Имате ли нужда от промяна на дома? Консултирайте се с Диана Кръндева!

  • 195 862
  • 2 533
  •   1
Отговори
# 1 335
  • Мнения: 1 120
Здравейте!
Поради стеченията на обстоятелствата избирахме цветовете на детската стая от интернет. Изложението е източно.
Цветовете се оказаха по-ярки, отколкото очаквахме. Sad Моля за съвет как да "смекча" ярката стена без да я боядисвам отново. Розовият триъгълник продължава на стената в ляво, а сивия продължава по продължението на прозореца. Другата стена е бяла, вратата и тя ще е в бяло.
Качвам и снимка на цветът на пода. Извинявам се за качеството на снимките, в ремонт сме все още.
Мебелите ще са бял цвят и дъб санома.
Госпожицата, която ще ползва стаята е на пет години.
Благодаря предварително и много се надявам да намерим решение без да се пребоядисва отново...
Скрит текст:
Скрит текст:

# 1 336
  • SF
  • Мнения: 21 083
Колко е голямо помещението? Може ли да понесе тъмноосиня стена, останалите в нежно розово?

# 1 337
  • София
  • Мнения: 8 275
Обичана, може би на снимката не личи, но мен не ме дразни, още повече, че мебелите "бели", а и стаята е за малка девойка.
Комбинацията, която сте избрали цветът ще е в стените. Като сложите мебели, пердета ще се скрие голяма част от цветното.
В темата за детските стаи съм публикувала нашата - стени ванилия и тъмно синьо ("джинсов" цвят), към това има ябълково, тюркоаз и мебели череша и ванилия (подът е бял, жълтее, т.е. пак към ванилия). И при всичкият този цвят девойката се бе оплакала на баба си, че било скучно (тогава 6-7 годишна)

# 1 338
  • Мнения: 39 189
Хубава си е боята, не се притеснявай. И не говори пред детето, че не е хубава, че ще вземе и то така да разсъждава. Като се сложи настилката, мебели, пердета, килим и всичко ще си дойде на мястото.

# 1 339
  • Мнения: 6 250
Не изглежда толкова ярко, колкото си помислих от текста.
А детето харесва ли цвета?
Може да сложите някакви стикери по розовата част, приоритетно в бяло и сивo , за да намалят ефекта на розовото.
Накакви бели рамки с бяло паспарту и много бледо розови картинки.
Зависи къде ще е леглото, но ако е планирано там-може да му окачите някъв тип “балдахин” в бяло..

# 1 340
  • Мнения: 1 120
Благодаря ви, момичета, за включването Heart
Вече ми е по-спокойно, че с обзавеждането ще се напаснат нещата с цветовете. Госпожицата наистина мн си харесва стената.
Сега умуваме за обзавеждането и скриване на  тръбите за парното и дограмата до прозореца.
(Много е трудно даправиш обзавеждане по време на пандемия. Тук магазините за мебели не пускат клиенти, ако не си ЕТ/ЕООД, затова гледаме в нета основно...)
Сега предизвикателството е как да усвоим най-добре ъгъла в дясно. Има тръби за парното и дограма без прозорец. Исках да сложим красиви пердета, но заради окачения таван няма да можем да отворим прозорците, ако има пердета, затова ще са щори. Какво мислите, как да прикрия тези "красоти"?
Искам на тази стена да сложим гардероб за детето (в линка по-долу съм показала какъв ни допадна откъм размери и функционалност) и да й направим кът за сядане.
Гардероб май няма да е удачно, нали тръбите ще излъчват топлина. След него исках да сложим една етажерка Kallah, за да има и кът за сядане, но при висок гардероб не мисля, че ще стои добре.
Разстоянието от стената до парното е 60 см. Стената в дясно от тръбите е дълга 3.30.
Скрит текст:

Отново всяка идея е добре дошла Flowers Hibiscus

Гардеробът, който харесахме от Икеа


Kallah

# 1 341
  • София
  • Мнения: 670
Здравейте, моля да ми предложите  подходящ цвят за спалня със западно изложение. Мебелите са в цвят “ Алабастър” на Егер и светло дърво, което не знам как се води.
Скрит текст:

Здравейте,
използвайте два тона на един цвят. Това, което ви пускам е, защото сайта им е удобен за избор:


Успех!

# 1 342
  • София
  • Мнения: 670
Здравейте!
Поради стеченията на обстоятелствата избирахме цветовете на детската стая от интернет. Изложението е източно.
Цветовете се оказаха по-ярки, отколкото очаквахме. Sad Моля за съвет как да "смекча" ярката стена без да я боядисвам отново. Розовият триъгълник продължава на стената в ляво, а сивия продължава по продължението на прозореца. Другата стена е бяла, вратата и тя ще е в бяло.
Качвам и снимка на цветът на пода. Извинявам се за качеството на снимките, в ремонт сме все още.
Мебелите ще са бял цвят и дъб санома.
Госпожицата, която ще ползва стаята е на пет години.
Благодаря предварително и много се надявам да намерим решение без да се пребоядисва отново...
Скрит текст:
Скрит текст:

Много е добре!

# 1 343
  • София
  • Мнения: 670
Благодаря ви, момичета, за включването Heart
Вече ми е по-спокойно, че с обзавеждането ще се напаснат нещата с цветовете. Госпожицата наистина мн си харесва стената.
Сега умуваме за обзавеждането и скриване на  тръбите за парното и дограмата до прозореца.
(Много е трудно даправиш обзавеждане по време на пандемия. Тук магазините за мебели не пускат клиенти, ако не си ЕТ/ЕООД, затова гледаме в нета основно...)
Сега предизвикателството е как да усвоим най-добре ъгъла в дясно. Има тръби за парното и дограма без прозорец. Исках да сложим красиви пердета, но заради окачения таван няма да можем да отворим прозорците, ако има пердета, затова ще са щори. Какво мислите, как да прикрия тези "красоти"?
Искам на тази стена да сложим гардероб за детето (в линка по-долу съм показала какъв ни допадна откъм размери и функционалност) и да й направим кът за сядане.
Гардероб май няма да е удачно, нали тръбите ще излъчват топлина. След него исках да сложим една етажерка Kallah, за да има и кът за сядане, но при висок гардероб не мисля, че ще стои добре.
Разстоянието от стената до парното е 60 см. Стената в дясно от тръбите е дълга 3.30.
Скрит текст:

Здравейте отново,
там е мястото на бюро и кът за сядане. Защо не боядисате тръбите на парното в един от цветовете? Така ще стане ефект, вместо дефект:smile:
Гардероба е доста добър за детска стая, но според мен мястото му е на стената с вратата, така усещането е, че не заема много място.

Поздрав, Д

Отново всяка идея е добре дошла Flowers Hibiscus

Гардеробът, който харесахме от Икеа


Kallah

# 1 344
  • София
  • Мнения: 8 275
Вариант 1.
Ако измислите къде да е гардероба,. Бих "скрила" тръбите с етажерка, един вид да ги вградите в етажерката , като леконотзат се изреже. До нея перде, което да е декоративно и да скрие плътния прозорец.

Вариант 2.
Гардеробът ще скрие тръбите, a парното може да се скрие зад бюро.

# 1 345
  • Мнения: 629
Вариант 1.
Ако измислите къде да е гардероба,. Бих "скрила" тръбите с етажерка, един вид да ги вградите в етажерката , като леконотзат се изреже. До нея перде, което да е декоративно и да скрие плътния прозорец.

Вариант 2.
Гардеробът ще скрие тръбите, a парното може да се скрие зад бюро.

Ето нагледно:
Скрит текст:




Последна редакция: ср, 07 апр 2021, 19:41 от Zizini

# 1 346
  • Мнения: 8 933
Ето как се получи кухнята ми, която обсъждахме тук. Доволна съм.

Скрит текст:


Последна редакция: чт, 08 апр 2021, 09:41 от utro77

# 1 347
  • София
  • Мнения: 670
Ето как се получи кухнята ми, която обсъждахме тук. Доволна съм.

Скрит текст:



Браво на вас!

# 1 348
  • Мнения: 278
Здравейте, моля да ми предложите  подходящ цвят за спалня със западно изложение. Мебелите са в цвят “ Алабастър” на Егер и светло дърво, което не знам как се води.
Скрит текст:

Здравейте,
използвайте два тона на един цвят. Това, което ви пускам е, защото сайта им е удобен за избор:


Успех!

Благодаря за идеята! Първият цвят много ни допада.

# 1 349
  • София
  • Мнения: 8 275
Утро, бих сменила водобрана, бих избегнала и преходната лайсна.

Общи условия

Активация на акаунт