Имате ли нужда от промяна на дома? Консултирайте се с Диана Кръндева!

  • 196 218
  • 2 533
  •   1
Отговори
# 1 620
  • Мнения: 64
Здравейте, имам нужда от съвет относно интериорна боя за стените и таваните. Реших да ги боядисам с бяло на Витекс класик, но се оказа, че е много изкрящо и студено бяло. Къде да потърся по-меко неутрално или топло бяло? Пробвах Simply white на Bendjamin Moore, но пък се оказа твърде наситен цвят за малко помещение, доста жълтее.

# 1 621
  • Мнения: 118
Не се чувствам достатъчно компетентна да давам съвети по принцип, но конкретно за бялото мога- днес точно с това се занимавам.

Ние боядисахме с Crown , бял мат-цвета е хубаво бяло, но не искрящо.

# 1 622
  • Мнения: 64
Не се чувствам достатъчно компетентна да давам съвети по принцип, но конкретно за бялото мога- днес точно с това се занимавам.

Ние боядисахме с Crown , бял мат-цвета е хубаво бяло, но не искрящо.

Звъннах в един магазин да питам за Crown. Казаха, че имат 10 вида бели. Може ли да ми конкретизираш точно твоя цвят? Хубаво е, че дават мостри и ще мога да пробвам.

# 1 623
  • Мнения: 118
Ей това, но в сайта е изчерпано.


Ако Ви е удобно посетете магазина на Славейков,  момичето е много приятно и отзивчиво.

# 1 624
  • SF
  • Мнения: 21 096
Диана, имам идея да направя бяла баня с размери 3,50 м на 3 м с тоалетна, мивка и душ. Параванът е задължителен.
На лявата страна са тоалетната с куфар и душът, а на срещуположната - мивката. Стената срещу вратата - празна.
Моля те, дай идея за бяла баня. Харесва ми всички плочки бели, но с различни текстури.

И втора идея - цялата баня бяла, но комбинирана с тъмносиньо. Кой елемент да бъде тъмносин (куфар, душ зона, стената с мивката) и въобще допада ли ти такъв силен контраст?

# 1 625
  • София
  • Мнения: 670
Диана, имам идея да направя бяла баня с размери 3,50 м на 3 м с тоалетна, мивка и душ. Параванът е задължителен.
На лявата страна са тоалетната с куфар и душът, а на срещуположната - мивката. Стената срещу вратата - празна.
Моля те, дай идея за бяла баня. Харесва ми всички плочки бели, но с различни текстури.

И втора идея - цялата баня бяла, но комбинирана с тъмносиньо. Кой елемент да бъде тъмносин (куфар, душ зона, стената с мивката) и въобще допада ли ти такъв силен контраст?


Здравей,
много ми харесва идеята за контраст в цветовете. Обичам цвета да разделя функционалностите в банята. Например да върви зад огледало и до пода едно тъмно синьо, да подчертае мивката и осветителите тела, особенно ако решиш да са две. 3х3 не е малка баня /за съжаление по нашите стандарти/.

Иначе бялото е класика и то неувяхваща. Дава светлина и свежест, които са незаменими. Но задължително трябва да се играе с подреждането на плочките или с цвета на батериите и паравана, за да не стои равно.
Структурните плочки са много красиви, но с тях трябва да се внимава. Събират много прах и нагар по фугите. Дори най-простите метро плочки с фаска по ръбовете. За това е добре да се слагат само зад душа, където лесно и често се измиват. Но има избор: може да се играе с формата, с подреждането, със структурата.

Искаш ли нещо по-конкретно да ти пратя, че сега се мъча с 3 бани?

# 1 626
  • Мнения: 142
Диана, аз съща имам въпрос, свързан с цветовете, но става въпрос за хол. Ще бъде в цвят праскова като всички мебели са в бяло и черно. Мисля, стената, коята е срещу прозорците да я направя в по- различен цвят / може би с тапет, харесах едни с цветя, но се притеснявам да не стане много шарено/. До тази стена ще е трапезната маса, която е бяла, а столовете са черни с бели крачета. Според теб кой цвят би подхождал? Как е по- добре тази стена да бъде в по- светъл цвят от останалите в праскова или в по- тъмен? Благодаря предварително Simple Smile

# 1 627
  • София
  • Мнения: 670
Диана, аз съща имам въпрос, свързан с цветовете, но става въпрос за хол. Ще бъде в цвят праскова като всички мебели са в бяло и черно. Мисля, стената, коята е срещу прозорците да я направя в по- различен цвят / може би с тапет, харесах едни с цветя, но се притеснявам да не стане много шарено/. До тази стена ще е трапезната маса, която е бяла, а столовете са черни с бели крачета. Според теб кой цвят би подхождал? Как е по- добре тази стена да бъде в по- светъл цвят от останалите в праскова или в по- тъмен? Благодаря предварително Simple Smile

Здравейте,
да, с тапетите трябва да сме предпазливи, не че са лоши, но омръзват. Аз харесвам акцентни стени с тапети, но без сюжет, а като патерн. Нали това е и оргиналът - слагали са текстил...
Ако говорим за цветове, добре е да е по-тъмна стената, въпреки, че е срещу светлина и това леко стеснява. Праскова обаче ми е малко неясно, има толкова нюанси. Ако основния тон е доста светъл, давайте смело с по-тъмно. Не случайно има правило, че около местата за хранене цвета да е топъл. Това повишава настоението.
Д

# 1 628
  • Мнения: 142
Благодаря много за отговора Simple Smile Прасковата е в този нюанс:

# 1 629
  • София
  • Мнения: 670
Благодаря много за отговора Simple Smile Прасковата е в този нюанс:

Да, давайте с по-тъмно!

# 1 630
  • Мнения: 103
Здравейте. Бих желала да Ви помоля за съвет относно какви щори или перде да сложа на стаята. Прилагам снимка по-долу. Пред стаята има остъклена тераса, на която сме сложили щори Ден и Нощ, с цел когато искаме да влиза максимално светлина в стаята, но в самата стая останаха празни прозорци и се чудя какво да сложа, за да завършим "ремонта". Има конвекторен радиатор под прозорците и отделно дължината на прозорци/врата ме затрудняват в избора. Предварително Ви благодаря!

# 1 631
  • Мнения: 844
Имате щори отвън, вътре няма нужда да контролирате светлината, която влиза. Аз бих сложила най-обикновено изчистено тюлено перде, без заведи, за да не става претрупано. А през зимата може да се слага зад радиатора
Не знам как би стояло да е на две парчета, дълго над вратата и късо парче над радиатора

# 1 632
  • Мнения: 53
Здравейте, Диана! В голяма чуденка съм какъв цвят интериорна врата би подхождал на следните плочки: https://www.kai.bg/bg/oregon-8023/. Иска ми се да не е бяла. Ще се радвам, ако помогнете. Благодаря!

# 1 633
  • София
  • Мнения: 670
Здравейте. Бих желала да Ви помоля за съвет относно какви щори или перде да сложа на стаята. Прилагам снимка по-долу. Пред стаята има остъклена тераса, на която сме сложили щори Ден и Нощ, с цел когато искаме да влиза максимално светлина в стаята, но в самата стая останаха празни прозорци и се чудя какво да сложа, за да завършим "ремонта". Има конвекторен радиатор под прозорците и отделно дължината на прозорци/врата ме затрудняват в избора. Предварително Ви благодаря!



Здравейте, напълно съм съгласна с Vivru. Имате щори от вън, вътре не Ви трябват.
НО, има едно голямо но. Като функция остъкления балкон не е част от стаята, добре е да се отдели. От друга страна конвектор - не може да се покрива. Изберете римска щора, подчертано от текстил, без десен, такава, че да пропуска светлина, но да не прозира. Така ще регулирате светлината с щората, която имате, а вътре ще постигнете уют.
Успех!

# 1 634
  • София
  • Мнения: 670
Здравейте, Диана! В голяма чуденка съм какъв цвят интериорна врата би подхождал на следните плочки: https://www.kai.bg/bg/oregon-8023/. Иска ми се да не е бяла. Ще се радвам, ако помогнете. Благодаря!

Здравейте, това е за антре, нали? Добър избор, рустикална теракота. Щом не искате бяло, давайте с черно /т. кафяво/. Само да не е дървесно, че ще се бие с плочките. А какъв е цвета на стената? Защото и това е важно.

Общи условия

Активация на акаунт