Имате ли нужда от промяна на дома? Консултирайте се с Диана Кръндева!

  • 202 036
  • 2 533
  •   1
Отговори
# 1 920
  • Мнения: 3
Здравейте,
Имам нужда от съвет. Импулсивно купих диван който не се вписва в интериора. Идеята ми е най - горната част от седалката да се претапицира, но се чудя в цвета на възглавницата или друг?
Секцията да сменя вратичките или фолио, ни в каква гама? Стените в какъв цвят да се боядисат?Много ми е трудно да си го представя?



Ако имате и други идеи.... В момента нищо не подхожда на останалото. Търся бюджетно решение.

Последна редакция: нд, 10 юли 2022, 15:58 от AnMary

# 1 921
  • София
  • Мнения: 670
Здравейте,
Имам нужда от съвет. Импулсивно купих диван който не се вписва в интериора. Идеята ми е най - горната част от седалката да се претапицира, но се чудя в цвета на възглавницата или друг?
Секцията да сменя вратичките или фолио, ни в каква гама? Стените в какъв цвят да се боядисат?Много ми е трудно да си го представя?



Ако имате и други идеи.... В момента нищо не подхожда на останалото. Търся бюджетно решение.

Здравейте,
ето най-бързото и бюджетно решение:
1. Измерете разстоянието между дупките на дръжките на секцията и купете нови дръжки. Подменете ги, като ги изберете внимателно /напр. черни метал или много тъмен бронз/.
2. Махнете каквото и да е там, с което сте покрили дивана. Потърсете в интернет серия красиви калъфки за възглавниците или идете в
Скрит текст:
Pepco
и купете поне 10 различни възглавници /бели, графични, свежо зелено/. Подредете ги на дивана, заедно с другите.
3. Ако това не ви е достатъчно купете 1 кутия латекс в мек цвят /сьомга, праскова/ и боядисайте само стената зад дясната страна на дивана. Съберете снимките и картините, които имате, сложете им нови бели рамки и ги подредете зад него.
Ще стане, а после покажете резултата!

# 1 922
  • Мнения: 3
Диана, сърдечни благодарности!

Идеята Ви е страхотна.Не бях мислила в тази насока. Заемам се и ще снимам резултата.

# 1 923
  • Мнения: 8 799
shuti
Остави дивана, просто смени секциите, виж в Икея, избери библиотечки в сивата гама, телевизорът ще се вижда в цялата му красота, закачете го на стената. Вземи едно шкафче под телевизора, не повече от 60 см високо, да се отвори стената.   Ако облепиш вратичките, няма да се получи хубаво. Може и с боядисване
Скрит текст:
Можеш да сменяш секциите една по една.  Попитай продавачката до кога ще продават дадена серия мебели, те знаят, тогава имат достатъчно бройки от всичко.

# 1 924
  • Мнения: 13 187
Аз на този етап вече не бих си хвърлила старите шкафове, за да ги сменя с добре изглеждащи боклуци. Особено пък икейските напоследък доста са снижили качеството, а доставките...
Едно леко реновиране за по-модерен вид и са готови.

# 1 925
  • Мнения: 8 799
Икея- мебелите имат средно добро качество, но ако се пазят, издържат дълго, и ако ти омръзнат се продават лесно, защото много хора ги ползват  и могат да търсят от твоята серия.
Аз ползвам един диван, купила съм му калъфки в 2 цвята, всичко се сваля и пере, като ми омръзне единия цвят, слагам другия.  За всичко е помислено, даже до инструментчето за развиване на болтовете.
Имам още  и маса и бар столове, много съм доволна, още са здрави, няма мърдане, клатене  и др. Калъфките са бели, мислех, че ще се цапат, но се перат и не ми трябва друг комплект, макар, че има чевени, тъмно сини в магазина.
Също съм имала бебешки повивалник (секонд хенд), много удобен, превръщаше се в шкафче, но го продадох за  същата цена, за която го купих.

Погледнах и в ОЛХ, понякога има страхотни мебели секонд хенд, но   не ми хареса нищо, да предложа на shuti.

# 1 926
  • София
  • Мнения: 670
Аз на този етап вече не бих си хвърлила старите шкафове, за да ги сменя с добре изглеждащи боклуци. Особено пък икейските напоследък доста са снижили качеството, а доставките...
Едно леко реновиране за по-модерен вид и са готови.

Дадох съвет да се запазят секциите, защото са масив, mid century, това сега е актуално. А и е бюджетно. Добре е да мислим в посока запазване и реновиране и от екологична гледна точка!

# 1 927
  • Мнения: 8 799
дори и да ги реновираш, без да им се смени цвета,  си мисля не подхождат на дивана.

# 1 928
  • Мнения: 13 187
На дивана по-лесно може да се сложи калъф в подходящи цветове, те и без друго сега не пасват на нищо.

# 1 929
  • Мнения: 3
Какъв цвят да са калъфи те за дивана?

# 1 930
  • Мнения: 8 799
ама откъде се купува калъф за точно този диван? Или тряба да го шият специално? Възлгавнички лесна работа, но калъф?

# 1 931
  • София
  • Мнения: 670
Какъв цвят да са калъфи те за дивана?

Не, говорих за калъфки на възглавниците, но ако намерите за целия диван, търсете светло зелено или бежово.
Оставете го дивана - давайте с възглавниците му...

# 1 932
  • Мнения: 1 375
shuty,помисли и си определи каква искаш да ти е основната гама/цвят и стил за секцията и дивана.За секцията може със специална боя за дърво да се реновира,а на дивана да се сложат нови по-светли калъфи.Спoред мен с по-леки пастелни цветове ще е добре,както и акценти в бяло/екрю/ivory ще е по-свежо.

някои идеи-
https://www.pinterest.co.uk/pin/181199584994172321/?mt=login
https://www.pinterest.co.uk/pin/654710864578196436/?mt=login
https://www.pinterest.co.uk/pin/550213279487317849/?mt=login
https://www.pinterest.co.uk/pin/413486809547560318/

Последна редакция: нд, 17 юли 2022, 15:28 от Zhani

# 1 933
  • В градината...
  • Мнения: 15 929
Диванът е лесен, обаче секцията е повече от добра. Здрава и стабилна.

# 1 934
  • Мнения: 8 799
Добре де, реновирайте я с Photoshop тази секция и покажете как ще изглежда.

Общи условия

Активация на акаунт