Имате ли нужда от промяна на дома? Консултирайте се с Диана Кръндева!

  • 194 672
  • 2 531
  •   2
Отговори
# 1 665
  • В градината...
  • Мнения: 15 928
Могат да се направят дървени високи первази и да се боядисат в бяло. Ще станат английски тип.

# 1 666
  • София
  • Мнения: 888
Каква мазилка е най-подходяща за коридор?

Здравейте,
няма определен вид мазилка за коридор. Сигурно ви тревожи това, че е преходно и уязвимо място.
Каквато и да е мазилката /с грунд, мрежа и полагане/ може да се нарани от механичен удар. За това е добре да се помисли за по-висок перваз/цокъл и евентуално ламперия или имитация на ламперия. Те предпазват, но и украсяват мястото.
Важното е какъв е стила на дома.

Бихте ли показали нещо, което ви е харесало или направило впечатление (ламперия имам предвид).

В момента имаме такава от чамово дърво, която предпазва стените, но вече ни е поомръзнала и търсим нещо по-мдерно, така да се каже.

Какво друго може да предпазва стените- някакви релефни тапети, които лесно се почистват.

# 1 667
  • Мнения: 8 601
Каква мазилка е най-подходяща за коридор?

Здравейте,
няма определен вид мазилка за коридор. Сигурно ви тревожи това, че е преходно и уязвимо място.
Каквато и да е мазилката /с грунд, мрежа и полагане/ може да се нарани от механичен удар. За това е добре да се помисли за по-висок перваз/цокъл и евентуално ламперия или имитация на ламперия. Те предпазват, но и украсяват мястото.
Важното е какъв е стила на дома.

Бихте ли показали нещо, което ви е харесало или направило впечатление (ламперия имам предвид).

В момента имаме такава от чамово дърво, която предпазва стените, но вече ни е поомръзнала и търсим нещо по-мдерно, така да се каже.

Какво друго може да предпазва стените- някакви релефни тапети, които лесно се почистват.
тапети, само текстилните (за мен) най-лесно се почистват.
По-скъпи са, но много добре стоят, има страшно голям избор, и петно кетчуп можеш да измиеш от тях без следа. Изкарват много повече от 10 години (ако не ти омръзне, разбира се)

# 1 668
  • София
  • Мнения: 245
Здравейте, предварително се извинявам ако е задаван такъв въпрос и вече е отговорено, но няма как да прочета 112 страници с коментари… Innocent
Колко струват идеи за интериорен дизайн на 50-60 кв.м. помещение на две нива - долу 35-40 кв.м. дневна, вътрешна стълба и отгоре още 15 кв.м. галерия? 3Д визуализация не мисля, че ще ми трябва, защото имаме архитект, който може да визуализира. От доста време обаче се въртим в кръг и ми се иска някой специалист по интериорен дизайн да даде съвет как да го проектираме. Благодаря предварително за времето и отговора!

# 1 669
  • София
  • Мнения: 669
Здравейте, предварително се извинявам ако е задаван такъв въпрос и вече е отговорено, но няма как да прочета 112 страници с коментари… Innocent
Колко струват идеи за интериорен дизайн на 50-60 кв.м. помещение на две нива - долу 35-40 кв.м. дневна, вътрешна стълба и отгоре още 15 кв.м. галерия? 3Д визуализация не мисля, че ще ми трябва, защото имаме архитект, който може да визуализира. От доста време обаче се въртим в кръг и ми се иска някой специалист по интериорен дизайн да даде съвет как да го проектираме. Благодаря предварително за времето и отговора!

Здравейте, не, не е задаван този въпрос, поне не така конкретно.
Проблема е, че дизайна не е на метър или килограм. Скоро имахме дискусия в Асоциацията на нтериорните дизайнери по въпроса. Защото излиза, че за разлика от архитекти и строители, ние не можем да дадем точен отговор и нещата са едва ли не като солта в манджата - колкото поеме:thinking:
Аз обаче вярвам, че не е така и ще ви кажа как работя аз. Идейния проект /функционалности, разпределение, цветност, материали/ струва между 250 и 500 лв. в зависимост от обема. Във Вашия случай 350 лв. Ако искате технически проект - изчертаване и проект на мебели - 200 лв. на помещение. При Вас всичко би трябвало да е 550 лв.
Благодаря много за въпроса и успех!

# 1 670
  • Мнения: 3 100
А как изглежда идейния проект - има ли някаква визуализация? И ако не се хареса от клиента?

# 1 671
  • Мнения: 8 601
Какво е модерно за холни секции, искам да купя нещо, което по-дълго да бъде модерно, интересува ме накъде се очаква да върви модата - какви материали и цветове, какви форми

# 1 672
  • София
  • Мнения: 669
А как изглежда идейния проект - има ли някаква визуализация? И ако не се хареса от клиента?

Разбира се, че има, но не е 3Д. Ако не се хареса, се обсъжда и се променя, докато му хареса. Ако няма точка на пресичане на вкусовете се плаща 30% от стойността и си казваме любезно "до виждане".

Последна редакция: пн, 18 окт 2021, 22:05 от Диана Кръндева

# 1 673
  • София
  • Мнения: 669
Какво е модерно за холни секции, искам да купя нещо, което по-дълго да бъде модерно, интересува ме накъде се очаква да върви модата - какви материали и цветове, какви форми

Класиката е модерна:wink:
Сериозно...ако искате нещо, което да е по-издръжливо на времето и модата, изберете масив. Всичко от дърво е приятно и винаги модерно. Как да изглеждат, зависи от вас, не от модата. Защото зависи какво ще държите вътре - книги, чаши и чинии, сувенири? Колко е голямо семейството и какво обслужва помещението, дали е само хол или  има и трапезария или кът за работа. С всеки мой отговор искам да ви помогна да си задавате много въпроси, такива, на които само вие можете да си отговорите.

# 1 674
  • София
  • Мнения: 669
Каква мазилка е най-подходяща за коридор?

Здравейте,
няма определен вид мазилка за коридор. Сигурно ви тревожи това, че е преходно и уязвимо място.
Каквато и да е мазилката /с грунд, мрежа и полагане/ може да се нарани от механичен удар. За това е добре да се помисли за по-висок перваз/цокъл и евентуално ламперия или имитация на ламперия. Те предпазват, но и украсяват мястото.
Важното е какъв е стила на дома.

Бихте ли показали нещо, което ви е харесало или направило впечатление (ламперия имам предвид).

В момента имаме такава от чамово дърво, която предпазва стените, но вече ни е поомръзнала и търсим нещо по-мдерно, така да се каже.

Какво друго може да предпазва стените- някакви релефни тапети, които лесно се почистват.

Здравейте, тапета отново е много актуален, защото е мек и приятен. А какъв невероятен избор има вече - от треви, цветя, бамбук, текстил - не мога да изброя всичко. Но аз харесвам лампериите, само че не на цялата стена. Разбира се за малки помещения не е нужно даже да е тежка и от плоскости. Достатъчно да се направят рамки в интересен ритъм и да се боядиса в унисон с вратите.
Нещо такова:
https://www.pinterest.com/pin/1829656088940445/activity/tried

или
https://www.pinterest.com/pin/561894491016289082/
е, може да не е толкова претенциозно, но се разбира какво имам предвид.

# 1 675
  • София
  • Мнения: 980
    Здравейте, не мога да избера гръб за кухнята. Ще купувам сивата серия на Ирим
с дръжки старо злато. Като е цветно става фокъл пойнт, а не искам, защото трапезарията ще е със силни цветове, като е бяло, пък ми е много болнично. Мислех и нещо в посока от цвета на дръжките ( медно, ръждиво), искам да е много класно и стилно, нов прочит на традиционно. това е от сайта им. А това моят аматьорски проект

Плотът е под въпрос дали да е дървесен или бял.
Медния ефект на плочките тук ми допада

# 1 676
  • София
  • Мнения: 669
    Здравейте, не мога да избера гръб за кухнята. Ще купувам сивата серия на Ирим
с дръжки старо злато. Като е цветно става фокъл пойнт, а не искам, защото трапезарията ще е със силни цветове, като е бяло, пък ми е много болнично. Мислех и нещо в посока от цвета на дръжките ( медно, ръждиво), искам да е много класно и стилно, нов прочит на традиционно. това е от сайта им. А това моят аматьорски проект

Плотът е под въпрос дали да е дървесен или бял.
Медния ефект на плочките тук ми допада

Здравейте,
и на мен ми допада медния ефект, но това е топла светлина, която са пуснали. Ако не искате да се стъмва направете горния ред шкафове по-светло сиви, а за плот бяло или много светло сиво. Какъв ще е плота - защото, ако е камък може да изберете такъв с медни жилки.
На гърба сложете плочки, силен гланц за да отразяват цветовете на светлината и на самата кухня. Не ви съветвам да са фигурални, по-добре едноцветни. Млечно бялото е класика.

# 1 677
  • Мнения: 8 601
х_diabet_mama
проектът да коментираме ли? На мен ми е вижда абсорбаторът на много страно място, а тази фурна ми е като покрита с шкафовете, защо не направиш един вертикален панел? Сложи снимка на целия проект, докато е  още чертеж.


Когато не знаеш какви цветове да сложиш, гледаш какво ти предлагат дизайнерите и няма да сбъркаш, ако го повториш  същото. Имам предвид на снимката на Икея - този светло сив цвят е трепач!
И шарените плочки от твоя модел ми харесват, но малко отвличат погледа от главното, кухнята. За мен без шарки е по-стилно и се подчертават формите и цветовете на кухнята, уредите.

# 1 678
  • София
  • Мнения: 980
    Здравейте, не мога да избера гръб за кухнята. Ще купувам сивата серия на Ирим
с дръжки старо злато. Като е цветно става фокъл пойнт, а не искам, защото трапезарията ще е със силни цветове, като е бяло, пък ми е много болнично. Мислех и нещо в посока от цвета на дръжките ( медно, ръждиво), искам да е много класно и стилно, нов прочит на традиционно. това е от сайта им. А това моят аматьорски проект

Плотът е под въпрос дали да е дървесен или бял.
Медния ефект на плочките тук ми допада

Здравейте,
и на мен ми допада медния ефект, но това е топла светлина, която са пуснали. Ако не искате да се стъмва направете горния ред шкафове по-светло сиви, а за плот бяло или много светло сиво. Какъв ще е плота - защото, ако е камък може да изберете такъв с медни жилки.
На гърба сложете плочки, силен гланц за да отразяват цветовете на светлината и на самата кухня. Не ви съветвам да са фигурални, по-добре едноцветни. Млечно бялото е класика.

https://dekoraty.com/plochki-za-kuhnya-metro-b-pid1946.html  тези са по-меки като нюанс, със силен гланц, евентуално на рибена кост като тук:

# 1 679
  • София
  • Мнения: 669


В сезона на тиквите не ми хрумна нищо друго!
Бъдете здрави и създавайте повече неща с ръцете си. Красотата е субективна, за това завършвам всеки свой отговор с това да правите каквото ви харесва.

Общи условия

Активация на акаунт