Имате ли нужда от промяна на дома? Консултирайте се с Диана Кръндева!

  • 194 649
  • 2 531
  •   2
Отговори
# 1 695
  • при него
  • Мнения: 1 217
Здравейте, някой питаше за мазилка за коридор. Ние сложихме травертин, доколкото разбрах, по принцип е за външна употреба. Сложихме го, тъй като имаме куче, което скача, когато се звънне на вратата и съответно драска стените. Изключително здрав и устойчив ми изглежда травертина и сега нямаме никакви кучешки следи. Но, може на някой да му се стори студено или неуютно.

# 1 696
  • Мнения: 6
Здравейте,
Обзавеждаме ново жилище и сме на етап полагане на подова настилка и избор на врати.
 Дано изображението по-долу се отваря и ако е така, това е коридорът ни с входната врата. Стените също са боядисани. И това за което се чудя са цветовете на ламината и интериорните врати. За вратите мисля, че е най-удачно да бъдат бели, но за ламината...? Това което ми харесва са светлите, "млечни" цветове в бежовата гама. От тази гама е и цветът на стените, с изключение на детската стая която е в бяло и сиво. Препоръчват ми една определена немска марка ламинат, която мисля не е удачно да споменавам и за това няма да го правя.  Дали е възможно да получа някакъв съвет? Предварително благодаря.


# 1 697
  • Варна
  • Мнения: 137
Y@nis
Дано Диана да е схванала, но аз не мога да разбера на твоите снимки, къде редиш тези кухненски шкафчета, като там трябва да има прозорци, или поне вратата? Може би ми липсва някакъв чертеж на помещението празно,  и къде е точно колоната, а то май имаш 3 колони? Приятелката ти с проекта се е постарала доста, но сякаш не ме грабва това решение, по-скоро бих казала - изтормозено решение, старият балкон се откроява и ми се вижда, че не е много използваем, въпреки, че добре се е опитала да ти обособи някакви кътове. Просто усвояването на балкона ти е такова, че е много трудна задача, тези колони могат ли да се махнат? Няма простор. Усещане, че съм някъде в безистен, не в дом.
От друга страна, балконът, според мен не е добре да се натоварва с тежки мебели. Той издържа до определени кг, липсва и контрол в БГ и хората си правят каквото си искат... Съгласувай с някой инженер.
От твоите варианти - като, че ли вече  не е модерно печката да е под плота, сложи я по-високо в панела.
Помисли и за по малко шкафове, раздвижи ги някак си, сложи и отворени, или полици, интересен абсорбатор.
На твое място ще използвам естественото положение на колоните да обособя 2 'къта' - един за готвене, и един за хранене. Готвещият не може да циркулира в кръг около колоната. Може и трапезарията да изнесеш в  стария балкон,  готвенето и уредите в старата стая.  Островът не ми харесва, накъсва още повече пространството. Измисли нещо друго интересно да сложиш около колоната, аквариум, пейка от всички страни, шкафчета като стълби, с някаква украса, целта е да 'разбиеш' схващането, че това е колоната  на стария балкон оптически.
Направо си си за професионалист, да ти направи проекта.
Благодаря за съветите, оценявам ги!  Това което е по чертежите е само разпределение, но не и визуализация. На терасата, ако се сложи маса ще е малка. Ще се обърна към специалист който да дойде на място и да прецени най точно. Благодаря на всички които отговориха на въпросите ми!

# 1 698
  • Мнения: 747
Здравейте, Диана!
Закупихме апартамент, който е с положена настилка ламинат в спалните, а в хола няма нищо. Тъй като искаме да се нанесем максимално бързо и парите за обзавеждане са ни ограничени, решихме да запазим това, което вече е направено. Но понеже на мен лично този ламинат, който е сложен не ми харесва особено, мислех да избера друг поне за хола, където няма такъв. Въпросът ми е, тъй като в едната спалня се влиза от хола и реално ще се вижда подът в спалнята, грешно ли ще е ако избера различен цвят в хола? Или е по-добре да се придържаме към това, което вече е направено? Кажете какво е вашето мнение
Благодаря!

# 1 699
  • Мнения: 351
Здравейте, не мога да избера какъв вид щори да сложа в апартамент. Ден и нощ отпаднаха защото прозорците ми са големи. Над 150 см.не ми дават гаранция за изпълнението
 Не ми се иска да има пердета. Вертикалните ме притесняват с по трудно чистене . Алуминиевите хоризонтални предполагат пердета
Моля за помощ кои са за предпочитани.

# 1 700
  • Мнения: 8 591
аз харесвам цялото жилище с еднаква настилка. Иначе като седнеш в хола, ще гледаш различния паркет в стаята.
Ако ще сменяш старата настика след време (колко?) - можеш да сложиш в хола направо новия цвят, но си купи количество за цял апартамент. Ама ти като си купиш, за цял, ще си я смениш. Или по-добре не си купувай.
Другият варант е да избереш същия цвят и за хола. И след време - цялостна подмяна.
Най-лесно се сменя, когато е празно жилището.

# 1 701
  • София
  • Мнения: 669
Здравейте,
Обзавеждаме ново жилище и сме на етап полагане на подова настилка и избор на врати.
 Дано изображението по-долу се отваря и ако е така, това е коридорът ни с входната врата. Стените също са боядисани. И това за което се чудя са цветовете на ламината и интериорните врати. За вратите мисля, че е най-удачно да бъдат бели, но за ламината...? Това което ми харесва са светлите, "млечни" цветове в бежовата гама. От тази гама е и цветът на стените, с изключение на детската стая която е в бяло и сиво. Препоръчват ми една определена немска марка ламинат, която мисля не е удачно да споменавам и за това няма да го правя.  Дали е възможно да получа някакъв съвет? Предварително благодаря.




Здравейте,
Права сте за вратите, направете ги бели, за да можете да решите за ламината. Всякакъв дървесен декор с изключение на червеникаво, ще стои добре на неутралните цветове, които сте избрали.
Какъв да е ламината и аз не трябва да пиша, но изберете висок клас на издръжливост, за да нямате ядове с коридора. Ако искате пишете ми на лични, ще ви пусна телефон на един консултант по паркети от голяма верига, просто за съвет, така както правя и аз.

# 1 702
  • София
  • Мнения: 669
Здравейте, не мога да избера какъв вид щори да сложа в апартамент. Ден и нощ отпаднаха защото прозорците ми са големи. Над 150 см.не ми дават гаранция за изпълнението
 Не ми се иска да има пердета. Вертикалните ме притесняват с по трудно чистене . Алуминиевите хоризонтални предполагат пердета
Моля за помощ кои са за предпочитани.

Здравейте, попитайте за римски щори. Аз много ги харесам. Стоплят интериора и стоят като добре подредена завеса.

# 1 703
  • София
  • Мнения: 669
Здравейте, Диана!
Закупихме апартамент, който е с положена настилка ламинат в спалните, а в хола няма нищо. Тъй като искаме да се нанесем максимално бързо и парите за обзавеждане са ни ограничени, решихме да запазим това, което вече е направено. Но понеже на мен лично този ламинат, който е сложен не ми харесва особено, мислех да избера друг поне за хола, където няма такъв. Въпросът ми е, тъй като в едната спалня се влиза от хола и реално ще се вижда подът в спалнята, грешно ли ще е ако избера различен цвят в хола? Или е по-добре да се придържаме към това, което вече е направено? Кажете какво е вашето мнение
Благодаря!

Здравейте,
не е грешно да имате различен цвят настилка. И без това технологично спират паркета под вратата и слагат лайсни, при преходи. Давайте спокойно, с това което ви харесва. Спалнята е със съвсем различна функция и тоналността може да бъде дори противоположна.
Успех и честито жилище!

# 1 704
  • София
  • Мнения: 669
 Благодаря за съветите, оценявам ги!  Това което е по чертежите е само разпределение, но не и визуализация. На терасата, ако се сложи маса ще е малка. Ще се обърна към специалист който да дойде на място и да прецени най точно. Благодаря на всички които отговориха на въпросите ми!
[/quote]

Ето това ми харесва! Доверете се на специалист и успех!

# 1 705
  • Мнения: 459
Г-жо Кръндева, може ли да ми дадете идея какво да сложа в този коридор. Нещо от рода на огледало, комод или модули, които да включват и шкаф за обувки.

Последна редакция: пт, 19 ное 2021, 21:25 от Dobriana32

# 1 706
  • Мнения: 8 591
бих сложила нещо в бяло, но с дълбочина възможно най-малка, даже по-тясно от това, което е на снимката, този цвят не е подходящ. Бих махнала и килима, за да се открие пода и шарките му.
сложете някакво огледало, има комплекти за коридор, но недейте да слагате шкафчета и гардероби, нямате място, в Икея има едни бели шкафчета за обувки, вършат добра работа.

# 1 707
  • Мнения: 459
бих сложила нещо в бяло, но с дълбочина възможно най-малка, даже по-тясно от това, което е на снимката, този цвят не е подходящ. Бих махнала и килима, за да се открие пода и шарките му.
сложете някакво огледало, има комплекти за коридор, но недейте да слагате шкафчета и гардероби, нямате място, в Икея има едни бели шкафчета за обувки, вършат добра работа.
Благодаря, в момента тече ремонт и стаята която се вижда е парно понещение, то ще бъде затворено с ролетна врата най-вероятно, за друго не се сещам. Този шкаф определено ще изчезне от там. Коридора е разделен в 3 части, скоро направихме гардероб за другата част и мисля,  това е срещуположната страна на входната врата

Последна редакция: пт, 19 ное 2021, 21:26 от Dobriana32

# 1 708
  • София
  • Мнения: 669
Г-жо Кръндева, може ли да ми дадете идея какво да сложа в този коридор. Нещо от рода на огледало, комод или модули, които да включват и шкаф за обувки.

Здравейте,
мислете наистина за нещо в бяло и тъмно кафяво, както сте започнали. Щом има толкова функционалности, значи, че коридора е голям, макар и дълъг. Сложете шкаф за обувки /от тези, които се монтират на стена, може да е по-дълъг/, така ще използвате тавана му за дреболии, чанти и т.н., но няма да стеснява помещението. Преди него, на същата височина сложете огледало, със семпла рамка. Над шкафа си харесайте малък органайзер за ключове или рафтче, за да направите по-уютно помещението.
Успех!

# 1 709
  • Мнения: 459
Г-жо Кръндева, може ли да ми дадете идея какво да сложа в този коридор. Нещо от рода на огледало, комод или модули, които да включват и шкаф за обувки.

Здравейте,
мислете наистина за нещо в бяло и тъмно кафяво, както сте започнали. Щом има толкова функционалности, значи, че коридора е голям, макар и дълъг. Сложете шкаф за обувки /от тези, които се монтират на стена, може да е по-дълъг/, така ще използвате тавана му за дреболии, чанти и т.н., но няма да стеснява помещението. Преди него, на същата височина сложете огледало, със семпла рамка. Над шкафа си харесайте малък органайзер за ключове или рафтче, за да направите по-уютно помещението.
Успех!
благодаря Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт