции и 4 стенни спота, така че не мисля, че ще глътне цялата светлина.

Когато ходих да гледам естествени паркети ми предложиха някаква нова настилка - SPC. Сигурно вие сте запознати, но за мен беше новост. Имитира дърво, но е по-ударо, топло и износоустойчива. Цената й е около 70 лв, което на половината на паркета, който гледам. Чували ли сте за този материал?

# 579
  • София
  • Мнения: 670
С огромно удоволствие открих темата - страшно красиви интериори и добри идеи.
От известно време се подвизавам и аз в този подфорум, тъй като планирам някои промени и имам някои колебания все още.

Здравейте,
благодаря за интересния въпрос...опитвам се да не бъда в нищо категорична, но съм за еднаква настилка в дневната/кухня. Няма нищо страшно това да е паркет. Трислойните, за които говорите са фабрично обработени и много издръжливи. Слагала съм и в офис, където след 5 години тътрузене на столове и токчета, най-после си признаха, че съм права.Yum
За гамата само ще кажа, че като говорим за черно и бяло си представяме някакви абсолютни цветове, а в бялото и черното се съдържат всички познати тонове. Можете да постигнете уют и светлина. С удоволствие ще помисля за примери, но съм далеч от моя компютър, дайте ми време
До скоро

# 580
  • София
  • Мнения: 670
Да, готвя в момента сравнително малко, но и в периоди на "голямо готвене" не съм имала големи щети. Все си мисля, че в краен случай, човек винаги може да сложи едно гладко тъкано килимче около плота, което се поддържа много лесно.
Показаните от вас кухни са това което искам, да.  Имам добра осветеност откъм лампи в цялото помещение - 3 таванни конструкции и 4 стенни спота, така че не мисля, че ще глътне цялата светлина.

Когато ходих да гледам естествени паркети ми предложиха някаква нова настилка - SPC. Сигурно вие сте запознати, но за мен беше новост. Имитира дърво, но е по-ударо, топло и износоустойчива. Цената й е около 70 лв, което на половината на паркета, който гледам. Чували ли сте за този материал?

Да това са винилни настилки, в тях има и минерали, така, че да много са устойчиви. Аз все още съм за дървото, но ако на пипане усещането ви е същото, като към дърво - давайте смело!

# 581
  • Мнения: 8 855
Благодаря на всички за отговорите, следя с голям интерес и са ми от полза.
Обичам да ходя боса и дървото винаги дава едно приятно усещане. А и съм на първи етаж над партер, което прави помещението по-хладно през зимата, та може би ще заложа на него.

Днес реших да направя една разходка до икеа, за да разгледам кухните, които предлагат и са в такива споделени помещения.
Няколко неща ми се сториха симпатични и споделям снимки:
Скрит текст:
Скрит текст:
Скрит текст:
Скрит текст:
Скрит текст:

Много обичам дълбоко зелено и си признавам, че много ми хвана окото (и сърцето) кухнята в този цвят и на първосигнално ниво бих я избрала веднага. В следващия момент, обаче, рациото ми казва - няма ли да ти омръзне този цвят след 5 години, а не съм сигурна, че пак ще ми се занимава.
Та се замислям за тъмно сиво, тъй като то лесно се адаптира и "променя" с аксесоари, пък такова зелено да направя една акцентна стена, да му се порадвам и като ми омръзне, решението е лесно Grinning

Вие какво мислите, дами?

# 582
  • Мнения: 39 227
Дали няма да съжаляваш, че не си избрала зеления цвят? И той лесно се трансформира с аксесоари.

# 583
  • Мнения: 8 855
Ако трябваше днес да взема решение, действително колебанието ми щеше да е между зеления вариант 1-2 и 4. Ясно ми е, че те са доста различни като стил. Черното го изключих категорично.

Реално любимата ми стилистика е доста тежка, но тъмни направих само спалните, дневната ми се ще да е по-лека - все пак нямам твани по 4 метра и живея в стандартна жилищна кооперация, а не в картина на Вермеер Grinning
Скрит текст:
Скрит текст:
Скрит текст:

Други магазини все още не съм посещавала, ако имате препоръки, ще съм много благодарна.

# 584
  • Мнения: 2 890
Like_ Smoke, направи го в цветове, които ти харесват, аз много харесвам зелено, ама моето е друго зелено , , първо исках зелена кухня, след това зелен плот, накрая поръчах бяла кухня със сив гръб и плот, и боядисахме стената зад кухнята зелена. Много ми харесва, вече 5-6 години живеем, грам не съжалявам, всеки който дойде в къщи казва, че е много свежо и  готино. Но най важното е че на нас много си ни харесва.

Общи условия

Активация на акаунт